به جامعه‌شناسی ظلم نکنید

به جامعه‌شناسی ظلم نکنید

به خودتان ظلم نکنید!

وقتی درس جامعه‌شناسی را درس حفظی بدانید و مطالب آن را با تکرار کردن در خاطره نگاه دارید، بیش از همه به خودتان ظلم کرده اید. چرا که جامعه‌شناسی یک علم است واساسا هیچ علمی حفظی نیست.

پس حفظی به  جامعه‌شناسی نگاه نکنید. نوع روایت من در درسنامه‌ها به ترتیبی است که به شما امکان فهمیدن مطالب را می‌دهد و شما این امکان را با حفظ کردن، از بین نبرید. لذت فهم یک متن، از بالاترین لذت‌هاست.

به تصویر ذهنی خودتان در رشته علوم انسانی ظلم نکنید !

به این تصویر از خودتان توجه کنید :«من حفظیاتم خوب است انسانی آمدم» حال به این تصویر از خودتان  نگاه کنید :«من روش‌های متن خوانی را بلد هستم و عاشق مفاهیم هستم وعلوم انسانی آمدم.» اولی شما را به یک دستگاه شبیه می‌کند که داده‌ها را در حافظه نگاه می‌دارد و دومی شما را تبدیل به انسانی می‌کند که قدرت تحلیل‌گری دارد

نتیجه اینکه تصویر خودتان را در ذهنتان درست کنید .

به جامعه‌شناسی ظلم نکنید !

مقدمه جامعه شناسی وحید تمنا

نگویید که «معلوم نیست این مطالب که گفته یعنی چه ؟یک بار جواب یک تست ،هنجار می‌شود وبار دیگر پاسخ می‌شود ارزش. اصلا معلوم نیست چه خبر است؟» 

این گونه نیست! هر مفهوم کلیدی در جامعه‌شناسی به دلیلی به کار برده شده است و معنا ندارد که بی‌دلیل مفاهیم کلیدی به کار رفته باشند.

به همین دلیل در درسنامه‌هایمان، واژگان کلیدی را با رنگی متفاوت نشان داده‌ایم تا شما کاربرد هر واژه را در متن درک کنید و با مثال‌های داخل درسنامه و مثال‌های دیگر در تست‌ها و تحلیل آن در پاسخ‌های تشریحی، این مفاهیم کلیدی را برایتان معنا دار کرده‌ایم.

به تلاش‌های انسانی ظلم نکنید!

زحمت زیادی برای این کتاب کشیده‌ایم تا کتابی در خور شما آماده شود. همیشه بیش از 80% تست‌های کنکور، در کتاب مشاوران، مشابه داشته‌اند و مطمئنم باز هم چنین خواهد بود. انتظارم از شما این است که کتاب مشاوران را جدی بگیرید .

همه بخش‌های آن را:درسنامه ،پرسش ها ، تست ها ، پاسخ های تشریحی و مرور وجمع بندی ها!

در نهایت امیدوارم همه شما عزیزان که کتاب‌های جامعه‌شناسی مشاوران را که خواهید خواند، به بهترین نتیجه در جامعه‌شناسی  برسید.

 

مقدمۀ کتاب جامعه‌شناسی کنکور

انتشارات مشاوران آموزش

1 نظر

پنجشنبه 24 مهر 1399

سلامی ب گرمای حضور پر رنگ تون من اکثر کتاب های کنکوریم برا مشاوران مقدمه ای ک برا هر کتاب نوشتین واقعا زیبا و دلنشین😍ممنونم ازتون ❤

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 مهر 1399

سلام دوست عزیز.

ممنون از همراهیِ شما و دلگرمی‌هایی که به ما می‌دهید.

 

نظر شما چیست؟