مشاوره با رتبه‌های برتر کنکور انسانی

مشاوره با رتبه‌های برتر کنکور انسانی

در این مطلب، سوالات خود از رتبه های برتر را ارسال کنید. سوالاتی در اولویت هستند که شرایط لازم را دارند:

1) قبل از ارسال سوال، در سایت انسانیها ثبت نام کرده باشید. (این ثبت نام رایگان و سریع انجام می‌شود). ورود به بخش ثبت نام: از  این لینک 

2) سوال ارسال شده، قبلا در این صفحه پاسخ داده نشده باشد.

انسانیها برای انسانیها

اگر مشاور تحصیلی هستید یا جزو نفرات برتر کنکور انسانی هستید و می‌خواهید در این بخش با انسانیها همراه شوید و کمکشان کنید، مشخصات خود را برای ما ارسال کنید به همراه شماره تماس. با شما ارتباط خواهیم گرفت.

سوالاتی که خارج از این موارد باشند، در اولویت پاسخ‌دهی نخواهند بود

دوستدار شما انسانیها؛ مرکز مشاوره انسانیheart

 

سوال اول

مهرماه را چطور شروع کردید؟روزی چند ساعت؟  چقد عمومی و چقد اختصاصی؟ روزهای مدرسه  پایه هم میخوندی؟
 پاسخ نسرین دشتبان فرهنگ (دانشجوی روانشناسی دانشگاه بهزیستی. تهران. مشاور مرکز مشاوره انسانی یار)

از مهر ماه که به صورت جدی مطالعم رو برای کنکور شروع کردم سوالاتی از قبیل:
-با چه برنامه ای باید پیش برم؟
-روش مطالعه هر درس برای کنکور چیه؟
-کدوم منابع برای من مناسب هستن؟
ذهنمو رو درگیر کرده بود.
اما ترجیح دادم بجای درگیر شدن با این سوالات با برنامه مدرسه هماهنگ بشم و تدریجا در طول مسیر به جواب سوالاتم برسم.

_4روز در هفته مدرسه میرفتم و در این چهار روز دروس دوازدهم(پیش دانشگاهی) تدریس میشد
بنابراین تو این چهار زور دوازدهم(پیش دانشگاهی) رو مطالعه میکردم و تو سه روز باقی مونده دروس پایه رو میخوندم.

_ابتدا که شروع کرده بودم تقریبا دو هفته اول ساعت مطالعم رو به صورت دقیق یادداشت میکردم اما این موضوع باعث شد حالت وسواسی پیدا کنم و بیشتر روی کمیت متمرکز بشم.
به همین دلیل دیگه توجهی به ساعت مطالعه ام نداشتم(البته این درحالی  بود که اطمینان داشتم تایم سوختم بسیار کمه و عمده زمانی که در اختیار داشتم رو مطالعه میکردم)

_درمورد تقسیم ساعت مطالعه بین دروس عمومی و اختصاصی باید بگم که بیشتر زمانم رو صرف مطالعه دروس اختصاصی میکردم و این بخاطر حجم بالای این دروس بود.
میتونم بگم این مورد یکی از بزرگترین اشتباهات من بود و بنظرم لازمه حداقل یک سوم زمان مطالعه رو به دروس عمومی اختصاص داد.

پاسخ زینب سلیمی (داوطلب موفق کنکور 98 انسانی و مشاور مرکز مشاوره انسانی یار)

مهر ماه را با حال خوب و پرقدرت شروع کردم چون در اواخر شهریور ماه یک استراحت حسابی و تفریح با دوستاتنم رو داشتم. 
استارت کارم با روزی 5 تا 6 ساعت در روز های شنبه تا چهارشنبه بود که تقریبا از این ساعت 2 تا 2 ساعت و نیم را به دروس عمومی و 3 تا 3 ساعت و نیم را به دروس اختصاصی اختصاص میدادم چون میدانستم که باید با یک روند آهسته و پیوستهوای شروع کنم تا این پیوستگی در خواندن ادامه دار بماند. 
در روز هایی که مدرسه میرفتم در مدرسه پانسیون مطالعاتی داشتم و ساعت هایی از روز را مطالعه میکردیم پایه و دوازدهم را همزمان با هم میخواندم ولی خب طبیعیه که تمرکزم بیشتر بر روی دوازدهم بود که هم در نهایی و هم در کنکور 40 درصد مباحث را به خودش اختصاص میداد. 
بخش اعظم پایه دهم را در تابستان تمام کرده بودیم به جز درس هایی مانند ریاضی و امار و منطق و اقتصاد که به همراه پایه یازدهم و دوازدهم مطالعه میکردیم. 
مدت زمانی  که در مدرسه بودیم زیاد بود  و ما انسانی ها بخاطر حجم زیاد درس هایمان بیشتر در کلاس بودیم و باید همان کلاس ها را جزو ساعت مطالعه خود حساب میکردیم و جدیش, میگرفتیم.

پاسخ ریحانه همت یار (داوطلب موفق کنکور 98 انسانی)

خب باید اینو اول بگم ک من اکثر روزها سرکلاس بودم و  بیشتر یادگیریم سر کلاس بود . بنابراین سعی میکردم سر کلاس ها بیشتر مطالب رو یاد بگیرم و بعد کلاس تست بزنم و نکات رو در بیارم . 
من تست رو به خوندن متن  ترجیح میدادم . چونکه اکثرا موقع درس خوندن خوابم میبرد. 
و اینکه معلم ها ی من تاثیر خیللللی زیادی داشتن . چون خودشون هم تست رو رفع اشکال میکردن و توضیح میدادن . 
ما تو هفته علاوه بر دوازدهم همیشه پایه هم داشتیم و فقط دوازدهم نبود.

سوال فاطمه

سلام چکار کنیم که مطالب و فراموش نکنیم؟؟عمیق خوانی کار درستی هست؟
پاسخ ریحانه همت یار 

سلام . امیدوارم خوب باشی. خب اول اینکه بعد از هر کلاس درس روز داشته باش . ینی درسی ک یاد گرفتی رو بعد از یه فاصله ای دوباره مرور کن (مرور سطحی)
بعد برو سراغ تست و سوال . خودتو تو اون درس به چالش بکش و اشکالات رو متوجه شو . 
اینم توجه کن ک اون درس رو ول نکنی . و اگه حتی سراغ درس بعد رفتی , بازگشتی داشته باشی و مروور کنی . 
و این رو هم تووی تمام درس ها دقت کن . همه چی باید مفهومی خوانده شه . هیچ چیز رو حفظ نکن . حفظی خوندن باعث میشه مطالب به سرعت از ذهن پاک بشه. 

 پاسخ نسرین دشتبان فرهنگ

سلام. منظورتون از عمیق خوانی واضح نیست اگر به معنی مطالعه مفهومیه نه تنها درست،بلکه ضروریه.

هرکاری راه و روش خودش رو داره. مطالعه و به یادسپاری مطالب هم نیاز به بلد بودن روش های درست داره.
قطعا شما در مورد این روش ها قبلا شنیدید و الان هم میتونید با گشتن توی همین سایت روش ها مرور و به یادسپاری مطالب رو بخونید و عملی کنید اونهارو
بنابراین ترجیح میدم بجای تکرار مکررات تجربه خودم از فراموشی مطالب و روشی که برای جوگیری از این موضوع استفاده کردم رو عرض کنم خدمتتون:

لغات زبان:
خوندن متن فراوان!
بله برای جلوگیری از فراموشی لغات متن زیاد میخوندم و این روش علاوه براین که مهارت های متن خوانیم رو تقویت میکرد با تکرار لغات و خوندن اونا در جمله تو ذهنم تثبیتشون میکردم.

مفاهیم مشابه اقتصاد:
از کلمات کلیدی استفاده کردم و انقدر تست از این تیپ سوالات حل کردم که به شناخت کاملی از متن کتاب و مفاهیم نزدیک به هم رسیدم.

*از این روش ها برای درس جامعه شناسی هم استفاده کردم:

فرمول های ریاضی:
1_در درجه اول سعی میکردم اثبات اون فرمول رو یاد بگیریم.
این روش شاید به ظاهر سخت باشه اما باعث میشه یک بار برای همیشه اون فرمول تو ذهنتون حک بشه و حتی اگر فراموشش هم کردید در لحظه میتونید با نوشتن مراحل اثبات به فرمول برسید. 2_هر سری که تست میزدم برای حل هر سوال فرمول رو به صورت کامل یادداشت میکردم و در واقع از حافظه دیداریم استفاده میکردم.

تاریخ ادبیاتِ ادبیات اختصاصی:
برای بعضی قسمت ها داستان و رمز ساخته بودم. اما به صورت کلی بنظر من روش درست مرور مرتب این قسمته.
روان شناسی:
مطالب مربوط به فصل رشد رو دائم فراموش میکردم
با استفاده از دوتا روش تونستم تست های این فصل رو به درستی جواب بدم 1_یک جدول بزرگ تهیه کردم و ویژگی های مختلف هر دوره رو در اون جدول یادداشت کردم و جدول رو به میز مطالعم چسبوندم بنابراین تقریبا هرروز  مرورش میکردم.2_برای هر دوره نماینده ای از افرادی که میشناختم رو در نظر گرفتم.
با یادآوری اون فرد ویژگی های اون دوره برام تداعی میشد.

پاسخ زینب سلیمی

سلام. همیشه مرور را مهم تر از یادگیری میدانستم و با مرور های مداوم حتی تا به الان مطالب کتاب و اینکه فلان مطلب در کدوم درس است رو به خاطر دارم. 
زیاد اهل خلاصه نویسی نبودم و بیشتر از پاسخنامه های تشریحی استفاده میکردم. البته حین خواندن یک مطلبی همیشه کاغذ و قلم کنار دستم بود و همزمان با خواندن نکات مهم را مینوشتم نه کل کتاب را! و این باعث تثبیت مطالب در ذهنم میشد. دقیقا نمیدونم منظورت از عمیق خواندن چیه باید واضح تر بگی. امیدوارم برات مفید بوده باشه.
موفق باشی.

سوال علی ناصری

سلام میخواستم بپرسم که چطور مطالعه می‌کردین که میزان فراموشی درس ها کمتر می‌شد و اینکه تمرکزتون رو چطور افزایش میدادین؟؟! تکنیک هس ایا؟!
پاسخ زینب سلیمی

سلام آقای ناصری.
من وقتی در کلاس درس حضور داشتم خودم رو ملزم به یادگیری میکردم و با پرسیدن سوال های مکرر از استادان خودم و اون ها رو به چالش میکشیدم و بیشتر وقت ها درس همون روزی که بهمون تدریس شده بود را میخواندم و چون از استاد هایم زیاد سوال میپرسیدم موقع مطالعه درس همون روز کار برام خیلی راحت تر میشد و میدونستم درس اون روز برام جا افتاده. 
میدونی من مرحله "مرور و مرور و مرور" خیلی جدی میگرفتمش و خب مرور برای حفظ داشته هاست پس هممون باید جدیش بگیریم تا مطالب حسابی در ذهنمون تتبیت بشه 
حالا چجوری مرور میکردم؟ 
زیاد اهل خلاصه نویسی نبودمولی موقع خوندن یه قلم و کاغذ کنار دستم بود و نکات مهم رو یادداشت میکردم در واقع الان که دارم بهش فکر میکنم میفهمم که مطالعه چند حسی داشتم در واقع هم از حس بینایی استفاده میکردم و هم لامسه پس بهت پیشنهاد میکنم این کار ها رو انجام بدی. 
قبل از شروع برای مطالعه ام یه سری جملات رو به خودم تلقین میکردم و واسم یه انرژی مثبته حسابی بود،  مثلا به خودم میگفتم:

-من باکیفیت و راحت مطالعه می کنم و خوب و راحت یاد می گیرم.

- من توی جلسه امتحان بخوبی مطالب را که در ذهنم هست به برگه منتقل میکنم.
با آرزوی موفقیت برای شما.

پاسخ ریحانه همت یار

سلام . امیدوارم خوب باشی.
اول اینکه سر کلاس خیلی مهمه ک چجوری گوش میدی . چون اولین باری که دارس درس رو متوجه میشی خیلی اهمیت داره . بعد از اون هم برای بعضی ها مرور زیاد درس  و برای من تست زیاد باعث میشه فراموش نکنم . که من هر دو رو با هم داشتم البته با تست بیشتر .  
برای افزایش تمرکز هم , ساعت های طولانی مطاله نکن و حتما استراحت کن و قدم بزن و یچی بخور .( بستنی 😋) و اگه میتونی یه کاغذ کنارت باشه تا بتونی نکات رو بنویسی .

سوال علی خداوردی

سلام خدمت شما میخواستم بپرسم که درس تاریخ و جغرافیارو واسه کنکور باید خوند ؟؟ چقدر باید زمان اختصاص داد بهش ؟
پاسخ نسرین دشتبان

تجربه من از این درس:
من  درصد چندان مطلوبی تو این درس نداشتم: 20درصد.
البته با توجه به وقتی که برای این درس  صرف کرده بودم درصد رضایت بخشی بود. من تغییررشته ای بودم. از تجربی، سال آخر اومدم رشته عزیز انسانی. اوایل که مطالعمو شروع کردم ایده ای راجب این درس نداشتم. یعنی فکر میکردم قراره مثل بقیه دروس کامل بخونمش. اما وقتی از تاریخ ایران و جهان (1)شروع کردم...چشمتون روزبد نبینه🙈
دوتا عامل منو دلسرد کرد:
1_حجم بسیار بالای مطالب
2_غیرقابل پیش بینی بودن سوالات این درس.
یعنی مثلا تو جامعه شناسی درسته متن سنگینه اما واژگان کلیدی رو داریم و این کلی به ما کمک میکنه که بتونیم تاحدی پیش بینی کنیم برخی سوالاتو و در واقع اون مطلب رو از نظر اهمیت سطح بندی کنیم. اما تاریخ و جغرافیا اصلا اینطور نبودند. از طرفی نمیخواستم درصدم صفر باشه چون میدونستم درصد کمی مثل ده درصد خیلی خیلی تفاوت داره با درصد صفر.
بنابراین تصمیم گرفتم روی تاریخ و جغرافیای سال چهارم تمرکز کنم و از اونام نتیجه گرفتم.
اشتباه دیگه ای که داشتم سرجلسه بود. طمع کردم و به خیال پاسخ درست جندتا از سوالات تاریخ پایه رو جواب دادم و طبیعتا همشون غلط بودن.
درسته من خودم رو با کمبود وقت توجیه میکنم اما بودند کسایی که با شرایط مشابه من رتبه تک رقمی کسب کردند و این یعنی تاریخ و جغرافیا رو هم به خوبی مطالعه کرده بودن. (مثل خانم یلدا حجتی) 

پاسخ زینب سلیمی

سلام. امیدوارم اصل حالت خوب باشه:)
مطئمئنا باید تاریخ و جغرافی رو خوند چون هم نهایی داری و هم کنکور.
من توی سال کنکورم مثله بقیه بچه ها تاریخ و جغرافی ۱۲ رو میخوندم چون میدونستم باید یه نمره خوبی توی نهایی ازش بگیرم و خب توی کنکور هم که جای خودشو داره.
برای پایه تصمیمی که گرفتم این بود که از اول تمرکزم برای هر کتاب تاریخ و جغرافی روی یکی از پایه ها باشه
تصمیم گرفتم تاریخ ۱۰ و جغرافی ۱۱ رو به موازات پایه دوازدهمم بخونم و همین کارو کردم چون میدونستم توی کنکور برای این دو درس که ۱۵ سوال جغرافی و ۱۵ سوال تاریخ میاد کار شاهانه ای نیاز نیست و تونستم در کنکور ۴۰ درصد بزنم و برام کافی بود.

سوال یگانه پاشایی

سلام خدمت شما.من تقریبا از اواخر مردادماه شروع به خوندن کردم همه ی درس ها رو نه بعضی از درس ها رو و ترس از این دارم که دیر شده باشه.میخواستم بدونم که اگر از مهرماه به صورت جدی تر ادامه بدم به اون چیزی که میخوام میرسم؟؟و میخواستم بدونم کلمات چقدر درسهایی مثل ادبیات ، عربی و زبان تاثیر دارن؟
پاسخ ریحانه همت یار

سلام یگانه جان . ن نگران نباش دیر شروع نکردی . هیچ وقت برا شروع دیر نیست . اگه از مهر جدی تر ادامه بدی که خیلی خووبه . اگه خوب درس بخونی به چیزی که میخوای میرسی. خب لغات نقش مهمی داره . مثلا توی ادبیات برای درک مفهوم ابیات به اون لغات نیاز داری . 
توی عربی هم برای سوالات ترجمه و سوالات مربوط به متن عربی و کلوز ها یه لغات نیاز داری . زبان هم همینجور .

پاسخ نسرین دشتبان

سلام خانم یگانه،همراه انسانیها
اول اینک تبریک میگم بهتون که از تابستون استارت کارتون رو زدید. ترس از دیر شدن تو این بازه زمانی بی معنیه. شاید ترس هایی دیگه ای دارید که به صورت این ترس تو ذهنتون اومده. ترس از انتخاب منبع یا برنامه غلط،ترس از پایه ضعیف،ترس از بلد نبودن روش مطالعه اون درس.
موافقید؟
باید بگم باز هیچ کدوم اینام ترسی نیستن که باعث بازداری شما از شروع مطالعه بقیه دروس بشن. برای هر کدومشون جواب درستی باید پیداکنید و اونموقعس که با خیال راحت شروع میکنید.  اگر "هدفمند" و "روشمند" پیش برید قطعا به اون چیزی که میخواید میرسید،چرا که نه:)

_در مورد سوال دومتون بابد بگم که هرسه این درسها دروس زبانی هستن.
مهم ترین ابزار سازنده زبان کلمات اون زبانن طبیعتا و پاسخ گویی به تست های مختلف این دروس کاملا وابسته به یادگیری لغات و معنای اونهاست
تو درس عربی و زبان پررنگ تر و تو فارسی یکم کمتر. راستی!شما نظام جدیدی ها ادبیات ندارید.اسم کتابتون فارسیه. موفق باشید.

16 نظر

شنبه 16 شهریور 1398

سلام ببخشید من دروس ریاضی واقتصاد از پایه ضعیفم مخصوصا ریاضی که صفر میزنم تو ازمون ها به نظرتون کدوم سال ریاضی بیشتر سرمایه گذاری کنم که حداقل 30تا40بزنم

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 شهریور 1398

سلام.

لطفا قبل از ارسال سوال، موارد زیر را دقت کنید:

1) قبل از ارسال سوال، در سایت انسانیها ثبت نام کرده باشید. (این ثبت نام رایگان و سریع انجام می‌شود). ورود به بخش ثبت نام: از  این لینک 

2) سوال ارسال شده، قبلا در این صفحه پاسخ داده نشده باشد.

با تشکر: انسانی یار

شنبه 16 شهریور 1398

سلام میخواستم بگم تمام مطالعه تون در طول روز بود یا شب یا شبهارو اختصاص میداد به تست و یه سوال دیگه ایا ازمون شرکت میکردید کدوم ازمون ترازتون چطور بود؟؟؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 شهریور 1398

سلام. 

قبل از ارسال کامنت لطفا شرایط ارسال سوال را مطالعه کنید و انجام بدین:

1) قبل از ارسال سوال، در سایت انسانیها ثبت نام کرده باشید. (این ثبت نام رایگان و سریع انجام می‌شود). ورود به بخش ثبت نام: از  این لینک 

2) سوال ارسال شده، قبلا در این صفحه پاسخ داده نشده باشد.

با تشکر. انسانی یار

شنبه 16 شهریور 1398

سلام.وقت به خیرمن فارغ التحصیل امسال هستم سرعتم در حل تست خیلی پایینه.به خاطر همین تو کنکور وقت کم آوردم.به نظرتون کلاسهای تند خوانی و تقویت حافظه میتونه برام کمک کننده باشه یا وقت و هزینه ای برایش نکنم.ممنون از پاسخگویی

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 شهریور 1398

سلام. کامنتهایی در اولویت پایخ هستند که موارد ذکر شده در مطلب بالا را داشته باشند.

شنبه 16 شهریور 1398

سلام من امسال دوازدهم‌ هستم دو سال گذشته رو من رشته تجربی بودم و میخوندم و از نوروز امسال تصمیم گرفتم‌ به دنبال علاقه‌م برم و شروع به خوندن کتابهای علوم انسانی کردم، من این تابستون یکسری کتالها رو بر اساس برنامه شما و چند کتاب دیگه از یازدهم رو خوندم و مرور کردم و یکسری رو هنوز نخوندم ، علاوه بر این طول سال تحصیلی هم باید خودم درسهارو بخونم و شاید برای چند درس معلم خصوصی بتونم داشته باشم ، به نظر شما با برنامه ای که شما برای مهر قرار میدین پیش برم درست هستش؟ یا در کنار اون باید خودم دروس دیگه ای رو هم قرار بدم‌ تا برسم به بچه های دیگه ؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 شهریور 1398

سلام. قبل از ارسال سوال خود  لطفا موارد ذکر شده در ابتدای مطلب را مطالعه کنید..

علی ناصری

شنبه 16 شهریور 1398

سلام میخواستم بپرسم که چطور مطالعه می‌کردین که میزان فراموشی درس ها کمتر می‌شد و اینکه تمرکزتون رو چطور افزایش میدادین؟؟! تکنیک هس ایا؟!

پاسخ انسانی ها

جمعه 22 شهریور 1398

علی آقا سلام. 

سوالتون را بزودی رتبه های برتر پاسخ خواهند داد. 

بروزرسانی در 22 شهریور: پاسخ این سوال در مطلب داده شده است. به متن اصلی مراجعه کنید.

شنبه 16 شهریور 1398

سلام من پایه یازدهم انسانی هستم ولی شیوه مطالعه درس هارو نمیدونم میشه بگین هر درس رو با چه شیوه ای مطالعه میکردین ومدت زمان مطالعه برای هردرس باید چه مقدار باشه؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 17 شهریور 1398

سلام. قبل از ارسال سوال خود  لطفا موارد ذکر شده در ابتدای مطلب را مطالعه کنید..

یکشنبه 17 شهریور 1398

سلام ببخشید شما از چه زمانی شروع کردید؟از ابتدا هدفتون رتبه برتر شدن بود؟برای رسیدن به رتبه برتر بایدچه کار کنیم؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 17 شهریور 1398

سلام. 

انسانیهای عزیز لطفا توجه کنید:

سوالاتی که این دو مورد رعایت نشده باشد، در اولویت پاسخ نخواهند بود: 

1) قبل از ارسال سوال، در سایت انسانیها ثبت نام کرده باشید. (این ثبت نام رایگان و سریع انجام می‌شود). ورود به بخش ثبت نام: از  این لینک 

2) سوال ارسال شده، قبلا در این صفحه پاسخ داده نشده باشد.

و به دلیل محدودیت زمانی در بررسی کامنت های دیگر، نمایش داده نمی شوند.

شنبه 23 شهریور 1398

خیلی از موسسات دیگه نصف شب هم پاسخگو هستن این که دیگه منت نداره روز جمعه داریم پاسختون‌ رو می دیم بعد هم مفصل و‌خوب توضیح‌دادن‌ رو با پیچوندن و زیادی کش دادن اشتباه گرفیتن

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 25 شهریور 1398

ابتدا لازم میدانیم  سلام عرض کنیم.

و دیگر اینکه مرکز مشاوره انسانی یار یک مرکز تخصصی مشاوره رشته انسانی هسنت، نه موسسه. این دو  خیلی با هم تفاوت دارند.

مورد بعد اینکه همکاران و دانشجویان و رتبه های برتر که با سایت انسانیها  در حال همکاری هستند به صورت افتخاری و  بی دریغ  و با علاقه به علوم انسانی  تک تک کلمات را برای شما  می نویسند. چون از جنس ناب علوم انسانی هستند؛ و این بزرگترین تفاوت و ویژگی خاص انسانی یار  است.

امیدواریم با دلگرمی ها و همراهی ها انسانیها  در این راه خستگی ناپذیرتر شویم.

با تشکر. انسانی یار

یکشنبه 24 شهریور 1398

سلام مجدد ببخشید یک سوال دارم واسه ی درس اقتصاد چه کتابی پیشنهاد میکنید و اینکه اگه من بخوام برای حقوق تهران بخونم نیاز هست که اقتصاد رو درصد بالایی بزنم ؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 25 شهریور 1398

سلام. سوال شما شرایط لازم برای پاسخ را ندارد. 

لطفا شرایط ابتدای مطلب را بخوانید. 

امیرحسین حسن بیگی

دوشنبه 25 شهریور 1398

من یه مشکلی که دارم اینه که خوب شروع میکنم به درس خوندن ، یعنی دو سه ماه اول بر اساس برنامم پیش میرم و ادامه میدم اما بعد دو سه ماه دیگه شدیدا افت میکنم و نمیتونم که به شرایط قبل برگردم. سوالی که از خدمتتون داشتم اینه که اولا به نظرتون دلیل این اتفاق چی میتونه باشه ؟ دوما چطور میشه این مشکلو حل کرد؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 25 شهریور 1398

سلام امیرحسین خان. سوالتون را بزودی پاسخ خواهیم داد. 

yeganeh Pashaei

ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

ممنونم بابت راهنمایی و دلگرمی های خیلی خوبتون😊❤یک سوال دیگه هم داشتم ... میخواستم بدونم برنامه تون رو چطور با مدرسه تنظیم می کردید که هم به درسهای برنامه برسین و هم به درس ها و پرسش های روز بعد؟؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

ممنون یگانه جان عزیز، نوشتن برای شما انسانیهای عزیز افتخار ماست❤️
در سال کنکور در مدرسه پانسیون مطالعاتی داشتیم و ساعت هایی از روز را به آنجا میرفتیم و مطالعه میکردیم البته بگم گه ما انسانیها به دلیل حجم زیاد کلاس هامون ساعت های زیادی را در پانسیون نبودیم و می بایست حضور در  کلاس های درس را حسابی جدی می گرفتیم و براش ارزش قائل میشدیم.
خب برای درس های مدرسه حتما درس همون روز رو که دبیر تدریس میکرد رو میخوندم و سر جلسه کنکور فهمیدم که خوندن درس روز چقد زیاد به کارم میاد و تحت هر شرایطی درس های همون روز رو میخوندم. 
برای درس ها و پرسش های روز بعد هم حدود ۲ تا ۳ ساعت وقت میزاشتم و مطالعه شون میکردم و بعد از مطالعه درس روز و درس روز بعد برای پرسش ها به سراغ پایه میرفتم و در طول هفته روزی ۲ تا ۴ ساعت پایه میخوندم ولی خب تمرکز اصلیم روی دوازدهمی بود که هم تو کنکور هست هم توی نهایی.

موفق باشید. زینب سلیمی :)

توضیح اینکه: به دلیل طولانی شدن متن اصلی مطلب، سوالاتی که شرایط لازم را داشته باشند، در بخش نظرات پاسخ داده میشن.
با تشکر؛ انسانیها

پنجشنبه 28 شهریور 1398

خدا قوت ، آقا این سوالارو چند وقت به چند وقت جواب میدین؟من سه روزه سوالم جواب داده نشده

پاسخ انسانی ها

جمعه 29 شهریور 1398

عزیز جان! 

اگر و اگر تنها یکبار کامنتهای قبلی و متن ابتدای همین مطلب را با دقت مطالعه بفرمایید، بارها تاکید کردیم که سوالات در صورت داشتن شرایط لازم، پاسخ داده میشن. 

لطفا مطالب و کامنتها را با دقت بخونین. که خودتون هم کمتر منتظر بمانید، سوءتفاهم هم براتون ایجاد نشه که انسانیها  سوالات را دیر به دیر جواب میده.

فدای شما  انسانیها

مهلا سلیمی

پنجشنبه 14 آذر 1398

سلام ب همگی ،من اطلاعاتی زیادی درباره دروس انسانی ندارم چون تغییر رشته دادم ،در ابتدای درس منطق گفته شده از کادر * دار ابی در درس ها نباید سوال داده بشه تو کنکور اما توی کتاب تستای بازار سوال اومده ،الان باید خوند یانه ممنون

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 17 آذر 1398

سلام. حذفیات کنکور را میتونین از کتابخانه سایت انسانیها دانلود کنید که برای کنکور 98 بوده و احتمال تکرار در کنکور 99 هم داره. اما اگر مطلبی در مقدمه کتاب درسی به عنوان بیشتر بخوانید اومده و گفته شده نباید از اون سوال طرح بشه، نباید سوال بیاد.

اگر کتابتون مشاوران آموزش باشه میتونیم بگیم جای نگرانی از پوشش کامل مطالب مورد نیاز برای کنکور وجود نداره. 

موفق باشید و به علوم انسانی خوش آمدید :)

yeganeh Pashaei

یکشنبه 24 شهریور 1398

سلام خدمت شما.من تقریبا از اواخر مردادماه شروع به خوندن کردم همه ی درس ها رو نه بعضی از درس ها رو و ترس از این دارم که دیر شده باشه.میخواستم بدونم که اگر از مهرماه به صورت جدی تر ادامه بدم به اون چیزی که میخوام میرسم؟؟و میخواستم بدونم کلمات چقدر درسهایی مثل ادبیات ، عربی و زبان تاثیر دارن؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 24 شهریور 1398

یگانه خانم سلام. سوال شما را بزودی همراه با پاسخش منتشر خواهیم کرد. 

پیگیر مطالب همین صفحه باشید.

علیرضا خداوردی

جمعه 22 شهریور 1398

سلام خدمت شما میخواستم بپرسم که درس تاریخ و جغرافیارو واسه کنکور باید خوند ؟؟ چقدر باید زمان اختصاص داد بهش ؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 22 شهریور 1398

سلام اقا علیرضا.

سوالتون را بزودی در همین صفحه با پاسخ رتبه های برتر و موفق کنکور انسانی میذاریم. 

با اینکه جمعه و روز تعطیل بود اما رتبه های برتر و موفق های انسانی یار این سوال را هم جواب مفصل و کامل دادند. به متن اصلی مراجعه کنید. 

Fateme S

شنبه 16 شهریور 1398

سلام چکار کنیم که مطالب و فراموش نکنیم؟؟عمیق خوانی کار درستی هست؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 22 شهریور 1398

فاطمه خانم سلام.

سوال شما برای مشاورها و رتبه های  برتر ارسال شد. حتما در سریعترین زمان ممکن پاسخ را در همین صفحه قرار خواهیم داد.

بروزرسانی در 22 شهریور: پاسخ این سوال در متن داده شده است.

نظر شما چیست؟