برنامه ریزی هفتگی ویژۀ کنکور 1400 انسانی هفته آخر فاز اول

برنامه ریزی هفتگی ویژۀ کنکور 1400 انسانی هفته آخر فاز اول

یه تبریـــــــــــــــــــــــــــــــک اساســـی میگیم.

😊😊😊

تا به الان شما دوستان 1400ی انقـــــــدر کار ارزشمندی انجام دادید که نمیدونم بهتون چی بگیم.

اگر کم کاری کردید و دست و پا شکسته یه چیز هایی رو خوندید نگران نباشید همین که شروع کردید یه دنیــا ارزش داره.

او کسانی که با برنامه پیش اومدن هم دمشون گــــــرم.yes

این هفته(هفتۀ نهم و آخر) و هفته های را به عهدۀ خودتون میداریم ولی اصول مطالعه تا پایان شهریور ماه را خدمتتون میگیم تا همه چی تا پایان تابستان دست خودتون باشه و در مهر ماه براتون برنامه های خوبی داریم چوم میخواهیم کنکور 1400 را متفاوت رقم بزنید.

توضیحات درس به درس تا الان

عربی اتمام درس های 1 تا 8/فنون 10:اتمام درس های 10.11.12/ریاضی: اتمام فصل های مربوط به ریاضی از کتاب ریاضی و آمار/اقتصاد: اتمام بخش های 1 تا 5/ زبان:

گروه اول: اتمام درس های 1 تا 3 گروه دوم: اتمام درس های 1 تا 4

جامعه شناسی: اتمام درس های 1 تا 14/ روانشناسی: اتمام درس های 1 تا 4/ منطق: اتمام درس های 1 تا 10 + مرور قواعد

توضیحات درس ها از اینجا به بعد

عربی
در مرور قرار نیست همه مطالب کتاب درسی را واو به واو بخوانید.

در واقع مرور مهم ترین مرحله در فرآیند مطالعه است پس جدیش بگیرید. در دو زنگ اول مطالعه تان ، جمع بندی قواعد و ترجمه که در انتهای کتاب عربی پایه 10.11مشاوران است را قرار دهید.

شما در درس عربی یک کار مهم و جذاب می کنید و آن هم این است تست های مربوط به هر درس را از نو می‌زنید، الان پیش خودتان می‌گویید مگه عقلمان را از دست داده‌ایم  که دوباره تست ها را بزنیم؟! جواب ما این است که شما در سلامت عقلی کامل به سر می‌برید؛ شما یک بار تست ها را حل و بررسی کرده‌اید و الان مجدد آن هارا طی مدت زمان کم‌تری حل می‌کنید و اشکال‌های کارتان را در می‌آورید.

با این کار نه تنها وقتتان هدر نمی‌رود بلکه مطالب در ذهنتان تثبیتِ تثبیت می‌شوند. بعد از این مرحله به درسنامۀ کتاب مشاوران بر می‌گردید و با تند خوانی (خواندن با سرعت) مطالب و نکات درسنامه را مرور می کنید. بازگشت به درسنامه باعث می شود چیز‌هایی را که بلد هستید باز‌یابی کنید(به یاد آورید) و  موضوعاتی را که بلد نیستید یادبگیرید. این مرحله را حسابـــی جدی بگیرید.

برای درس عربی در کل باید تست و تست و تست کار کنید یعنی تک تکِ مراحل بالا را به ترتیب انجام دهید، تا بتوانید به کسب درصد قابل قبولی چه در عربی عمومی و چه در عربی اختصاصی برسید.

ریاضی

در این درس ها تست های نزده و باقی مانده را کار کنید و این کار برای مرور کافیست، پس جدیش بگیرید.

اقتصاد

برای درس اقتصاد تا به الان می‌بایست خلاصه نویسی می‌کردید، خلاصه داشتن در این درس جزو ضروریات است، اگر تا به الان این کار را انجام نداده اید با مطالعۀ پاسخنامه تشریح میتوانید مرحلۀ مرور را به خوبی انجام دهید.

در حال حاضر شما یک منبع مطالعاتی از ناشر تخصصی علوم انسانی را در اختیار دارید و آن هم کتاب اقتصاد جامع کنکور مشاوران است.

توصیه می‌کنیم حتما و حتما از پاسخنامۀ تشریحی کتاب‌های مشاوران برای مرور در هر درسی مخصوصا دروس متنی استفاده کنید این کار باعث می‌شود سرعتتان در مطالعه بالاتر رود.

برای قسمت مسائل و نمودار ها و جداول اقتصادی ابتدا تست ها را کار کنید دقیقا کاری را انجام میدهید که قرار است برای درس عربی انجام دهید.

اگر میبینید تعداد تست های مسائل و نمودار های فصلی زیاد است، مثلا فصل 4 از بخش 1، آن را به صورت رندومی کار کنید و بعد از آن به درسنامه قسمت « آموزش روش حل مسائل اقتصادی» برگردید.

برای فصل هایی که تعداد تست های کمی دارند توصیه میکنیم حتما و حتما برای نمودار ها و جداول و مسائل همه تست هایش را از نو کار کنید و بعد به درسنامه باز گردید.

زبان انگلیسی

گروه اول: تا جای بسیار خوبی پیش رفتید پس مگران نباشید.درس زبان برایتان تا حدی غول بی سر و شاخ و دُمب بود ولی الان تا جای بسیار خوبی پیش رفتید ش جای نگرانی نیست.

اگر دردرس های 1 تا 3 تست های باقی مانده و نزده دارید آن ها را کار کنید و سپس به سراغ تست های مروری قواعد موجود در کتاب پایۀ 10.11 یا زبان جامع کنکور مشاوران بروید و آن ها را کار کنید.

گروه دوم: اگر در هر درس تست های باقی مانده و نزده دارید آن ها را حتما کار کنید و پس از آن به سراغ تست های های مروری قواعد موجود در کتاب پایۀ 10.11 یا زبان جامع کنکور مشاوران بروید و آن ها را کار کنید.

جامعه شناسی

حتما با پاسخنامۀ تشریحی کتاب جامعه شناسی پایه کنکور 10.11 پیش بروید و جدیش بگیرید.

روان شناسی

هیچ تست نزده ای را برای درس های 1 تا 3 باقی نگذارید. مثلا در درس سوم برایتان حل و بررسی تست ها به صورت گزینشی را گذاشته این تست های نزدۀمربوط به این درس را تکمیل کنید و برای مابقی درس ها پاسخنامۀ تشریحی روانشناسی جامع کنکور را کار کنید.

علوم و فنون ادبی 10

در هفتۀ هشتم تا درس 12 را در برنامه قرار دادیم و درس 13 و کارگاه تحلیل فصل سوم را خودتان حتما کار کنید تا بخش عروض دهم را به اتمام رسانید.

منطق

در این درس هیچ تست نزده‌ای باقی نمانده باشد پس جدیش بگیرید؛ از این درس درکنکور 9 تست می‌آید که می‌تواند برگ برندۀ شما باشد :) اگر در درسی تعداد پاسخ های اشتباهتان زیاد است از ابدا تست ها را کارکنید و سپس به درسنامه بازگردید.

 

باشد که توضیحات داده شده باب میلتان باشد.

موفق باشید. دوستدار شما مرکز مشاورۀ انسانی یارheart

1 نظر

شنبه 23 آذر 1398

سلام من از دهم چیزی یادم نمونده الان یازدهم هستم چیکار کنم؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 24 آذر 1398

سلام

راستش من فکر میکنم این حرف نمی تونه کاملا درست باشه

شما ملاکتون برای تشخیص اینکه دروس دهم یادتون رفته چیه؟

حتی اگر حرف شما درست هم باشه باز نباید به این موضوع فکر کنید

در حال حاضر تمام تمرکزتون رو روی مطالعه دروس یازدهم بذارید و هیچ نگران دروس دهم نباشید چرا که این دغدغه ذهنی کیفیت مطالعه شما رو پایین میاره

زمان مطالعه مرور سال دهم تابستون هستش که انسانیها در اون زمان هم با برنامه تخصصی خودش همراه شما خواهد بود

موفق باشید

دشتبان

نظر شما چیست؟