دروس رتبه ساز کنکور انسانی در پایه یازدهم

دروس رتبه ساز کنکور انسانی در پایه یازدهم

یازدهمی ها که یکسال به کنکور نزدیک تر می شوند، جدی تر از سال قبل به کنکور و رشته مورد علاقه خودشان فکر می کنند. برایشان مهم می شود کدام درس ها را بیشتر بخوانند و کدام درس ها ضریب بیشتری در کنکور دارد.  به این فکر می کنند که کدام درس های یازدهم را برای رتبه شدن بیشتر بخوانند. 

در این مقاله.مشاوره دروس رتبه ساز سال یازدهم را همراه با کارهای لازم آن برایتان گفته ام.

دروس رتبه ساز یازدهم انسانی

درباره دروس رتبه ساز و رتبه آور در مطلبی ویژه کاملا توضیح داده ام. خلاصه این است که دروس رتبه ساز همان درس هایی هستند که باید در اولویت مطالعه و برنامه ریزی و هدفگذاری شما باشند. درس هایی که در هر زیرگروه و رشته و دانشگاهی موثر هستند. 

روانشناسی و فلسفه، دو درس تازه در سال یازدهم از دروس رتبه ساز هستند. همچنان که فارسی، دین و زندگی و جامعه شناسی را نیز در سال یازدهم نیز داریم.

سهم پایه یازدهم نیز از دروس رتبه ساز 35% است: 5کتاب از 14 کتاب و 1 کتاب منحصر به یازدهم 

اهمیت روانشناسی در بین دروس رتبه ساز، بخاطر تک کتاب بودنش است که بارها و بارها قابلیت و امکان مطالعه را دارد. جامعه شناسی را نیز رتبه ساز می دانیم چون از میانگین کشوری بالایی در بین دروس اختصاصی برخوردار است. اگرچه هر دوی این درس ها به سمت مفهومی شدن سوالات حرکت می کنند. 

اما دروس عمومی در این بین چگونه موثر هستند؟ قطعا درس ادبیات برای رشته انسانی، معنایی خاص دارد و به نوعی پرچم دار دروس این رشته است. درسی که با وجود تنوع بالای سوالات (چه در ادبیات عمومی و چه در ادبیات اختصاصی) محبوبیت زیادی در بین داوطلبان برای مطالعه دارد. مانند جامعه شناسی. 

ساده بودن و ساده بنظر رسیدن درس دین و زندگی، موجب شده که تمام داوطلبان در هر سطحی که باشند، با جرات تمام به سراغ کتاب درسی و سوالات این درس بروند. طوری که انگار رتبه اول مطالعه و درصدزدن را در بین دروس عمومی به خود اختصاص داده است.

از مجموع این هاست که به رتبه ساز بودنشان می رسیم. پس دروس رتبه ساز را خیلی جدی بگیرید: همییییشه، درست و دیوانه وار بخوانیدشان!

چگونه همزمان با یازدهم، به دروس دهم هم برسید؟

برنامه کنکور 1400 انسانی

برای اینکه بتوانید هم درس و امتحانات سال یازدهم را با موفقیت حداکثری و عالی بخوانید و به دروس مهم از سال دهم هم برسید، از برنامه ریزی داده شده در سایت انسانیها ویژه کنکور 1400 استفاده کنید که هماهنگ با روزخوانی دروس یازدهم، دروس رتبه ساز پایه دهم و یازدهم را نیز جلو می برید. برای دیدن، خواندن و دانلود این برنامه ریزی تخصصی اینجا کلیک کنید/ضربه بزنیدwink 

منابع مطالعاتی دروس رتبه‌ساز یازدهم

حتما متوجه اهمیت روانشناسی، فلسفه شدید. پس اگر می خواهید همزمان با مدرسه، برای کنکور 1400 هم قدم بردارید با این روش و منابع پیش بروید:

بعد از آنکه تمرینات و سوالات تشریحی کتاب های هدفدار مشاوران آموزش را برای تسلط و موفقیت در امتحانات و پرسش های مدرسه کار کردید، سوالات تستی همان درس را تک به تک همراه با پاسخ های تشریحی آن کار کنید. 

از خواندن تحلیل گزینه ها در پاسخنامه تشریحی هرگز نگذرید و این کار را ساده فرض نکنید. 

منابعی که توصیه می کنم: فارسی و زبان انگلیسی را از دروس عمومی حتما کار کنید. البته دین و زندگی را نیز می توانید در سبد مطالعاتی خود ببینید. 

و از دروس اختصاصی نیز باید روانشناسی، فلسفه و جامعه شناسی را مدنظر داشته باشید. 

در برنامه مطالعاتی ویژه کنکور 1400 نیز رویکرد مرکز مشاوره انسانی یار تمرکز بر روی همین دروس بوده است. همچنان که دو درس منطق و اقصاد از سال دهم را نیز برایتان تنظیم کرده ایم.

مابع کنکور 1400 و یازدهم انسانی

مطلب پیشنهادی

دروس رتبه ساز کنکور انسانی

 

موفق باشید و بمانید.

0 نظر

نظر شما چیست؟