برای رتبه زیر هزار چکار کنیم

برای رتبه زیر هزار چکار کنیم

«بیشتر بخوانید»

در مقاله مشاوره درصدهای لازم برای رتبه زیر 1000 انسانی گفته ام که با چه درصدهایی به رتبه زیر هزار برسید. و اینجا بخوانید که چطور به درصدهای لازم برسید.؟ یعنی بدانید که چگونه می توانید به رتبه زیر هزار در کنکور انسانی نزدیک شوید؟ چگونه جزو رتبه های زیر 1000 انسانی بشوید؟ چه کارهایی باید بکنید که رتبه دو رقمی یا سه رقمی شوید؟ و البته چه کارهایی هم نباید انجام بدهید. 

اینجا می خواهم از بحث مشاوره ای و نظری بیشتر به سمت کارهای لازم و برنامه ریزی ان بدانید. چون بحث های مشاوره ای و موارد مهم که باید برای رتبه برتر شدن بدانید، در این مطلب گفته ام: ده ویژگی رتبۀ برتر که حتما بعد از این مطلب بخوانید.

چگونه جزو رتبه های زیر هزار بشوید

هر داوطلب کنکور انسانی، با دو گروه درس باید کار خود را شروع کرده و ادامه بدهد: دروس رتبه ساز و دروس رتبه آور. یا هر اسم دیگری که خودتان می خواهید به آن بدهید. مهم این است که بدانید: دروس رتبه ساز را باید دیوانه وار، درست و همیشه بخوانید. همانطور که دروس رتبه آور را تا درصد مورد نیاز خواهید رساند. 

میزان مطالعه دروس رتبه ساز انسانی

اگر از تابستان شروع کنید، باید اقتصاد، روانشناسی، جامعه شناسی، دینی، فارسی و منطق در برنامه شما باشد. این کتاب ها دقیقا همان کتاب هایی هستند که برای داوطلب کنکور که از اول مهرماه شروع کرده نیز باید باشد. اینطور بگویم که:

شما هر رتبه و رشته ای را که بخواهید، این 6درس باید در برنامه شما باشد.

چون این ها درس هایی هستند که میزان مطالعه، رقابت و درصد کشوری بالایی به نسبت سایر دروس دارند. دقت کنید که ممکن است منطق فلسفه درصد بالایی به نسیت دروس دیگر نداشته باشد اما درصد پایین زدن در این درس، تا اندازه ای قابل قبول است. این همان اصلی است که ما در برنامه ریزی ویژه تابستان سایت انسانیها اجرا کردیم.  اما درصد 60 یا 50 جامعه شناسی و روانشناسی، یک درصد متوسط و حتی رو متوسط رو به ضعیف است. 

درصد پایین دروس رتبه ساز را نمی توان با هیچ درس دیگری جبران کرد!

نتیجه اینکه: دروس رتبه ساز را از هر زمانی که برای کنکور شروع کردید، در برنامه داشته باشید و برای درصدهای لازم ان بخوانید. درصدهای لازم این دروس را در مطلب درصدهای لازم برای رتبه زیر 1000 انسانی گفته ام و در این تصویر هم می توانید ببینید:

دروس رتبه ساز کنکور انسانی

دروس رتبه آور کنکور انسانی

در برنامه تابستان کنکور خود، سعی کنید در کنار عربی، درس زبان انگلیسی را بگنجانید که به صورت درازمدت به درصد خوبی برسانید. از دروس اختصاصی در تابستان، فنون ادبی را حتما توصیه می کنیم. اما تاریخ و جغرافیا را بهتر است در اولویت تابستان نداشته باشید. دلیل را می گویم. اما ریاضی و آمار! برای این درس باید کاری دیگر بکنید. تک تک دروس رتبه آور و کارهای مورد نیاز برای هر کدام را بخوانید.

عربی 

در کنکور نظام جدید، این درس تبدیل به یک درس دوکاربردی شده است: عربی عمومی و عربی اختصاصی. یعنی شما همزمان با هم، عربی عمومی و عربی اختصاصی را می خوانید. از طرف دیگر اهمیت 3 کتاب عربی 1.2.3 به اندازه دو برابر است! پس آن را درست و کافی بخوانید.

ضعف اکثر دانش آموزان انسانی در این درس، ریشه در پایه نهم دارد. پس اگر عربی ضعیف هستید: 1) این درس را نمی توانید بیخیال شوید چون دو برابر اهمیت دارد. 2) اگر ضعیف هستید، از عربی نهم خود مطمئن شوید سپس عربی دهم. 3) این درس را نمی شود و نمی شود و نمی شود به صورت گزینشی خواند؛ یعنی بگویید قواعد می خوانم، نصف سوالات است و ترجمه را نمی خواهم. حتما هر دو را بخوانید. چون به درصد حداقل 40 نیاز دارید!

قانون نتیجه گرفتن از سه درس رتبه آور (عربی. زبان و ریاضی) تست زدن بسیار یا همان پرکاری تستی است!

زبان انگلیسی

برای زبان انگلیسی پیشنهادم این است: سوالات گرامر را می توان پاسخ داد و باید پاسخ بدهید. می دانید چرا؟ 

چون حتما در محدوده مطالب کتاب درسی است؛ برخلاف واژگان و درک مطلب و کلوز تست! پس از تسلط بر واژگان کتاب درسی، سراغ منابع تکمیلی و فرادرسی نروید. بلکه با پرکاری تستی، واژگان را تثبیت کرده و همزمان دایره واژگان خود را گسترده کنید. 

کار بعدی شما بعد از انکه به تسلط حداکثری در گرامر و تسلط خوب در تست های واژگان رسیدید، این است که به سراغ متن های کلوز تست بروید. آنقدر متن کلوز تست کار کنید که سرعت فوق العاده ای پیدا کنید. یادتان باشد:

زبان انگلیسی، بُن بست زمانی کنکور است.

یعنی درس آخر دفترچه سوالات عمومی که تمام وقت کشی ها و اضافه کاری های 3درس قبل از آن (ادبیات، عربی و دینی) در این درس خودش را نشان می دهد. پس باید فوق العاده سریع باشید. برای همین توصیه می کنم:

تا زمانی که به سرعت زیاد در تست زنی «گرامر، واژگان و کلوز تست» نرسیدید، به درک مطلب فکر نکنید. البته شما با تسلط و سرعت کافی در همین 3تیپ سوال زبان انگیسی، به درصدهای مورد نظر رسیده اید: 25تا 50%

ریاضی و آمار

به درس چالشی ریاضی و آمار که برسیم باید خوب حواستان باشد. در ریاضی به این ترتیب عمل کنید:

1) درصد صفر در ریاضی، اصلا پذیرفتنی و جبران پذیر برای رتبه های زیرهزار نیست! 

2) کافیست بین 25 تا 40 درصد بزنید. 

3) برای این درصد کافیست همان ریاضی پایه دوازدهم مدرسه را بخوانید و طبق «قانون پرکاری تستی»، تمرین و تمرین و تمرین داشته باشید!

4) برای اطمینان از درصد 40 خود یا پوشش همزمان آن، مباحثی از پایه دهم و یازدهم را می گویم که هم ساده هستند، هم سوال خیز و هم بدون کمترین پیش نیاز: فصل 1،4،5 از ریاضی دهم + فصل 2 و 3 از ریاضی یازدهم. 

به انتخاب خودتان از این 7 فصل، برای تضمین درصد 40 و رتبه زیر هزار بخوانید و تمرین و تمرین کنید. اگر می خواهید بیشتر بخوانید، ترمینولوژی ریاضی و آمار رشته انسانی (روش مطالعه و مشاوره تخصصی) را از این لینک دانلود و مطالعه کنید. یا بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

برای رتبه زیر هزار انسانی چکار کنید

ادبیات اختصاصی

همان کتاب فنون ادبی 1.2.3 که در سه سال تحصیلی می خوانید. این درس در و اقع حکم عربی شما را دارد. چرا که از دو جهت با فارسی ارتباط دارد: 1) شیوه آموزش کتاب درسی که بر پایه قلمروهای سه گانه است. 2) از ابیات، مثال ها و اشعار این دو کتاب امکان طرح سوال هست. 

حواستان هست که وقتی آرایه ایهام را می خوانید، برای ادبیات اختصاصی و ادبیات عمومی هم هست؟ بخش های اختصاصی ادبیات، سوالات سبک شناسی، عروض و قافیه و آرایه های اختصاصی است. درصد بین 40 تا 80 این درس، تضمین کننده رتبه زیرهزار شما و البته درصد خیلی بهتری در درس ادبیات عمومی است. پس این درس را مانند عربی، دو کاربردی ببینید. 

برای مشاوره اختصاصی علوم و فنون ادبی از ترمینولوژی فنون ادبی (روش مطالعه و مشاوره تخصصی) استفاده کنید که از همین لینک قابل دانلود رایگان است. 

برای رتبه زیر هزار انسانی چکار کنید

تاریخ و جغرافیا

دو درس که با 6 کتاب منبع طرح سوال، برای اکثر انسانیها دشوارتر از برخی دروس دیگر بنظر می رسد. این دشواری، در اکثر کنکوری ها، باعث می شود استراتژی و رفتار کنکوری اشتباهی داشته باشید. 

کار درست برای این دو درس را بخوانید و حتما اجرا کنید.

اطلاعات این دو درس را مرور کنیم: 1) درصد مورد نیاز ما در این دو درس بین 40 تا 70 است. 2) از هر کتاب حدود 5 سوال طرح می شود. 3) یعنی حداقل به پاسخ درست در نصف سوالات نیاز دارید. 

کاری که انجام بدهید: 1) دو کتاب تاریخ دوازدهم و جغرافیا دوازدهم را حتما بخوانید و برای  10 سوال آن سرمایه گذاری کنید. 2) از 4کتاب پایه، روی تاریخ دهم و یازدهم با اولویت سرمایه گذاری کنید که به نسبت جغرافیای یازدهم و دهم، سوال خیزتر است. 

البته این کار را زمانی انجام بدهید که بنظرتان وقت کافی ندارید و در دروس دیگر، کارهای لازم را انجام داده اید. وگرنه حذف کتاب یا درس، هرگز توصیه و استراتژی درستی نیست!

دروس رتبه ساز را در این لینک بخوانید: دروس رتبه ساز کنکور انسانی

توصیه مهم 

اگر می خواهید به درصدها و رتبه های مورد نیاز برای رتبه زیر هزار کنکور انسانی برسید، منبع درست یادگیری و پرکاری تستی نیاز دارید. که قطعا کتاب های انتشارات مشاوران آموزش را به شما پیشنهاد نمی کنم. بلکه توصیه قطعی می کنم! چرا؟ 

چون در کنکور 98 نظام جدید که اگرچه اولین کنکور نظام جدید علوم انسانی بود، اما توانست مانند چند سال قبل، تشابه بسیار بالایی با سوالات کنکور را در درسنامه و تست های خود داشته باشد. 

امیدوارم

خیلی امیدوارم با روش، توصیه و منابعی که برایتان گفتم به آرزوها و رتبه مورد علاقتون برسین. البته اگه تلاشگر هستید؛ چون آرزو کردن، کار ساده است اما تلاش مداوم و درست برای آرزوها، فقط توسط انسان های موفق انجام میشه.

 

موفق باشید و بمانید

62 نظر

یکشنبه 14 مهر 1398

عالی بود بسیارررررر

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 15 مهر 1398

مرسییییblush

دوشنبه 15 مهر 1398

عالی و مفید

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 15 مهر 1398

ممنوووونblush

دوشنبه 15 مهر 1398

سلام بنظرتون ازمون بریم خوبع یا ن؟!

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 15 مهر 1398

سلام دوست خوب. 

البته که اگر کنکوری هستید، ازمون برید.

اما قبلش این دو مطلب را بخونین: آزمون برم یا نه و بعدش این مطلب: چه آزمونی شرکت کنم

سمیه میرکی

دوشنبه 15 مهر 1398

عالییییی😍

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 15 مهر 1398

ممنون خانم سمیهblush

سمیه میرکی

دوشنبه 15 مهر 1398

سلام بنظرتون آزمون قلم چی برا انسانیا بهتره یا گاج؟؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 15 مهر 1398

سمیه خانم سلام. حتما این دو مطلب را توی سایت انسانیها بخون: آزمون برم یا نه و این یکی: چه آزمونی شرکت کنم

موفق باشید و بمانید. رستم جو

شنبه 20 مهر 1398

سلام،ببخشید سوالم درباره عربی بود،اینکه کلمات یا همون واژگانی ک اول هر درس عربی هستند رو کنکوری هستند؟باید بخونیم؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 20 مهر 1398

سلام. جلد تا جلد کتاب درسی برای شما منبع طرح سوال است. حذفیات کنکور 98 را هم میتونی از کتابخانه سایت انسانیها دانلود کنید که امکان تکرارش برای کنکور 99 هست.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

شنبه 20 مهر 1398

سلام کتاب فلسفه 12 مشاوران که تازه چاپ شده با جغرافیا 12 برای کنکور 99 مناسب هستن ؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 21 مهر 1398

سلام. لطفا سوالات خو.دتون درباره کتابهای مشاوران آموزش به این ای دی  تلگرام بفرستید: @moshaveraneamoozesh یا از این طریق وارد شوید:

لینک

شنبه 4 آبان 1398

مثل همیشه عالی بود،ممنونم،امیدوارم بهترینها براتون اتفاق بیفتهمنصوره فرشاد

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 6 آبان 1398

ممنون از شما سرکار خانم فرشاد. 

من هم امیدوارم موفق باشید و بمانید. رستم جو

یکشنبه 12 آبان 1398

راهنماییتون خیلی خوب بود...ممنون

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 13 آبان 1398

سلام. خیلی خوشحالم که مطلب براتون مفید بوده. امیدوارم خوب اجرا کنید که نتیجه عالی بگیرید.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

جمعه 24 آبان 1398

مطالب بسیار مفید بود .ممنون

پاسخ انسانی ها

شنبه 25 آبان 1398

blushتشکر از ارسال نظر

جمعه 8 آذر 1398

مفید بود اینطور ک گفته شده اگه میخوایم شروع کنیم باید اول دوازدهم بعد یازدهم وبعد دهم را شروع کنیم؟!

پاسخ انسانی ها

شنبه 9 آذر 1398

سلام. نه دوست عزیز. همزمان با هم هر سه پایه را باید پیش ببرید. کتابهای رتبه ساز هر پایه را با هم پیش ببرید و در کنارشون کتابهای رتبه اور هر سه پایه. 

اگر برنامه ریزی های سایت را ملاحظه کنید متوچه الگوی ترکیبی اونها خواهید شد. لینک برنامه ریزی: برنامه ریزی هفتگی برای کنکور 99 انسانی

جمعه 8 آذر 1398

سلام وخسته نباشید.چه جالب من اصلا این موضوع دروس رتبه ساز و رتبه آور رانمیدونستم.اگه من دروس رتبه ساز را بالای ۷۰%و دروس رتبه آور(به غیر از زبان خارجه) بالای ۶۰% و زبان هم در حد ۲۰%بزنم رتبه ام زیر۵۰۰(پانصد)میشه.منطقه ۳ هستم.ممنون

پاسخ انسانی ها

شنبه 9 آذر 1398

سلام. لطفا در مورد دروس رتبه ساز ریسک نکنید. بین درصد 70% اقتصاد و  روانشناسی، با درصد 80 یا 90 اون که موردنیازهست، فاصله تاثیرگذاری کم نیست. ضمنا یادتون باشه درصدها را براساس توانایی خودتون تغییز ندین. این شما هستید که باید خودتون را به اون درصدها برسونین 

موفق باشید.

شنبه 9 آذر 1398

با انگیزه مضاعف پیش به سوی موفقیت

پاسخ انسانی ها

شنبه 9 آذر 1398

براتون آرزوی موفقیت داریمyes

جمعه 22 آذر 1398

سلام من دوازدهم هستم و اینکه این تابستون درسای دهم و یازده رو نخوندم و امسالم رو درسای دوازدهمم بیشتر متمرکز هستم و وقت نمیکنم درسای دو پایه رو بخونم ولی تست میزنم و گاهی وقتا درسای یازدهم ونگاه میکنم و تصمیم دارم که از عید شروع کنم به درس خوندن از دوپایه به نظر شما من میتونم توی کنکور موفق بشم؟آیا این زمان کافیه واسه خوندن درسای دوپایه؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 23 آذر 1398

سلام دوزادهمی عزیز
جواب شما رو خواجه حافظ شیرازی فرمودن:

من نمی گویم زیان کن یا به فکر سود باش
ای ز فرصت بی خبر،هر چه هستی زود باش

برای موفقیت عجله کنید!
دشتبان

یکشنبه 24 آذر 1398

سلام من درسم تموم شده و امسال برای بار دوم کنکور میدم.تازه میتوام شروع کنم.به نظرتون امیدی هست که تراز مناسب فرهنگیان بیارم؟چند ساعت در روز درس بخونم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 24 آذر 1398

سلام

مجدد در کنکور شرکت کردن و جنگیدن برای هدف جسارت می خواد و شما این جسارت رو دارید

تبریک می گم بهتون

قطعا که امید هست اما شرط داره

شرطش تلاش،روشمند بودن و تمرکز روی هدفه

این شما و این شروط رسیدن به هدفتون

اگر  فکر می کنید از پسش برمیاید،بسم الله.

بیشتر از این تردید نکنید.

امیدوارم اگر روزی دبیر شدید،برای دانش آموزانتان روشنگر باشید.

دشتبان

 

ﺳﻪشنبه 26 آذر 1398

نه شرایط آزمون رفتن دارم نه میتونم مشاور بگیرم.کتابا رو تهیه کردم.وقت کم دارم و کلی عقبم.خیلی نا امید شدم.میدونم استعدادشو دارم ولی وقتی آزمدند مشاور و برنامه نباشه یعنی میشه؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 28 آذر 1398

سلام
شما مشاور و برنامه دارید
انسانیها این دو مورد رو فراهم کرده براتون
آزمون رو هم می تونید سوالات رو دانلود کرده و خودتون از خودتون آزمون بگیرید
نهایتا اینو بگم که عوامل محیطی نمیتونن انگیزه درونی رو خاموش کنن
اگر باورتون به موفقیت و تواناییتون قلبیه پیروز خواهید شد
دشتبان

ﺳﻪشنبه 3 دی 1398

سلام اگه زبان کلا نزنیم بجاش ریاضی بزنیم برای فرهنگیان امکان پذیر هست یا نه؟؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 3 دی 1398

سلام دوست  عزیز. حتما این مطالب را بخونین چون پاسخ کامل و دقیق سوالاتون هست: 1) چگونه دانشگاه فرهنگیان قبول شویم؟ و این مطلب: 2) دروس رتبه ساز کنکور انسانی

چهارشنبه 4 دی 1398

منابع و کتاب های خوبی دارم ولی نمیدونم چرا نتونستم خوب درس بخونم و الان احساس میکنم خیلی دیر شده و نمیتونم کتابارو جمع کنم توی زمان باقی مونده.

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 8 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها 
اگر الان شروع نکنید سه ماه دیگه هم دقیقا همین نظر رو خواهید داشت. اما اگر با انرژی شروع کنید و پیوسته مطالعه کنید... موفقیت منتظر شماست،بهش حمله کنیدموفق باشید
دشتبان

ﺳﻪشنبه 24 دی 1398

سلام اگه یکی از درس ها رو 100بزنم مثلا روانشناسی بقیه درحد 60،70 زبانم نزنم امکان قبولیم در دانشگاه فرهنگیان هست؟ پریسا.

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام به شما دوست عزیزمون.

پریسا خانم  توصیه ما اینکه همه درس ها رو تا حدی که یک درصد متوسط کسب کنید مورد مطالعه قرار بدید چرا که مشخص نیست سطح سوالات در دروسی که هدفگذاری کردید به چه صورت خواهد بود.

علاوه بر اون هیچ درسی رو صفر نزنید چون که باعث افت چشم گیر ترازتون خواهدشد.

برای رشد در درس زبان می تونید از راهکار های ارائه شده در اتاق علمی این درس استفاده کنید.

موفق باشید.

دشتبان

چهارشنبه 25 دی 1398

واقعاممنون

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

smileyheart

شنبه 5 بهمن 1398

سلام برا دانشگاه فرهنگیان معدل چه دوره ای تاثییر داره

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 8 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز. 
سلام به شما همراه خوب انسانیها. شرط معدل فرهنگیان به این صورت هست: دارا بودن حداقل معدل كل 14 در دوره متوسطه ی دوم (  دهم ، یازدهم و دوازدهم).
موفق باشید.
دشتبان

جمعه 2 اسفند 1398

سلام من کلاس یازدهم هستم بهترین موقع شروع کی هست ؟ممنون میشم رشته انسانی

پاسخ انسانی ها

شنبه 3 اسفند 1398

سلام. این مطلب را بخونین: شروع برای کنکور 1400 انسانی از یازدهم

موفق باشید

چهارشنبه 28 اسفند 1398

میشه تو شش ماه رتبه زیر ۵۰۰ شد؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 29 اسفند 1398

میشه به همدیگه احترام بذاریم و در فضای مجازی هم سلام بفرستیم بعد کامنت ارسال کنیم

و اما پاسخ سوالتان:

اگر شش ماه را فرصت زیادی ندانید 

اگر هر روز این شش ماه برایتان مثل هفته آخر مانده به کنکورباشد که درس بخوانید

اگر هر لحظه به این فکر نکنید که ایا قبول میشوم یا نه

اگر مدام بدون اینکه حجمی از درسها را نخوانده باشید و تخمین رتبه نزنید

خلاصه اگر فقط  و فقط درس بخوانید؛

انشالا که خواهد شد

ﺳﻪشنبه 16 اردیبهشت 1399

سلام من نظام قدیم هستم و ریاضیم خیلی ضعیفه اگه صفر بزارم بقیه درسامو خوب بزنم میتونم زیر هزار بیارم؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399

سلام به شما دوست عزیز.
ریسک این کار بالا هستش چرا که صفر گذاشتن هر درسی باعث افت چشمگیر تراز میشه.
حالا درس با اهمیتی مثل ریاضی هم که جای خود دارد.
با مطالعه ترمینولوژی ریاضی می تونید کم کم این درس رو مطالعه کنید و رشد کنید در این درس.
موفق باشید.
دشتبان

شنبه 31 خرداد 1399

سلام خسته نباشیدمطالبتون برای منی که امسال انتخاب رشته دارم ونگران رتبه های کنکورودانشگاه هستم خیلی خوب بودممنونمآینازهستم

پاسخ انسانی ها

شنبه 31 خرداد 1399

موفق باشید انشالا

پنجشنبه 5 تیر 1399

خیلی ممنون عالی بود منم خودم رو واسه زیر هزار اماده میکنم با تمام تلاش پیش میرم دوستان دعا کنید برام موفق شم

جمعه 13 تیر 1399

سلام خسته نباشیدمن تازه میخوام شروع کنم ۱۴۰۰کنکور دارم اول باید کتاب های رتبه ساز روبخونم ممنون میشم جواب بدید

پاسخ انسانی ها

شنبه 14 تیر 1399

سلام. برنامه ریزی پیشنهادی ما در صفحه اصلی و اول سایت قرار داره

جمعه 13 تیر 1399

سلام خسته نباشیدمن تازه میخوام شروع کنم ۱۴۰۰کنکور دارم اول باید کتاب های رتبه ساز روبخونم ممنون میشم جواب بدید

پاسخ انسانی ها

شنبه 14 تیر 1399

سلام. برنامه ریزی در صفحه اصلی و اول سایت قرار داره به اون برنامه مراجعه کنید

ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399

💜🧡

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399

heart

ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399

سلام به همگی من دهم رشته انسانی هستم ومی خواهم ازالان مروردرس هام روداشته باشم وحتی برخی ازدرس های یازدهم رابخوانم امابرنامه ندارم ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399

سلام. سعی خواهیم کرد تا پایان تیرماه برنامه ریزی منتشر شود

پنجشنبه 26 تیر 1399

سلام کجا می تونیم بخونم ک کدوم آزمون شرکت کنیم ؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 27 تیر 1399

سلام. فهرست سایت برین، بخش جستجو، کلمه آزمون  را سرچ کنین

شنبه 28 تیر 1399

چییزایی ازاین مطالب فهمیدم ک تاحالا کلا نمیدونستم واقعا ممنون❤واس منی ک ب مشاور دسترسی ندارم عالیه

پنجشنبه 16 مرداد 1399

مرسیانوعالی👌👌

شنبه 18 مرداد 1399

سلام به نظرتون میشه که تاریخ دهم رو خوند و جامعه یازدهم را حذف کرد

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 20 مرداد 1399

سلام به شما دوست عزیز انسانی.
این موضوعی که گفتید (جایگزین کردن تاریخ دهم به جای جامعه یازدهم) قطعا غیر ممکن است.
چرا که جامعه شناسی از جمله دروس رتبه‌سازی است، که داوطلبان کنکور، درصد بالایی برای این درس کسب می‌کنند
اگر شما درصد پایینی بزنید، نمره زیادی را از دست خواهید داد.
مطالب اتاق علمی جامعه شناسی و تاریخ را بخوانید.

شنبه 18 مرداد 1399

چون جامعه شناسی یازدهم هم سخته همم خیلی زیاده میشه به جایه جامعه یازدهم تاریخ یازدهم را خواند

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 20 مرداد 1399

سلام هیچ درسی را نمیتوان حذف کرد ، با روش مطالعه درست و برنامه ریزی حتما میتوانید جامعه شناسی را هم بخوانید و تست بزنید . از مطالب اتاق جامعه شناسی نیز استفاده کنید .

ﺳﻪشنبه 28 مرداد 1399

سلام. ببخشید من از رشته ی ریاضی به انسانی تغییر رشته دادم و کنکور ۱۴۰۰هم هستم .درسهای یازدهم رو کاملا خوندم ولی از درس های دهم انسانی عقبم حالا نمیدونم اول دوازدهم رو بخونم یا دهم بنظر شما کدوم پایع رو اول بخونم بهتره؟تارا کریمی

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 28 مرداد 1399

سلام خدمت شما. از پایۀ دهم شروع کنید چون دروسی مثل منطق و اقتصاد که رتبه ساز هستند در پایۀ دهم وچود دارند. همچنین دروسی دیگری مثل جامعه شناسی و علوم و فنون ادبی برای پایۀ دوازدهم نیاز به پایۀ قوی دارند. (حتما با مشاور متخصص برای رشتۀ علوم انسانی صحبت کنید تا شما را دقیقتر راهنمایی کنند.)

می‌توانید مطلب دروس رتبه رتبه ساز کنکور انسانی 1400 را بخوانید.

چهارشنبه 2 مهر 1399

سلام من کنکور ۱۴۰۱ هستم انسانی تابستان دهم را جمع بندی کردم از کی شروع کنم جدی خوندن که رتبه ام زیر ۱۰۰۰باشه؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 2 مهر 1399

سلام این مطلب را بخوانید:

چرا باید پایۀ یازدهم را جدی بگیرید؟

دوشنبه 7 مهر 1399

سلام من یازدهم انسانی هستم درحال حاضر و درس های دهم روهم چیزی نخوندم تو تابستون و میخواستم از الان شروع کنم ب خوندن بطور جدی من باید چیکار کنم توصیه شماچیه ؟وخیلی دوست دارم ک رتبه ی خوب و دانشگاه خوبیوقبول شم و الان میخواستم همزمان درسهایی ک یازدهن میخونم دهم رو هم بخونم ولی نمیدونم چطور ک ب درس های مدرسه ام هم لطمه وارد نشه

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 7 مهر 1399

سلام دوست عزیز.

مطلب زیر را ببخوانید:

چرا باید پایۀ یازدهم را جدی بگیرید؟

همچنین کلمۀ رتبه را در همین سایت سرچ کنید.

شما از الان باید با منابع تخصصی پایۀ یازدهم انسانی پیش روید در برنامه ای که به زودی تنظیم خواهیم کرد برخی از دروس پایۀ دهم را جای خواهم داد.

انتشارات مشاوران ناشر تخصصی علوم انسانی است؛ به منظور خرید کتاب‌های مشاوران آموزش، با شمارۀ زیر در تماس باشید. 

تلفن : 02166975727 داخلی 203 الی 205

دوشنبه 7 مهر 1399

سلام

ﺳﻪشنبه 8 مهر 1399

سلام ببخشبد برنامه یازدهم انسانی برای کنکور ۱۴۰۱ کی هسش؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 23 مهر 1399

سلام.

از هفتۀ اول آبان ماه شروع می‌شود. 

چهارشنبه 9 مهر 1399

ببخشید من دهمم میشه یه برنامه ریزی رو برام معرفی کنید

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 23 مهر 1399

سلام به شما.

به زودی در همین سایت بارگذاری می‌کنیم. 

دوشنبه 14 مهر 1399

مرسی❤️ خیلی مفید بود.

چهارشنبه 16 مهر 1399

سلام برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۱کی قراره گداشته شه؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 5 آبان 1399

سلام به شما.

این مطلب را بخوانید:

برنامه‌ مطالعاتی هفته به هفته برای پایۀ یازدهم انسانی

چهارشنبه 16 مهر 1399

سلام ممنون از راهنمایی هاتون. فقط یک چیز درس هایی که بیشتر باید روی انها تمرکز کنیم کدامند میشه نام ببرید تک تک شون رو بگید ممنون.

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 15 دی 1399

سلام به شما 
بستگی داره کدوم زیر گروه مدنظرتون باشه اما عموما توصیه ما به بچه های انسانی اینه که تک کتاب ها یعنی اقتصاد و منطق و روان شناسی رو حتما مطالعه کنند و دروس عمومی هم همشون اهمیت دارن بخصوص عربی در رشته انسانی و ادبیات که ضریب ۴ رو داره 
نگار رفیقی

جمعه 25 مهر 1399

سلام و عرض احترام خدمت شما ❤️من کنکور ۱۴۰۴ باید بدم .شاید مسخره کنید و بگید هنوز که کلاس نهمی زوده ولی من تصمیم مو گرفتم و خیلی مشتاق به ایندم و درسامم خوب میخونم و مهم نیست حرف های منفی برام من می‌خوام برم انسانی و درس های انسانی رو خیلی خوبم و علاقه دارم و هدفم دانشگاه علوم قضایی هست میشه راهنمایی کنید یه چه شکل چند سال آتی رو درس بخونم تا بدونم رتبه زیر ۱۰۰ کسب کنم

پاسخ انسانی ها

جمعه 25 مهر 1399

سلام به شما.

سال بعد به شما خواهیم گفت به عبوم انسانی خوش آمدید.

مطالب زیر را بخوانید:

علوم انسانی و کنکور آن

ارجمندی علوم انسانی

یکشنبه 18 آبان 1399

سلام من از مهرماه شروع کردم روزانه ۱۲ ساعت می خونم می در کنکور انسانی رتبه دو رقمی اورد برای کنکور ۱۴۰۰

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 18 آبان 1399

سلام خدمت شما. 
دقت داشته باشید که شروع طوفانی ممکن است نتایج زیان بار و مخربی به همراه داشته باشد بنابراین آهستگی اما پیوستگی در اجرای برنامه ریزی اصلی مهم در کنکور است.
یعنی شروع از مهر ماه و تمرکز دیوانه وار بر روی اجرای برنامه ریزی بعد از مدتی، ممکن است فرسودگی هایی برای شما داشته باشد و در بهمن ماه که شروع دوران مرور و جمع‌بندی است آسیب هایی بر شما برسد. 
توصیه میکنم حتما و حتما ویدئو مشاوره ای پرواز انسانی‌ها را از سایت مشاوران آموزش خریداری کنید.
زینب سلیمی

 

دوشنبه 19 آبان 1399

سلام ببخشید خیلی فوریه شما مشاوره هم میدین؟؟؟؟؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 23 آبان 1399

سلام دوست عزیز شماره خود را برایمان ارسال کنید ، مشاورین ما با شما تماس می گیرند 

پنجشنبه 29 آبان 1399

سلام واقعا بهره بردم از مطالبتون و دوباره انگیزه گرفتم تشـڪر

دوشنبه 15 دی 1399

سلام،مطالب بسیارمفیدی بود اجرتون باشهدا

پنجشنبه 18 دی 1399

سلام.چگونه در ازمون شرکت کنیم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 14 بهمن 1399

در کدام آزمون ؟

 

جمعه 10 بهمن 1399

سلام وقت بخیربرای کسی که توانایی تهیه کتاب های کمک درسی نداره موفقیت چگونه ممکنه؟!

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 12 بهمن 1399

سلام و عرض ادب می توانید از تخفیف های ما استفاده کنید .

#مشاوران
انتشارات مشاوران آموزش 
دهه فجر گرامی باد 😍سلام
به مناسبت دهه ی مبارک فجر با وارد کردن 
کد تخفیف👈PNER7Y9A
35الی45درصد تخفیف بگیرید😍 12بهمن الی 22بهمن😋
فروشگاه آنلاین مشاوران آموزش📖
لینک خرید مستقیم 

"شقایق ذکری امیر "

پنجشنبه 30 بهمن 1399

سلام من هنوز پایه نهمی هستم و قصد دارم که برای قبولی در کنکور دانشگاه فرهنگیان برنامه ریزی کنم و از تابستان آینده شروع کنم به کنکوری خوندنبه میتونم تو کنکور موفق بشم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 28 اردیبهشت 1400

سلام و عرض ادب ، شما اول از همه برای انتخاب رشته تصمیم بگیرید سپس از پایه دهم شروع به مطالعه عمیق دروس رشته خودتان بکنید. 

"شقایق ذکری امیر "

در صورت نیاز به مشاوره برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان با این شماره ارتباط برقرار کنید : 09396987020

پنجشنبه 7 اسفند 1399

ایا کسی از سال یازدهم انسانی از اسفند ماه شروع کنه میتونه رتبه خیلی خوب بیاره مثلا در حد تک رقمی؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 12 اسفند 1399

سلام به شما 
بله هنوز زمان برای مطالعه هستش خیلی از رتبه های تک رقمی از دوازدهم شروع کردن اما درست مطالعه کردن و مفید و تست زدن و تست هارو تحلیل کردن 
اگه به شیوه صحیح هر درس رو مطالعه کنین موفق میشید 
نگار رفیقی

پنجشنبه 21 اسفند 1399

سلام من کنکوری ۱۴۰۰ هستم من درکتابای ریاضی و اقتصاد وانگلیسی مشکل دارم آیا میتوانم اصلا این کتابارو نزنم ؟آیا ممکنه که در بدون زدن اینا در دانشگاه فرهنگیان قبول بشم؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 23 اسفند 1399

سلام و عرض ادب خدمت شما ، قطعا باید در این دروس تلاش کنید هر سه این درس ها بسیار مهم و رتبه ساز هستند و نباید رها کنید.

مخصوصا کتاب اقتصاد بخاطر تک کتاب بودنش تمام دانش آموزان کنکوری برای آن تلاش می کنند و اکثرا درصدبالایی کسب می کنند. 

برای آشنایی با روش مطالعه دروسی که مشکل دارید بر مقالات زیر کلیک کنید :

آیا می توان ریاضی را در کنکور انسانی حذف کرد ؟

روش مطالعه ریاضی و آمار انسانی

روش مطالعه و حل مسائل اقتصاد

سرمایه‌گذاری روی اقتصاد کنکور 1400

پادکست زبان انگلیسی دوازدهم

زبان انگلیسی کنکور از صفر تا دَه

"شقایق ذکری امیر"

چهارشنبه 4 فروردین 1400

سلام من کلاس یازدهم هستم و سال ۱۴۰۱ کنکور دارم اما هنوز هیچ کاری نکردم واسه کنکور خیلی گیج شدم اصلا نمی دونم چجوری باید شروع کنم میشه یه راهنمایی بدین؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 7 فروردین 1400

سلام به شما 
از تک کتاب ها شروع کنید یعنی اقتصاد و منطق و روان شناسی و بعد دروسی را در برنامه خود قرار دهید که در آنها ضعف دارید 
اگر رشته خاصی مدنظرتون هست برای دانشگاه دروسی که ضریب بالا دارن در زیرگروه اون رشته رو تو اولویت قرار بدین 
میتونین از برنامه ما هم کمک بگیرین برنامه‌ مطالعاتی هفته به هفته برای پایۀ یازدهم انسانی

نگار رفیقی

چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400

سلام روزتون بخیر علوم قضایی یا صدا و سیما و یا تربیت معلم دانشگاه غیر دولتی و یا پیام نور دارند؟ هر کدام از این رشته ها برای قبولی در کنکور به چه رتبه ای نیاز دارند؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400

سلام به شما 
علوم قضایی داره فقط از طریق دفترچه انتخاب رشته کنکور  ۱۴۰۰ باید بدونین که کدوم دانشگاه آزاد ها دارن این رشته رو 
صدا و سیما و تربیت معلم دولتی هستن چون اصلا ساختارشون فرق میکنه ولی خب مثلا خبر نگاری ممکنه باشه در دانشگاه ها 
رتبه ها هر سال متغیر هستش با توجه به ظرفیت و توان شرکت کننده ها اما چون هر سه این رشته ها جز رشته های خوب هستن به رتبه سه رقمی احتیاج دارید 
نگار رفیقی

جمعه 24 اردیبهشت 1400

سلام روزی چند ساعت بخونیم تا در کنکور رتبه خوبی بیا

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 26 اردیبهشت 1400

سلام و عرض ادب خدمت شما،اگر تازه تصمیم دارید شروع به مطالعه کنید قطعا باید زمان بیش تری بزارید و یک سری دروس را حذف کنید.

کمیت یعنی میزان ساعت مطالعه خیلی مهم نیست اون کیفیت مطالعه حائز اهمیت است،2ساعت مطالعه با کیفیت همراه با یادگیری بهتر از 10ساعت مطالعه بی کیفیت است

"در صورت نیاز به مشاوره بیش تر با این شماره ارتباط برقرار کنید :09396987020

"شقایق ذکری امیر"

شنبه 8 خرداد 1400

عالی بود مرسی واقعا برام مفید بود

جمعه 4 تیر 1400

الان نفهمیدم کدوم درس ها رتبه سازه و کدوم یکی رتبه آور؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 5 تیر 1400

سلام به شما 
تفاوت رتبه ساز اینه که دروس رتبه ساز رو همه سعی میکنن بالا بزنن مثل اقتصاد و روان شناسی اما رتبه اور ها رو اگه بتونین بزنین پیشرفت رتبه دارین مثل زبان انگلیسی و ریاضی در کنکور انسانی 
نگار رفیقی

دوشنبه 14 تیر 1400

سلام وقت بخیر من یازدهم انسانی هستم .سال دیگه کنکور دارم می‌خوام تابستونو شروع کنم با ساعت مطالعه ی ۸ساعت بخونم بعد از خوندن هر مبحث هم می‌خوام تست کنکور سال های قبل را بزنم . وضع مالی خوبی ندارم بخوام آزمون شرکت کنم و مشاوره بگیرم .توراخدا بگین کارم درسته؟؟؟ اگه اینجوری پیش برم خوبه؟؟؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 15 تیر 1400

سلام و عرض ادب به زودی برنامه مطالعاتی کنکور 1401 در سایت انسانی ها بارگذاری می شود شما با استفاده از این برنامه می توانید به خوبی پیش برید.

"شقایق ذکری امیر"

پنجشنبه 14 مرداد 1400

سلام میخواستم بگم من یک سال زمان دارم تا بتونم‌ برای کنکور بخونم میخواستم بدونم هر چقدر بیشتر از کتاب های تست استفاده کنم بهتره؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 15 شهریور 1400

سلام به شما 
تست زدن و تحلیل کردن به شما کمک میکنه مطالبی که خوندین براتون دوره بشه و مرور کنید و به اصطلاح تثبیت بشه چیزهایی که خوندین. پس هر چی بیشتر تست بزنید بهتر اما تست زنی اصول داره. وقتی برای اولین بار دارید تست یه درسی رو میزنید بعد از اینکه با پاسخنامه چک کردید و همه سوالات رو تحلیل کردید، کنار اون سوالا هایی که غلط جواب دادید تا براتون سخت بوده و خیلی روی پاسخ بهش زمان گذاشتید و یا اصلا بلد نبودید و جواب ندادید علامت بزنید. برای بار دوم که میخواید مرور و جمع بندی داشته باشید برید سراغ تست های علامت زده خودتون چون اون تست ها دقیقا نقطه ضعف شما در اون درس هستن. راجب تعداد تست ها هم بستگی به حجم درس داره برای مثال بعضی درس های فلسفه خیلی تعداد تستشون زیاده اشکال نداره اگه نتونستید همه رو جواب بدید یک نوبت جبرانی بذارید و توی اون تایم باقیش رو جواب بدید. درس ریاضی و عربی و زبان به صورت بخصوص هر چی تنوع تست زنی شمات بیشتر باشه بهتره . 
نگار رفیقی

پنجشنبه 28 مرداد 1400

سلام وقتتون بخیرمن به هیچ وجه نمیخوام وقتم رو برای زبان بزارم و در واقع میخوام زبان رو حذف کنم . با حذف یه درس تراز افت پیدا میکنه من هدفم رتبه سه رقمی هست ممکنه حذف زبان مانع این قضیه بشهبه هیچ وجه قصد ندارم از تصمیمم منصرف بشم فقط میخوام بدونم ممکنه به خاطر این حذف نتونم به هدفم برسم؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 8 شهریور 1400

سلام به شما 
از الان نباید به حذف درس فکر کنید هنوز خیلی زمان دارید و اگه تست بزنید و کار کنید میتونید از پس سوالات بر بیاید پس اول کار کنید 
اگه هیچ جوره نشد حذف کنید
با جبران در بقیه درصد ها افت حاصل از زبان رو پوشش میدین ولی تلاشتون رو بکنید 
نگار رفیقی

نظر شما چیست؟