برنامه مطالعاتی شهریور ویژه کنکور99 انسانی

برنامه مطالعاتی شهریور ویژه کنکور99 انسانی

مخاطبان برنامه مطالعاتی

این برنامه برای کسانی است که به هر دلیلی نتوانستند از همان ابتدا با برنامه مطالعاتی 60روزه مرکز مشاوره انسانی یار همراه شوند و یا در یکماه آخر تابستان فرصت کنکوری خواندن را پیدا کردند (شاید هم تازه میخوان شروع کنن).

برای شما که می‌خواین شهریورماه درس بخونین برای کنکور، مبنا را همان برنامه مطالعاتی تابستان (15تیرماه تا 15شهریور) قرار دادیم. اما قراره یه تغییراتی در اون برنامه بدیم که متناسب  30 روز باشه. پس باید یه جاهایی از اون برنامه را کم و زیاد کنیم.

تغییرات برنامه

برای برنامه یکماهه تابستان، این تغییرات را به شما که میخواین این یکماه شروع کنین، پیشنهاد میدم:

کتاب‌های برنامه

شما در 4هفته 5-6 کتاب‌ کلیدی و رتبه‌ساز را تموم می‌کنین: منطق. فنون دهم. عربی دهم. جامعه دهم. اقتصاد.

چند کتاب از برنامه را ندارید چون نمیخوام چیزی ازتون بخوام که نتونین یا خیلی سخت باشه یا حتی سخت باشه. به جای این همه کارهای سخت، کتاب‌هایی که براتون گذاشتم به احتمال نزدیک به یقین تمام میشن.

این آخرین فرصت را برای استفاده از تابستان کنکور99  از دست ندین.
اضافه‌کاری

اگه بخواین به اون 5 کتاب پیشنهادی من اضافه کنین، قطعا روانشناسی را پیشنهاد می‌کنم که حتما توی برنامه بذارین. و توصیه می‌کنم بیشتر از 6 کتاب هم نشه! بهتون هم گفتم چطور برنامشو تنظیم کنین.

برنامه مطالعاتی 30 روزه کنکور 99

برنامه ساعتی

پنج کتاب در اولویت براتون انتخاب کردم و در برنامه مطالعاتی هم پنج زنگ کامل دارید. زنگ 30دقیقه‌ای را برای پوشش زنگ 60دقیقه یا کار متناسب هر روز در نظر گرفتم. در هفته‌های بعد با پیشرفت شما می‌شود در این نیم‌ساعت، متن‌خوانی عربی کار کنیم.

حتما قبل از شروع، مطالب مربوط به راهنمای برنامه را در سایت بخوانید: برنامۀ مطالعاتی تابستان ویژۀ کنکور99 انسانی و موفقیت در تابستان با برنامه‌ریزی هدفدار تا بدونین منظور از طبق روش و سنجش و آموزش  چی هست. یا اگه این دو مطلب را نخوندین باید مطلب روش مطالعه کنکور علوم انسانی حتما بخونین.

روش اجرا

1) هفته اول همون ساعت مطالعه برنامه را داشته باشید که براتون گذاشتیم.. هر روز برای هر کتاب، یک زنگ را در نظر بگیرین با همون ترتیب درس‌ها و مطالب پیش برین که در برنامه برایتان گذاشتیم. 

2) اگه درس یا بخشی را در دو زنگ تنظیم کردیم، سعی نکنید آن را در یک زنگ انجام بدین. حتما این‌کار لازم بوده. از کیفیت برنامه نزنین به قیمت تموم کردنش!

برای روانشناسی، توی جدول یک ستون خالی دارین. اگه بخواین روانشناسی را هم اضافه کنید، در این ستون برای خودتان و به انتخاب خودتان در هفته 5 روز تنظیم کنید. مباحث این 5 روز را از برنامه مطالعاتی تابستان الگوبرداری کنین. این هم لینک برنامه مطالعاتی که دانلود کنین: برنامه مطالعاتی هدفدار تابستان ویژۀ کنکور99 علوم انسانی

لطفا طمع نکنید

یعنی شاید الان که این برنامه را خوندین بنظرتون خیلی خیلی شدنی و راحته. ولی باید بگم اینطور هم نیست. نه اینکه برنامه یا کتابها سنگین باشه. بلکه از خودتون نباید مطمئن باشید چون شما به هر دلیلی دو ماه تابستون را عمدا یا غیرعمدی از دست دادین.پس توصیه میکنم ریسک نکنین. دلیل دیگه را در ادامه بخونین.

با یه حساب سرانگشتی

اگه این حساب و کتاب سرانگشتی را ببینین، جالبه براتون:

 سی روز دارین. 4جمعه ازش کم کنیم برای استراحت آخر هفته. چیزی حدود 25-20 روز خواهید داشت.

20 روز برای 17 درس فنون.هر روز یک درس و سه روز مرور بین درسها. برای اقتصاد. 10 درس منطق که البته چند درس آخرش یه مقدار سنگینه. برای 8 درس عربی دهم. برای 14درس جامعه. برای 8 درس روانشناسی که هر درسش حداقل دو زنگ میخواد.

این همون دلیل دوم برای طمع نکردن هست: چون باید وقت اضافی را بدین به اقتصاد و مروری که از هفته دوم به بعد نیاز خواهید داشت.

روش مطالعه اقتصاد

مبنای این برنامه‌ریزی، کتاب‌های پایه کنکور مشاوران آموزش هست. در کتاب اقتصاد درس‌هایی که علاوه بر متن، بخش محاسباتی نیز دارد، متن و بخش محاسباتی را جداگانه تنظیم کردم. در زنگ غیرمحاسباتی، متن درسنامه و تست‌های مربوط به آن را خواهید زد که با تیتر «پرسش‌های کنکور» و «پرسش‌های تکمیلی» مشخص شده است. البته در بخش‌هایی که پرسش کنکوری نداشته باشد، تیتر «پرسش‌های کنکور» ندارند. 

در قسمت محاسباتی هر درس، شما این موارد را دارید: آموزش ریاضیات لازم، تیپ‌بندی مسائل و حل چند مثال. سپس تست‌های مربوط به حل مسائل یا نمودارهای اقتصادی را دارید. در زنگ مربوط به حل مسائل، درسنامه و آموزش را می‌خوانید و تعدادی از تست‌ها را کار کنید که براساس زمان بتوانید حل و بررسی کنید. این تست‌ها را علامت بزنید. چون از مهرماه به بعد برنامه یکسان و واحدی برای همه کنکوری‌های 99 خواهیم داد و آنجا می‌توانید سایر تست‌های باقیمانده را حل کنید. هر فصلی که حجم مسائل و نمودارها زیاد بودند، این روش را خواهید داشت و در فصل‌های کم حجم، یک نوبت مطالعه خواهید داشت.

برنامه را به صورت هفته به هفته براتون فایل جداگانه درست کردم که دانلود کنین، پرینت بگیرین و شروع کنین قبل از اینکه دیرتر از الان بشه!

منابع مطالعاتی و مبنای تنظیم برنامه مطالعاتی

منطق و فلسفه پایه کنکور مشاوران آموزش ویژه کنکور99 / جامعه شناسی پایه کنکور 99 مشاوران آموزش؛ عربی پایه کنکور 99 مشاوران اموزش؛ اقتصاد جامع کنکور 99 مشاوران آموزش؛ روانشناسی جامع کنکور مشاوران آموزش؛ فنون ادبی پایه کنکور 99 مشاوران آموزش.

 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

فایل های ضمیمه

برنامه مطالعاتی شهریور ماه ویژه کنکور 99 انسانی؛ هفته اول

برنامه مطالعاتی شهریور ماه ویژه کنکور 99 انسانی؛ هفته دوم

برنامه مطالعاتی شهریور ماه ویژه کنکور 99 انسانی؛ هفته سوم

برنامه مطالعاتی شهریور ماه ویژه کنکور 99 انسانی؛ هفته چهارم

33 نظر

چهارشنبه 30 مرداد 1398

چرا هفته ب هفته

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 30 مرداد 1398

اول سلامwink

و البته که برنامه هفته بعد هم در حال تکمی لهست. هفته های بعد هم خیلی زود تنظیم شده و بارگذاری میشن.

لطفا خاطرتون باشه مرکز مشاوره انسانی یاز همزمان چند فاز مختلف برنامه مطالعاتی را در حال تنظیم و انتشار دارد: 

1) کنکور 1400 فاز اول. 2) کنکور 1400 فاز دوم 3) کنکور 99 آزمونیها. 4) کنکور 99 غیرآزمونی.

 

موفق باشید و بمانید؛ رستم جو

چهارشنبه 30 مرداد 1398

واسه همه محبت های بی مننتون مرسیی

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 30 مرداد 1398

برای همه همراهی ها و دلگرمیهاتون  ممنونمheart

 

رستم جوblush

چهارشنبه 30 مرداد 1398

سلام چرا فقط ی برناه وجود داره ؟؟؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 30 مرداد 1398

سلام.

همانطور که در کامنت های دیگر خدمتتان عرض کردیم برنامه هفته بعد را همین امروز خواهیم گذاشت. و هفته بعد را هم در روزهای بعد. دلیل را هم گفته ایم. 

 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

چهارشنبه 30 مرداد 1398

سلام برای بچه هایی که امسال میرن دهم از مهر برنامه میدین؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 30 مرداد 1398

سلام. به علوم انسانی خوش اومدین.

البته که به روی چشم و به رسم هر سال برای تمام پایه های  علوم انسانی  برنامه تنظیم و منتشر خواهیم کرد.

 

انسانی یار

چهارشنبه 30 مرداد 1398

سلام چرا واسه نظام قدیم برنامه نمیدین؟؟؟!!

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 5 شهریور 1398

سلام. برنامه ربزی برای داوطلبان نظام قدیم کاری بوده که چندین سال انجام می دادیم و در کانال انسانیها مطالب دو سال قبل نمونه هایی از اونها هست.

اما به این دو دلیل تنظیم برنامه برای داوطلبان نظام قدیم هم دشوار است و هم ریسک مشاوره ای  داره:

1. داوطلبان نظام قدیم از نظر شرایط مطالعه و امکان درس خواندن در وضعیت های  مختلف و متنوعتری هستند. شاغل. خانه دار. مجرد. متاهل. تازه از خدمت سربازی تمام شده و ... که پیشنهادها و مسیر برنامه ریزی متفاوتی را نیاز دارن.

2. پیشنهاد یک ساعت مطالعه یکسان برای تمام این گروهها از نظر مشاوره  نادرست و ریسک آموزشی داره چون با فرض روزانه 6ساعت مطالعه و افزایش به 8ساعت، حتما گروهی این امکان را ندارند. نرسیدن به این حداقل و حداکثرهایی که پیشنهاد شدند، موجب دلسردی و خستگی ناخواسته میشود.

دو راه حل پیشنهادی

از مطلب اصول برنامه ریزی موفق که در سایت انسانیهاست، روش و مبانی برنامه ریزی را بدونین و برنامه که تنظیم کردین با مشاوری باتجربه  مشوزت کنید.

با داشتن مشاور باتجربه و متخصص علوم انسانی این مسیر چندین ماهه را همراه شوید که قطعا کمکهای مفید ببشتری به شما خواهد داد

 

چهارشنبه 30 مرداد 1398

سلام خسته نباشیدمیخواستم بپرسم این برنامه که قراره از اول مهرماه گذاشته بشه برای دانش آموزانی که آزمون های قلمچی رو شرکت میکنن تا آخر سال تحصیلی گذاشته میشه؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام. برنامه مطالعاتی هم اکنون در مرحله تنظیم هست. برنامه در بازه های  زمانی مختلف و متناسب با حجم مطالب آزمون منتشر خواهد شد.

پیگیر مطالب سایت باشید .

موفق باشید و بمانید؛ رستم جو

چهارشنبه 30 مرداد 1398

اگه کتاب هارو بعضیاش نداریم چیکار کنیم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام. این برنامه براساس اولویت ها و زمان فعلی تنظیم شدند که توصیه مرکز مشاوره انسانی یار است. زمان را از دست ندهید و از شرایطی که دارید بهترین استفاده ممکن را داشته باشید. 

موفق باشید؛ انسانی یار

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام با عرض خسته نباشید از برنامه های خوبتونمیخواستم بدونم برای روز آخر هفته دوم، تو ستون فنون نوشتین کار انتخابیاین یعنی چی؟ اگه طبق برنامه پیش رفته باشیم تو این ساعت چیکار کنیم که نوشتین کار انتخابی؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام. کار متناسب یعنی اگر سبک شناسی داشتین، به روش مقایسه و مصداقی  درس اونروز را بخونین. اگر آرایه ادبی داشتین  تمرین کشف آرایه و تحلیل قلمرو ادبی ابیات داشته باشید و اگر عروض خوندین، به تمرین عروض سماعی بپردازین و . . . 

روش مطالعه سبک شناسی

دو روش مطالعه برای سبک شناسی وجود دارد.
1) حفظ کنید؛ تکرار کنید و تکرار تا یادتان نرود!
2) مصداقی-مقایسه ای بخوانید، تمرین کنید و تمرین تا یاد بگیرید!

مصداقی یعنی:
بعد از خواندن ویژگیهای هر دوره یا سبک، چند متن از کتاب درسی را در همان سبک ببینید و مصادیق آن ویژگیها را پیدا کنید.

ممکن است یک نثر یا شعر تمام ویژگیهای سبک خود را نداشته باشد. مهم این است که شما به تمرین خود ادامه بدهید تا مصداقهای بیشتری از اثر ادبی استخراج کنید.

روش مقایسه ای:

در این روش مطالعه ویژگی سبک های ادبی و دوره های مختلف را کنار یکدیگر (بصورت  دو به دو  یا چندتا با هم) بگذارید و تفاوتهای آنها را با هم مقایسه کنید.
البته که این مقایسه را در قالب قلمروهای سه گانه انجام بدهید.

🔺برای مثال:
قلمرو زبانی سبک عراقی:
دشواری کلام و متن. واژگان عربی و ترکی و مغولی. و ...
قلمرو زبانی سبک خراسانی:
سادگی کلام و زبان. واژگان کم عربی بجز اصطلاحات دینی. و ...
قلمرو زبانی سبک هندی:
زبان کوچه و بازار. کاهش واژگان عربی. بی توجهی به دستور زبان و ...

منبع:
فنون ادبی پایه کنکور مشاوران آموزش

 

موفق باشید و بمانید؛ رستم جو

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام برای دورسی مثل ریاضی و جغرافیا و بقیه کتابا چیکار کنیم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام. این برنامه به تناسب مدت زمان باقیمانده، اولویت های  کنکور، دروس مهم در کنکور انسانی  تنظیم شدن. 

برنامه مطالعاتی مهرماه بر مبنای آزمون کانون و تمام کتابها تنظیم و منتشر خواهد شد که از اون استفاده کنین/

 

موفق باشید

انسانی یار

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام بجز کتابهای مشاوران چه کتاب های دیگه ای برای دروس تخصصی انسانی مناسب هست؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 1 شهریور 1398

سلام به شما.

برای رشته انسانی، به این دلایل کتابهای مشاوران را پیشنهاد میدیم و توصیه میکنیم و تاکید داریم:

1) ناشر تخصصی رشته انسانی بوده و هست؛از سال 78 تا امروز. روزگاری که هیچکس علوم انسانی را جدی نمی گرفت!

2) تشابه بسیار بالای کتایهای مشاوران با سوالات کنکور جایی برای تردید در این تخصص باقی نگذاشته است! بخصوص برای ما که مرکز مشاوره تخصصی علوم انسانی هستیم، کنکور98 که اولین کنکور برگزار شده نظام جدید بود!

3) اعتمادی که از این پیشنهاد به دانش آموزان دیگر دیدیم، نتیجه ای که گرفتند و  خواهند گرفت؛ به امید خدا و تلاش درست.

توصیه ما به شما

تخصص، تخصص، تخصص

تخصص را جدی بگیرید.

فریب عنوان و رنگ و تخفیفات آنچنانی را نخورید. 

تا همین سال گذشته، حتی ناشران بزرگ حاضر به سرمایه گذاری  حداقلی برای  رشته انسانی نبودند.طوری که مجموع انتشارات های بزرگ کشور، تا اوایل اسفندماه نتوانستند و نخواستند کتابهای رشته انسانی را به صورت یک مجموعه کامل منتشر کنند! 

در حالیکه به حساب وظیفه تخصصی،انتشارات مشاوران قبل از مهرماه تمام کتابهای مورنیاز پایه کنکور را با منتشر کرد که از کنکور 98 آنچنان هم سربلند بیرون آمد.

 

موفق باشید؛ انسانی یار

پنجشنبه 31 مرداد 1398

سلام. من همه کتابا رو تا ترم اول رفتم. بنظرتون روزی سه کتاب بخونم اما تعداد درساش بیشتر باشه خوبه؟ چون خودم حس میکنم روزی 5یا 6 کتاب هم سنگین هم در روز 6 مبحث جداگانه بخونی مغز قاطی میکنه😐😄

پاسخ انسانی ها

جمعه 1 شهریور 1398

سلام. اینکه مدتی طولانی فقط 5-6 کتاب داشته باشین توی برنامه خوب نیست اما برای شروع باهاش موافقم.ولی باید یاد بگیرین تنوع کتابهاتون را از مهرماه بیشتر کنین. میدونی چرا میگم باید اینکارو بکنی؟

چون کنکور اونطوریه! کنکور یعنی توی 4 ساعت همه کتابهایی که توی 3سال خوندی را یکباره پیاده سازی کنی. به این میگن اصل باریابی! یعنی باید یاد بگیری طبق شرایط آزمونت، خودت را اماده کنی. مثل اینه که شما بخوای مسابقه فوتبال شرکت کنی ولی نرمش و تمرینهای مسابقه  تناسب اندام را  انجام بدی! 

توی این مطلب بیشتر توضیح دادیم که چرا آرمون برید، چطور آزمون برید:آزمون برم یا نه

حتما از برنامه مهرماه به بعد مرکز مشاوره انسانی یار غافل نشین که منتشر خواهد شد. پیگیر مطالب سایت باشید!

موفق باشیدو بمانید؛رستم جو

پنجشنبه 31 مرداد 1398

من تابستون انگلیسی با عربی و ریاضی و علوم فنون کار کردم و تقریبا تموم شده میخوام ماه های بعد فقط تکرار و تمرین کنم به نظر شما چطوره شرایط

پاسخ انسانی ها

جمعه 1 شهریور 1398

سلام. این کتابهایی که گفتین خوبه. اما برنامتون چندتا جای خالی داره: اقتصاد. روانشناسی. حتما توی این یکماه آخر  توی برنامتون داشته باشین. جامعه شناسی هم میشه اضافه کرد به دلیل اهمیتش. 

در کل اگر بخوام بهتون با توجه به چیزهایی که گفتین، برنامه پیشنهاد بدم: مرور کتایهای خوانده شده ولی در کنار این دو یا سه کتاب را هم پیش ببرین. 

موفق باشیدوبمانید؛ رستم جو

جمعه 1 شهریور 1398

سلام این برنامه برای کسایی هست که از تیرماه شروع نکردن؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 1 شهریور 1398

سلام. بله همونطور که توی متن توضیح داده شده برای شروع از شهریور هست.

لطفا روش اجرا و توضیحات را با دقت بخونین

 

موفق باشید و بمانید؛رستم جو

جمعه 1 شهریور 1398

سلام لطفا درمورد تکنیک های ضریدر منها و انواع تست توضیح بیدی ممنون میشم

پاسخ انسانی ها

جمعه 1 شهریور 1398

سلام. شبیه این سوال را در یکی از صفحات دیگر ارسال کرده بودن که پاسختون مشترک است:

 روش ضربدر و منها و .... هر روش دیگری که از دیگران بشنوید یک روش دوست داشتنی توسط دیگران است که شما باید خودتون را با اون هماهنگ کنین. 

کلیت این کار  درست است اما روش اجرای اون، به این شکل نیست.

در این مطلب کاملا توضیح دادم براتون چطور تست بزنید: 

تکنیک‌های تست‌زنی و این مطلب: 10 سوال رایج دربارۀ تست‌زنی  متن ها  لینک دار  هستند. روشون ضربه بزنین  به مطلب میرین.

 

موفق باشید و بمانید؛ رستم جو

جمعه 1 شهریور 1398

سلام،کتابهای مشاوران ک از کتابفروشیا و کتاب خونه ها میخریم،فرقی با کتابای مشاوران که از فروشگاه انلاین میخرن داره؟؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 1 شهریور 1398

سلام. اگر عنوان کتاب و نوبت چاپ اونها یکی باشه، محتوای اونها هم یکی هست. حتما جلد کتاب، بخشی از هر کتاب را میتونین از فروشگاه اینترنتی مشاوران دانلود کنید.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

 

جمعه 1 شهریور 1398

با سلام ببخشید در برنامه بجز منطق مرحله ای برای پرکاری تستی نزاشتید.یعنی ما بعد از خواندن باید تست ها را کار کنیم یا در مرور درسی مثل جامعه چون درسی مثل جامعه حفظیات هستش میگن که بعد از دو روز بزنیدو خب درس های اول فنون و اقتصاد نیز حفظی هستن.اگر ممکنه راهنماییم بکنید ممنونتون میشم...سپاس

پاسخ انسانی ها

جمعه 1 شهریور 1398

سلام. درس منطق ویژگیهای خاص خودش را داشته که در دو زنگ هر درس را میخونین. این تصور که تست را در دو روز بعد از مطالعه کار کنین، کاملا غلط هست. چون رویکرد حفظی بودن را میرساند که اصلا با سوالات کنکور هماهنگ نیست.

حتما این مطالب را بخونین برای روش مطالعه: روش مطالعه کنکور علوم انسانی

موفق باشید و بمانید. رستم جو

شنبه 2 شهریور 1398

سلام خسته نباشیدمن داوطلب کنکورانسانی نظام قدیم هستم‌.براکنکور ۹۹میخوام شرکت کنم این برنامه به دردمنم میخوره؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 3 شهریور 1398

سلام. درسهای برنامه در مواردی با کتاب شما هماهنگ نیست . مثل منطق. اما برای الگوبرداری از اولویت ها  و ساعت مطالعه و چیدمان درسها میتونین ازش استفاده کنین.

موفق باشید. انسانی یار

شنبه 2 شهریور 1398

سلام سپاس بی پایان برای اینهمه زحمت من امسال میرم یازدهم و الان دارم درسای دهم رو میخونم ولی به یک مشکل بزرگ برخورد کردم که خیلی توی دو سال پیش رو به دردم میخوره اونم روش خلاصه نویسی هستش که اصلا بلد نیستم لطفا کمکم کنید

پاسخ انسانی ها

شنبه 2 شهریور 1398

سلام به شما کنکوری 1400.

برای خلاصه نویسی به این مطلب مراجعه کنین که کاملا توضیح داده شده: درست خلاصه بنویسید

البته از این به بعد میتونین سوالات خودتون را از صفحه ویژه کنکور 1400بفرستین: مشاوره و برنامه‌ریزی کنکور 1400 انسانی

 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

شنبه 2 شهریور 1398

سلام.من هنوز چیزی نخوندم و الان میخوام شروع کنم باید چیکار کنم؟چه کتابایی بخونم؟ممنونم از وقتیکه برای ما میزارین

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 3 شهریور 1398

سلام. توی همین مطلب براتون توضیح دادیم چه کتابهایی با چه برنامه ریزی و از روی چه منایعی بخونین. 

این آخرین برنامه تابستانی ویژه کنکور 99 هستش و برنامه بعد از مهرماه شروع میشه پس خوب از این برنامه استفاده کنید.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

یکشنبه 3 شهریور 1398

سلام خسته نباشید،،ببخشید من پارسال دوازدهم بودم و در کنکور۹۸ نتیجه دلخواهمو نگرفتم و میخوام در کنکور۹۹ شرکت کنم و از الان با برنامه شما پیش برم،،اما این سوال منو درگیر کرده ک ایا از اول مهر ماه برای ما ک پارسال دوازدهم بودیم و امسال مدرسه نمیریم برنامه میریزید یا نه؟؟خواهشا بگید..ممنونم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 3 شهریور 1398

سلام. لطفا نظرات و پیشنهادات خودتون را درباره برنامه مطالعاتی مهرماه  در این بخش  وارد و ارسال کنید: نظرسنجی برنامه مطالعاتی مهرماه کنکور 99 انسانی

موفق باشید و بمانید. مرکز مشاوره انسانی یار

یکشنبه 3 شهریور 1398

سلام خسته نباشیدبرنامه ای که برای مهر ماه میخواین بدین میزان درسایی که با این برنامه ای خوندیم رو لحاظ رو میکنین یا دوباره باید این درسارو از اول بخونیم؟؟؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 3 شهریور 1398

سلام. حتما در این باره نظر سنجی خواهیم داشت بزودی زود!

لینک نظر سنجی: نظرسنجی برنامه مطالعاتی مهرماه کنکور 99 انسانی

پیگیر مطالب سایت و کانال باشید.

یکشنبه 3 شهریور 1398

سلام.یک سری ها میگن چون تازه یازدهم و تموم کردیم کتابا یازدهمو بخونیم بهتره تا یادمون هست بعد دهمو بخونیم.نظر شما چیه؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 4 شهریور 1398

سلام. اگه منظورتون الان توی شهریورماه هست که پیشنهاد و توصیه ما به شما همین برنامه مطالعاتی هست. البته این را هم بگم که این پیشنهاد یازدهم خواندن ریشه در نگاه و نظر مشاورهای  رشته تجربی داره که متناسب با حجم زیاد کتابهای یازدهم  به دانش آموزان  پیشنهاد میشه. اما  هر رشته ای  ویژگی های  خودش را داره.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

پنجشنبه 7 شهریور 1398

سلام ببخشيدمن در حال تموم كردن دروس دهم و يازدهم هستم و نميدونم پايه دوازدهم دروس ديني و رياضي و زبان و ادبيات و عربي و علوم و فنون رو بخونم و بقيه دروس دوازدهم رو در دوران مدرسه بخونميا كلا با دوازدهم كاري نداشته باشم تا شروع مدارس؟؟؟و اينكه طبق نظر شما چون دروس حفظي نيستن پس بايد تست هاي همه ي دروس رو بعد از خوندنش كار كنيم؟؟؟و اينكه من براي همه دروس دفترهايي رو براي خلاصه نويسيشون در نظر گرفتم تا بتونم مرور سريع داشته باشم به نظرتون درسته؟؟؟ واقعا از شما و تيم خوبتون تشكر ميكنم شايد هيچكس به اندازه شما به انساني ها اهميت ندهشما ديدگاه ما رو به رشتمون تغيير دادينو اينكه انقدر تخصصي در رشته انساني فعاليت مي كنيد هيچوقت از يادمون نميره🙏🏻🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 7 شهریور 1398

سلام به شما دوست عزیز انسانی:)
بهتون تبریک میگم بخاطر تموم کردن دروس پایه های دهم و یازدهم و خسته نباشی. 
در شهریور ماه بهتر است با روندی کند تر  و طبق ساعت مطالعه مشخصی پیش بروید زیرا دوران کنکور یک دوران فرسایشی است و اگر چند ماه بی هیچ تفریح و استراحتی پیش بروید در ماه های آخر کنکور کم می آورید پس یک روند تعادلی را پیش بگیرید. 
ریاضی دوازدهم را از مهر ماه شروع کنید و طبق طرح درس دبیرتان پیش بروید چون درس های ریاضی دوازدهم نیاز به پیش نیاز چندانی از پایه ندارند و حتما دبیر باید سر کلاس درس مباحثش را تدریس کند و شما یاد بگیرید. 
برای درس دین و زندگی باید بگویم نیمسال اول کتاب دین و زندگی دوازدهم چالشی تر از نیمسال دوم این کتاب است و ارتباط زیادی در درس های ابتدایی کتاب وجود دارد و این کتاب را هم بهتر است با طرح درس دبیر پیش بروید. 
در خصوص درس زبان انگلیسی باید بگویم اگر پایه ی زبان قوی و خوبی دارید میتوانید زبان را شروع کنید وگرنه با کلاس دبیر پیشروید. 
درس عربی دوازدهم نیاز به تدریس دبیر سر کلاس درس دارد زیرا قواعدش  به خوبی باید تدریس شود تا در ذهن دانش آموز جا بیفتد. 
درس ادبیات را میتوانید شروع کنید و قسمت "ستایش و درس اول "را در شهریور ماه کار کنید. 
درس علوم و فنون را توصیه میکنم حتما و حتما شروع کنید و در شهریور ماه تمرکزتان بر روی درس اول این کتاب باشد؛ به یاد داشته باشید تا زمان کنکور باید حداقل 30 بار تاریخ ادبیات و سبک شناسی را خوانده باشید تا در ذهنتان تثبیت شود و بتوانید به سوالات مربوطه پاسخ درست دهید. 
برای دوازدهم همین ها را در شهریور ماه انجام دهید کافیست و مرور درس های پایه را تا پایان شهریور ماه کنار نگذارید. 
و اما پاسخ سوال دومتان
ما قاطعانه میگوییم "هیچ درسی حفظی نیست" تست ها را طبق روشی که توصیه می کنم حل و بررسی کنید. 
هر درسی را که قصد مطالعه اش را دارید ابتدا به سراغ پرسش های چهار گزینه ای بروید و بعد شروع به مطالعه کنید هدفم از انجام این کار این نیست که تست ها را همان ابتدا جواب دهید هدف این است که با نوع سوالات هر درس آشنا شوید و صورت بعضی از تست ها را دلبخواهی بخوانید همین و بس .درمرحله بعدی که شروع به مطالعه کتاب درسی و درسنامه کتاب های مشاوران میکنید دستتان می اید که باید چگونه بخوانید مثلا در درس اقتصاد وقتی به تست ها نگاهی انداختید و با تیپ بندی سوالات آشنا شدید و بعد به سراغ درسنامه رفتید دستتان آنده که قالب سوالات درسی از اقتصاد چگونه اند و شما باید آن را مفهومی بخوانید.  توصیه میکنم مطلب "روش مطالعه مفهومی" را مطالعه کنید. 
بعد از مطالعه کتاب درسی و درسنامه 10 تست به صورت سنجشی بزنید تا از مطالعه تان ارزیابی داشته باشید. 
در زنگ بعدی مطالعه همان درس تست های باقی مانده را کار کنید تا مرحله پرکلری تستی را به خوبی انجام داده باشید. 
توصیه میکنم حتما مطلب "روش مطالعه کنکور انسانی"را مطالعه کنید. 
و اما پاسخ سوال سوم:
خلاصه نویسی کار بسیار ارزشمندی است چون در این خلاصه ها خودتان نویسنده هستید و در زمان مرور یا تورق سریع این خلاصه ها به کارتان می آید.
برای اینکه اصول خلاصه نویسی درست را رعایت کنید مطلب"درست خلاصه بنویسید" را مطالعه کنید
با ثبت منظم و منسجم این خلاصه ها از هر درس، آن را تبدیل به یک گنجینۀ شخصی خواهد که در زمان‌های مورد نیاز از آن‌ها استفاده کنید.
علاوه بر خلاصه نویسی می توانید نکاتی را که در است ها خودتان کشف کردید را در درسنامه وارد کنید و اگر در آزمون آزمایشی شرکت میکنید بعد از تحلیل آزمون نیز نکاتی که به نظر خودتان مهم است را در دفتر خلاصه هایتان وارد کنید. 
و در آخر مرکز مشاوره انسانی یار قدر دان شماست بابت دلگرمی هاتون. 
علوم انسانی زیر بنای توسعه هر کشوری است و خرسندیم که موجب تغییر دیدگاهتان به این رشته ارزشمند شدیم 
موفق باشید.

زینب سلیمی، داوطلب موفق کنکور98

یکشنبه 10 شهریور 1398

سلام خسته نباشید..من موفق نشدم ک تابستونو خوب بخونم .حالا اگ با این روش این درسارو تموم کنم .تکلیف درسای عمومی یا جغرافیا و تاریخ چی میشه.ایا امید هست ب کنکورم با این وضعیت تابستونم.برنامه مهرشامل حال ماهم میشه؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 11 شهریور 1398

سلام.این برنامه برای درس خوندن در مدت شهریورماه هست.

برای مهرماه به بعد برنامه ویژه خواهیم داشت. در نظر سنجی برنامه شرکت کنید. ازاین لینک: نظرسنجی برنامه مطالعاتی مهرماه کنکور 99 انسانی

موفق باشید و بمانید.رستم جو

دوشنبه 11 شهریور 1398

سلام خسته نباشید باید چگونه خوب خوند ک معلمی قبول شیم؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 11 شهریور 1398

سلام به شما دوست عزیز انسانی و معلم آینده 
توصیه میکنم حتما مطلب شرایط و رتبۀ قبولی دانشگاه فرهنگیان زا مطالعه کنید تا یک کلیاتی از آن دستتان بیاید.
از همین الان هدفتان را به وضوح مشخص کنید تا پرقدرت برایش وقت بزارید تا موفق شوید.


موفق باشید. زینب سلیمی. داوطلب موفق کنکور 98

شنبه 16 شهریور 1398

سلام خسته نباشیدببخشید میشه این برنامه مطالعاتی رواول ازپایه یازدهم شروع کنید بعد دهم .واینکه ساعت های مطالعه روخودتون تنظیم کنید وزمان استراحت مناسبی درنظربگیرید

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 شهریور 1398

سلام. منطق مطالعه درست این است که از پایه شروع شود. شما تا زمانی که دروس پایه دهم را نخوانید، مطالعه دروس یازدهم چندان مفید نخواهدبود. البته بجز مواردی مثل ریاضی که براتون کار ویژه داریم. اما وقتی پایه عروض دهم را نخوندین، چطور میشه عروض یازدهم را بخونین. یا عربی و زبان و ... 

حتما جزیئیات بیشتری از برنامه را اعلام خواهیم کرد بزودی زود. پیگیر مطالب سایت باشید.

شنبه 16 شهریور 1398

بابت کمکهای بی دریغتون ممنون

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 شهریور 1398

سلامم.blush

از همه انسانیها میخوایم این خدمات تخصصی را به دوستان و انسانیها دیگر اطلاع بدین. 

با تشکر. انسانی یار

دوشنبه 25 شهریور 1398

با سلام پس چرا برنامه هفته چهارم قرار نمیگیرهبعد در موقعه مهر ماه ایا برنامه ای هم قرار میدین تا ما یازدهم هم تموم کنیم چون با این برنامه فقط کتابای دهمو تموم میکنیم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 25 شهریور 1398

سلام. برنامه مهرماه برای دو گروه داوطلب کنکور99 از از هفته قبل در سایت بارگذاری شده:

ویژه داوطلبان خودخوان؛یعنی کسانی که در آزمون آزمایشی شرکت نمیکنند تا وقتی خودشان یکبار کتابها را بخوانند.

ویژه داوطلبان آزمون قلمچی.به انتخاب نظرسنجی کانال انسانیها.

دوست عزیز لطفا مطالب سایت و کانال تلگرامی انسانیها را دنبال کنید که در جریان طرح و برنامه ها  بموقع قرار بگیرید.

موفق باشید و بمانید. رستم جو.

چهارشنبه 27 شهریور 1398

یه برمامه ریزی برای اول مهر میخوام تاپایان کنکور من تابستون تمام درسامو تمام کردم وخیلی توی ریاضی ادبیات عمومی تخصصی مشکل دارم چند ذوز باقی مانده تا اول مهرم درحال استراحت هستم فقط نمیدونم ازاول مهر باید چیکارکنم ایا برنامه میدین وپیشنهادتون برای قوی شدن دردروس ریاضی ادبیات عمومی وتخصصی چیهممنون اگر پاسخ بدین

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 27 شهریور 1398

اول از هر چیز سلام. به شما دوست عزیز انسانیها

تو توی درسایه خیلی مهمی ضعف داری . پس بهتره از اول مهر با برنامه ما پیش بری و دوباره درس ها رو اساسی بخونی . اگر هم اونا رو تابستون خوندی , به خودت مغرور نشو و دوباره بخون . این مرور خیلی مهمه . 
ما دو تا برنامه توی سایت داریم . تو میتونی یکی رو انتخاب کنی و بخونی . 
یکی از برنامه ها برای بچه هایی که توی ازمون کانون شرکت میکنن از این لینک و یه ازمون هم برای بچه هایی که توی هیچ آزمونی شرکنت نمیکنن و خودخوان هستند. از این لینک

برای هر درس چیکار کنی؟ 

ریاضی رو از پایه شروع کن به خوندن و تمرین کن و تست بزن . بعد یه مدت دستت راه میفته . البته طبق برنامه برو . 

برای ریاضی دوازده با معلمت پیش برو و خووب سر کلاس گوش بده .یادگیری سر کلاس خیلی مهمه. چون پیش نیاز ریاضی 12 به ریاضی 10 و 11 کمه , میتونی روش سرمایه گذاری کنی و از الان جدی روش کار کنی . 

برای فنون هم که ارایه و وزن داره , بعد از مطالعه متن , تست خیللی زیاد کار کن . برای موفقیت توی درسی مثل فنون باید زیاد تست بزنی . 

برای ادبیات عمومی هم کتاب رو کااامل ب و با جزئیات بخونی .  برای قرابت هم سعی کن هر بیتی رو ک توی کتاب یا تست های تمرینی میبینی تحلیل کنی و مفهومش رو در بیاری . 

ریحانه همت یار.

چهارشنبه 27 شهریور 1398

ممنونمازکمکتون

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 شهریور 1398

سلامblush

برنامه های مطالعاتی مرکز مشاوره انسانی یار برای طول سال تحصیلی 98-99:

برنامه ریزی هفتگی برای کنکور 99 انسانی

برنامه‌ریزی هفتگی برای پشت‌ کنکوری‌های 99

برنامه‌ریزی هفتگی مطابق با آزمون قلمچی

برنامه ریزی هفتگی یازدهم انسانی و کنکور 1400

انسانیها را به همه انسانیها معرفی کنید

چهارشنبه 27 شهریور 1398

ممنونم ازکمکتون 🙏

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 شهریور 1398

blushheart

پنجشنبه 28 شهریور 1398

سلام ببخشید باید درس ادبیات عمومی رو چطور خواند فک کنم باید تقسیم بندیش کنیم وگرنه که ازخود کتاب سوال نمیاد لغت واملا قرابت معنایی وزبان فارسی وارایه ادبی درسته چگونه درزبان فارسی مهارت پیداکنیم کتاب علوم وفنون ادب مشاوران علاوه برارایه ادبی زبان فارسی راهم توضیح داده

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 شهریور 1398

سلام . درسته که سوالات دقیقا از کتاب نمیاد اما باید کتاب رو کامل بلد باشی تا روی سوالات تسلط پیدا کنی..
مثلا ممکنه توی یه سواله قرابت , بیت صورت سوال از کتاب باشه و گزینه ها خارج کتاب . پس تو باید صورت سوال رو کامل بفهمی تا بتونی جواب بدی . 
برای دستور زبان (که بهش زبان فارسی گفتی), باید بگم دستور زبان توی ادبیات عمومی هست و ن توی فنون . برای همین هم کتاب فنون مشاوران، دستور زیان نداره. و باید کتاب فارسی مشاوران را بخونی.

تو میتونی با کمک کتاب های کمک اموزشی یا معلمت , اول اینکه تماام دستور زبان رو یاد بگیری و بعد خودت جملات و بیت ها رو از نظر دستور زبان بررسی کنی به عنوان تمرین ِ 
 از کتاب های قلمرو های ادبیات استفاده کنی؛ قلمرو زبانی (دستور زبان و املا و معنی) و قلمرو ادبی (آرایه های ادبی) انتشارات مشاوران آموزش.

موفق باشی. ریحانه همت یار

raziye f.b

یکشنبه 4 خرداد 1399

سلام من نظام قدیم انسانی هستیم خوب شروع کردم به خوندن تا دیگه یه مدتی شده انگیزم واسه درس خوندن از بین رفته و الان خیلی عقب افتادم الانم فقط سه ماه مونده تا کنکور نظرتون الان شروع کنم میرسونم تمام کنم نمیدونم کار کنم

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 7 خرداد 1399

سلام. بهتون توصیه میکنم با مشاور یا پشتیبانی که بتونه کمکتون کنه مشورت کنین. که براساس تسطح تسلط در درس های مختلف به جمعبندی و نتیجه خوبی برسید

نظر شما چیست؟