چگونه در فرهنگیان موفق شویم

چگونه در فرهنگیان موفق شویم

درس خواندن برای دانشگاه فرهنگیان یا دبیری، یکی از بزرگترین و شاید هم پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی شده است. اگرچه همچنان رشته های روانشناسی و حقوق جایگاه خود را دارند. اما انگار علاوه بر علاقمندی، شرایط خاص این رشته هر روز بیشتر از قبل می شود. 

سوالات زیادی در این زمینه ارسال کردید: رتبه و تراز مورد نیاز دانشگاه فرهنگیان چطور است؟ کدام زیرگروه در قبولی دانشگاه فرهنگیان مهم است؟ ضریب کدام درس ها در قبولی دانشگاه فرهنگیان بیشتر است؟ چطور درس بخوانم که دانشگاه فرهنگیان قبول بشوم؟

در این مقاله مشاوره سعی می کنم همه آنچه را که لازم دارید، برایتان بگویم. 

برای آشنا شدن با شرایط دانشگاه فرهنگیان، این مطلب را بخوانید که کاملا از صفر تا صد برایتان توضیح داده ام:  شرایط قبولی دانشگاه فرهنگیان
رتبه و تراز لازم برای قبولی

 این سوال ناقص است. چون برای دانشجو شدن در دانشگاه فرهنگیان یا دبیری، دو مرحله را در پیش دارید: کنکور سراسری + مصاحبه. که البته مرحله مصاحبه شامل مصاحبه حضوری، معاینات پزشکی و گزینش محلی (تحقیقات) است. 

مراحل قبولی

 داشتن حداقل معدل کل مورد نیاز > ثبت نام و شرکت در کنکور > کسب حداقل تراز برای مجاز شدن در انتخاب رشته > ثبت حداقل یک کدرشته در انتخاب رشته > قبولی در انتخاب رشته و دعوت به مصاحبه > قبولی در مصاحبه > داشتن شرایط لازم بدنی و جسمی برای قبولی > تاییدیه گزینش. 

جزئیات شرایط لازم

حداقل معدل لازم گاها 15 و گاها 14 بوده. اینکه در سال اینده چه معدلی لازم است، تا زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته مشخص نیست. 

که البته طبق آخرین قانون تصویب شده این معدل 14 است:

معدل لازم برای دانشگاه قرهنگیان

امیدوارم شدت و تاکید تبصره را دقت کنید.

حاقل تراز لازم: به حداقل تراز 6500 در کل نیاز دارید. اما برای رشته های هر زیرگروه باید تراز آن زیرگروه هم حداقل 6500 باشد. 

مثال می زنم: ممکن است تراز کل شما 7400 باشد اما تنها در زیرگروه 1 و 2 تراز شما از  6500 بیشتر است. (مثال فرضی است) پس فقط می توانید دبیری های زیرگروه 1 را انتخاب کنید نه 3زیرگروه دیگر را. 

تراز لازم برای قبولی دانشگاه فرهنگیان

درصدهای لازم برای حداقل تراز

اگر بخواهم درصد مشخصی را بگویم، خطا خواهد داشت. چون تراز را هیچوقت نمی توان پیش بینی کرد و در این جا تراز معیار است. یعنی تراز 6500 ممکن است از رتبه 3هزار تا 6هزار هم باشد. وحتی بیشتر یا کمتر. پس هرگز دنبال رتبه معادل این تراز نباشید. چون تا کنکور برگزار نشود، تخمین تراز معنایی ندارد. همچنان که خودتان می شنوید فلان سال رتبه 6هزار دعوت به مصاحبه شد و قبول شده اما سال بعد تا 2هزار به زور قبول شده است. این روند اختلافی بخاطر بی حساب و کتاب بودن نیست. بلکه کاملا وابسته به تراز کل کشوری و ظرفیت پذیرش است. 

قانون تراز لازم این است:

هرچقدر تراز شما از 6500 بیشتر و بیشتر باشد:::: احتمال دعوت به مصاحبه و قبولی نهایی شما بیشتر و بیشتر است.

پس سعی کنید با درصد عالی زدن، تراز بالا در تمام زیرگرو ها را برای خود تضمین کنید که احتمال قبولی بیشتری داشته باشید. 

کدام زیرگروه مهم‌تر است؟

سوال این است: کدام زیرگروه برای من مهم تر هست؟ کدام درس ها را بخوانم که حتما قبول بشوم؟ 

پاسخ این است: زیرگروه شما برای دانشگاه فرهنگیان یا دبیری، همان زیر گروهی است که رشته مرتبط با آن را دارد. 

مثال بزنم: دبیری تاریخ در زیرگروه 4 است. دبیری عربی در زیرگروه 1 و دبیری جامعه شناسی در زیرگروه 3. در فایل تصویری برایتان رشته های مختلف تمام زیرگروه های 5گانه رشته انسانی را گذاشتم. از این لینک دانلود کنید: دانلود فایل کم حجم / دانلود فایل با کیفیت و حجم بالا

زیرگروههای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

درس‌های با ضریب بالا کدامند؟

اشتباه نکنید. اشتباه نکنید. باز هم بگویم: اشتباه نکنید. 

اگر می خواهید قانون تراز را اجرا کنید و به آن پایبند باشید، از مبنا قراردادن دروس رتبه ساز برای رسیدن به دانشگاه فرهنگیان هم غافل نشوید. البته که این دروس و آن تقسیم بندی که برای دروس رتبه ساز و رتبه اور در سایت انسانیها گفته ایم، برای تمام رشته هاست و در مورد  دانشگاه فرهنگیان شاید هم جدی تر باشد، چون رقابت آن بیشتر است! 

برای همه شما انسانیهایی که می خواهید در اینده علوم انسانی را به معنای حقیقی آن، روش درست و ارجمندی واقعی آن آموزش بدهید، آرزوی موفقیت دارم.

موفق باشید و بمانید. معلممشاور

52 نظر

پنجشنبه 9 آبان 1398

سلام یک سوال دارمهدف من فرهنگیان هستش ولی از بخش معاینه پزشکی یکم نگرانم بینایی و قد و وزن خوبه ولی دندون خراب هس زیادمیشه یه نامه ببری که داری ایمپلنت میکنی و...

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 9 آبان 1398

سلام عزیز جان. قرارمون این باشه که از الان تا روز برگزاری کنکور فقط و فقط و فقط به این فکر کنید که به قانون تراز  برسم. هیچ چیزی نباید مانع شما بشه در رسیدن به این حداکثر تراز.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

جمعه 10 آبان 1398

سلام خسته نباشین من امسال کنکور که دادم ترازم شده7305وبه مصاحبه رفتم اما قبول نشدم بهم گفتن رتبت بالاست من نمیدونم توهرسایتی که میرم میگن کمبود معلم داریم اما امسال حتی تکمیل ظرفیت فرهنگیان نداره چیکار کنم؟؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 13 آبان 1398

سلام دوست. امیدواریم نتیجه تلاشتون را زودتر و کامل بگیرید. اما تراز 7000 در کنکور یک تراز متوسط هست. احتمالا شما با تراز آزمون کانون معیار گرفتید. در روند پذیرش دانشگاه فرهنگیان اینطوریه که هرچقدر تراز شما بالاتر باشه، احتمال قبولی شما هم بیشتره. 

موفق باشید. رستم جو

یکشنبه 12 آبان 1398

سلام در معاینات پزشکی که انجام میشه حداقل وزن چقدره

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 13 آبان 1398

سلام دوست عزیز. حداقل وزن؟ ! حداکثر وزن؟! به نظرم بهتره یادآوری کنم: شما قراره دبیری در دانشگاه بخونین . پس انقدر برای خودتون قید و شرط هایی که منطقی نیستند را تصور نکنید. چون به معنای واقعی براتون آسیب زاست. 

مهم اینه که سلامت جسمی داشته باشید. اینکه برای وزن داوطلبان، حداقل تعیین کنند یا حداکثر اصلا منطقی نیست. اما اگر برای کسیکه قراره سر کلاس تدریس کنه، سلامت جسمی لازم هست. مثلا شنوایی یا بینایی یک دبیر مهم است و موردنیاز . برای همین در این دو مورد شرایط خاصی را تعیین کردند. 

بهتون توصیه میکنم حتما و حتما دفترچه شرایط انتخاب رشته 98 را بخونین. چند صفحه بیشتر نیست اما اطلاعات ضروری را بهتون میده.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

چهارشنبه 15 آبان 1398

سلام من تجربی تغییر رشته ایم ایا با ۸ ماه خوندن توان قبولی در تربیت معلم دارم ؟؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 آبان 1398

سلام دوست عزیز. سوالتون را در این مطلب کامل جواب دادیم: شروع از الان برای کنکور انسانی

موفق باشید و بمانید. رستم جو

فاطمه اکبری

جمعه 17 آبان 1398

سلام خسته نباشیدببخشید وقتی میگن رتبه بالا6500 باشه ینی چند باید باشه؟ ممنون میشم یه کم واضح بگید

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 آبان 1398

سلام دوست عزیز. تخمین رتبه براساس تراز اون هم در کنکوری که هنوز برگزار نشده، اصلا منطقی و درست نیست. چون ممکنه تراز حداکثری که برای نفر اول هست در کنکور 10000باشه و در کنکور قبل یا بعد 9500 یا 11000. این اختلاف، موجب اختلاف تخمین رتبه میشه. 

بازهم تاکید میکنم شما روی دو مورد تمرکز کنید: 1) قانون تراز حداکثر. 1) دروس رتبه ساز در حد عالی و دروس رتبه اور در حد نیاز.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

شنبه 18 آبان 1398

سلام خسته نباشید اگه کسی بخواد در دانشگاه فرهنگیان قبول شه چه کتاب های باید مطالعه کنه؟؟؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 19 آبان 1398

سلام دوست عزیز. این مطلب که در اون سوالتون را ارسال کردید، برای پاسخ کامل به پرسش شماست. لطفا با دقت و حوصله بخونینش.

موفق باشید و بمانید

یکشنبه 19 آبان 1398

سلام ببخشید ی سوال داشتم ... من رشته بهیاری کاردانش نظام جدید دیپلم گرفتم اگه کنکور انسانی ۹۹ شرکت کنم و فرهنگیان قبول بشم گزینش واس کاردانشی بودنم گیر نمیده ..

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 20 آبان 1398

سلام. چند مورد را مدنظر داشته باشید. شرط سنی. معدل. عدم تعهد استخدامی به ارگان و نهاد خاص. البته توصیه میکنم مطالب مربوط به دانشگاه فرهنگیان و دفترچه انتخاب رشته اون را بخونین. بخصوص صفحه 2 و 3 این فایل: دفترچه پیوست انتخاب رشته کنکور 98 (شرایط رشته های فرهنگیان و دارای شرایط خاص)

موفق باشید و بمانید. رستم جو

دوشنبه 20 آبان 1398

من تو کاردانشمون تعهد دادم ک ۶ سال خدمت کنم ... میشه بیشتر توضیح بدین یعنی الان ک تعهد دادم نمیتونم برم فرهنگیان ؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 20 آبان 1398

سلام مجدد. اگر کامنت قبلی را با دقت مطالعه کرده باشید، براتون یک فایل گذاشتم که دانلود و صفحه 2.3 را با دقت بخونید. 

راستییی بنظرم اگر جایی مشغول به کار هستید و متعهد به خدمت، چرا به این موضوع هم فکر نمیکنید که میدان را برای دیگران خالی بگذارید. چه بسا کسانی دیگر هستند که .... و خودتون در همین رشته و شغل فعلی به دنبال زمینه پیشرفت و ارتقا باشید؟!

براتون ارزوی موفقیت دارم. رستم جو

دوشنبه 20 آبان 1398

اگه برم دیپلم انسانی بگیرم میتونم کنکور انسانی بدم یا نه ؟؟ لطفا جواب بدین سردرگمم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 20 آبان 1398

ما هم سلام داریم به شما.

میشه سوالتون را با جزئیات لازم از خودتون و شرایط تحصیلی ارسال کنید که بتونیم بهتون کمک کنیم!

 

دوشنبه 20 آبان 1398

من تعهد دادم ولی هنو جایی مشغول به کار نیستم و تو تعهد هم نوشته ک تا ۶ ماه سرکار نشد تعهد لغو میشه ... بعد من دیپلم کاردانش بهیاری دارم و بعضیا میگن برو امتحانات نهایو بده و دیپلم انسانی بگیر تا تاثیر معدل هم داشته باشی ؟؟؟ اینطوریه و من خودم هم به شغل معلمی علاقه دارم وکشش درسی هم دارم یعنی میتونم بهش برسم

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 21 آبان 1398

سلام. لطفا سوالتون را در یک پیام  وبه طور کامل ارسال کنید. 

دوشنبه 20 آبان 1398

راستی ببخشید سلام نکردم .. سلام و مرسی بابت راهنمایی .. راستی ۱۸ سال سن دارم و معدل دیپلم کاردانشم ۱۷/۳۱ ...

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 21 آبان 1398

سلام. لطفا سوالتون را در یک پیام  ارسال کنید. 

ﺳﻪشنبه 21 آبان 1398

سلام .من تعهد دادم ولی هنو جایی مشغول به کار نیستم... بعد من دیپلم کاردانش بهیاری دارم و بعضیا میگن برو امتحانات نهایو بده و دیپلم انسانی بگیر تا تاثیر معدل هم داشته باشی ؟؟؟ اینطوریه و من خودم هم به شغل معلمی علاقه دارم وکشش درسی هم دارم یعنی میتونم بهش برسم . ۱۸ سال سن دارم و معدل دیپلم کاردانشم ۱۷/۳۱ ... الان با این شرایط میتونم برم فرهنگیان یا خیر ؟ و لازمه دیپلم انسانی بگیرم یا نه با همی دیپلم میتونم برم فرهنگیان ؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 23 آبان 1398

دوست عزیز اگر تعهد استخدامی دارین در ثبت نام به مشکل برمیخورین چون طبق مقررات دفترچه 98 نمیتونین دانشگاه فرهنگیان شرکت کنید. اما در مورد رشته که انسانی نیستید: داوطلبان رشته های فنی و هنرستان در نظام قدیم بدون داشتن مدرک انسانی یا فوق دیبلم رشته خودشون نمیتونستن در کنکور انسانی شرکت کنن اما در نظام جدید این شرایط وجود نداره و میتونین با همون دیبلم خودتون شرکت کنید. اگر هم تغییری در شرایط کنکور 99 ایجاد شده باشه میتونین از سایت سازمان سنجش بخش سیستم باسخگویی سوالتون را ارسال کنید. 

موفق باشید و بمانید

چهارشنبه 22 آبان 1398

سلام یه سوال:چجوری میشه فهمید که شهرما سال آینده چقد بومی گزینی داره مثلا ۱۰نفر ۲۰نفر؟اصلا این امکان پذیره؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 22 آبان 1398

سلام. هیچ جوری نمیشه . تا زمانیکه در دفترچه انتخاب رشته اعلام نشه، هرچیزی هم که اعلام بشه طعیت نداره. تنها منبع درست، همون دفترچه کنکور هست.

موفق باشید و بمانید.

چهارشنبه 6 آذر 1398

سلام بر شما و سایت خوب شمااگر بخواهیم دبیر جامعه شناسی یا تاریخ جغرافی شویم در کدام زیر گروه قرار دارد و تراز را چگونه محاسبه می شود.

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 7 آذر 1398

سلام بر شما همراه انسانی ها

رشته دبیری جامعه شناسی در زیر گروه 2 و دبیری تاریخ و جغرافیا در زیر گروه4 قرار دارند

درصد های شما در کنکور نشان دهنده وضعیت شما و ترازتان نشانگر وضعیتتان نسبت به دیگران است

که با فرمول های مخصوص به خود محاسبه می شود

شرط لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان که مد نظر شماست،کسب تراز بالای 6500است

موفق باشید

دشتبان:)

پنجشنبه 7 آذر 1398

سلام من خوندم برخی بیماری ها عامل رد شدن در دانشگاه فرهنگیان می شود.آیا بیماری ویتیلیگو یا همون پیسی از جمله بیماری هست.

پاسخ انسانی ها

شنبه 9 آذر 1398

سلام دوست عزیز. حتما سلامت جسمی در یک سطح معمول و قابل قبول باید باشه. نمیشه تصور کرد دبیری که با چند صد دانش آموز ارتباط روزانه و چند ساعت داره، بیماری خاصی داشته باشه. 

موفق باشید

جمعه 8 آذر 1398

سلام و خسته نباشید.ببخشید مگه شرط معدل به تازگی لغو نشده بود؟؟؟!!!

پاسخ انسانی ها

شنبه 9 آذر 1398

سلام. نمیدونم شما از کجا شنیدید یا خوندید. اما تا زمان اعلام رسمی در دفترچه انتخاب رشته کنکور، نمیشه چیزی گفت. اینم هست که سال گذشته معدل 15 بود اما امسال 14 شده بود که برای سال بعد هم همون خواهد بود

موفق باشید.

دوشنبه 11 آذر 1398

حداقل تراز گاج برای قبولی فرهنگیان.الان ترازم تو گاح ۵۳۰۰است آیا قبول میشم یا باید بیشتر باشد؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 13 آذر 1398

سلام  به شما همراه عزیز انسانیها
حداقل ترازی که سازمان سنجش برای قبولی در فرهنگیان در سال ۹۸مشخص کرده بود ۶۵۰۰هستش. از اونجایی که سیستم تراز دهی گاج با سازمان سنجش متفاوته این مقایسه غیرمنطقی به نظر میاد. توصیم اینکه اگر هدفتون قبولی در رشته پرتقاضا هستش بجای درگیر شدن با تراز کیفیت یادگیریتون رو بالا ببرید.
موفق باشید
دشتبان

پنجشنبه 14 آذر 1398

سلام و عرض ادب ببخید من رشته گرافیک خواندم دیپلم گرفتم ۱۹سالمه ومیخواهم کنکور انسانی برای دانشگاه فرهنگیان بدم حداکثر رتبه کنکور باید چقدرباشه؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 14 آذر 1398

سلام دوست عزیز. حتما مطالبی که در ابتدای همین مقاله مشاوره ای، اشاره کردیم بخونید. اطلاعات کامل را اونجا براتون توضیح دادیم.

پنجشنبه 14 آذر 1398

سلام وقتتون بخیر‌. من الان داشنجوی رشته عمرانم و میخوام سال دیگ کنکور انسانی بدم ‌‌.. ترم پنج هستم و دوسال از تحصیلم میگذره ..میخواستم بدونم میتونم بدون انصراف از این دانشگا واس تربیت معلم کنکور انسانی بدم؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 18 آذر 1398

سلام. سنّ شما به احتمال زیاد از حداکثر سن مجاز برای دانشگاه فرهنگیان بیشتر باشه. شرایط را با دقت بیشتری مطالعه کنید لطفااا

چهارشنبه 20 آذر 1398

باسلام من دبیر هستم. دیروز یکی از داتش آموزانم ازم پرسیده که من که رشته علوم انسانیم میتونم برم رشته ریاضی دانشگاه فرهنگیانو بخونم؟منم گفتم باید بپرسم بعد جوابتو میدم.نظر شما همکاران محترم چیه؟آیا دانش آموز رشته ادبیات میتونه رشته ریاضی دانشگاه فرهنگیانو بزنه؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 21 آذر 1398

سلام و خسته نباشید. 

قبل از هر چیزی باید تشکر کنیم از شما. بابت چند موضوع: تلاش و احساس مسئولیت در مقابل سوال دانش آموزتون. زمانی که برای پیگیری این کار اختصاص دادین. انتخاب سایت تخصصی علوم انسانی. 

 و اما پاسخ سوالتون: احتمالا تصور دانش اموز بر این بوده که تعداد داوطلبان کنکور ریاضی کمتر و رقابت آسونتر هست. که البته چنین نیست. این را عرض کردم که به موضوع مهم تر برسیم: داوطلبی که کنکور ریاضی شرکت می کند، نمی تواند رشته های مربوط به کنکور انسانی را انتخاب کند. مگر رشته های شناور. مانند روانشناسی و اقتصاد و حسابداری. که البته این ها رشته های محض هستند، نه دبیری. 

رشته های دبیری هر رشته، متناسب با دیپلم اون رشته هست. همونطور که دانش اموز رشته انسانی امکان انتخاب دبیری زیست شناسی و فیزیک و ... را نداره، عکس موضوع هم صادق هست. 

اما حالتی دیگه که ممکنه دانش آموز شما داشته باشه اینه که قصد تغییر رشته داشته باشد. که امکانپذیره و در هنگام ثبت نام کنکور (بهمن ماه) عنوان دیپلم را انسانی و عنوان رشته آزمون را ریاضی انتخاب کنند. اما هر دو را نمیتونن انتخاب کنند. 

امیدوارم پاسخ سوالتون را تونسته باشم کامل در حد امکان عرض کرده باشم. به هر حال اگر باز جای پرسش هست، خوشحالیم که میزبان شما هستیم. 

تنتون سالم، رستم جو (معلممشاور)

پنجشنبه 21 آذر 1398

با سلام. من همان دبیری هستم که کامنت گذاشته بود. منظور شما اینه که اگه داوطلب دیپلم ریاضی باشه ولی در کنکور آزمایشی انسانی ثبت نام وشرکت کنه نمیتونه رشته های فرهنگیان انسانی رو انتخاب کنه؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 23 آذر 1398

سلام مجدد. داوطلب از هر رشته ای که دیپلم گرفته باشه، اگر تغییر رشته بدهد، فقط مجاز به انتخاب رشته از بین دانشگاه ها و رشته های گرو ه آزمایشی کنکورش هست، نه دیپلمش. یعنی با دیپلم ریاضی اگر انسانی شرکت کنند، فقط مجاز به انتخاب رشته های انسانی هستند. 

سوال شما در کامنت قبلی طوری دیگر عنوان شده بود. به هر حال روند ممکن همین هست: معیار انتخاب رشته، رشته ای هست که در کنکور ثبت نام و شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته است.

موفق باشید و بمانید

یکشنبه 24 آذر 1398

سلام میشه درباره ی معاینات پزشکی برای فرهنگیان بیشتر توضیح بدید و بگید چه چیز هایی بیشتر مدنظرشون هست؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 25 آذر 1398

سلام دوست عزیز. میتونین در این مطلب توضیحات بیشتر را بخونین و اگر باز هم براتون سوال بود، ارسال کنید: شرایط قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم

ﺳﻪشنبه 26 آذر 1398

سلام خانوم رستم جو من دیپلم تجربی دارم نظام جدید و کنکور انسانی میخام شرکت کنم تو پیاما دیدم که گفته بودین هرکس مرتبط با دیپلمش حالا کنکور انسانی بده یا.... مرتبط با دیپلمش قبول میشه من دبیری جغرافیا رو میخام اما جغرافیا ربطی به تجربی نداره!!!! میشه بگین من با دیپلم تجربی که کنکور انسانی بدم چه چیزای رشته فرهنگیان مرتبط با دیپلمم قبول میشم؟؟؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 26 آذر 1398

سلام دوست عزیز. احتمالا کامنت را اشتباه متوجه شدید. هر داوطبی متناسب با گروه آزمایشی خودش که شرکت کرده، میتونه انتخاب رشته کنه. کسی که کنکور تجربی شرکت میکنه نیمتونه دبیری جغرافی بزنه چون برای داوطلبان کنکور انسانی است. اما هر کس با هر دیپلمی میتونه در هر کنکوری شرکت کنه. 

یعنی شما حتی اگر هم دیپلم تجربی دارید، میتونین کنکور انسانی شرکت کنید و به شرط مجاز شدن، میتونی دبیری انتخاب کنی. اما نمیتونی همزمان انسانی و تجربی شرکت کنی. و نمیتونی دبیری زیست و شیمی و . . . بزنی. میتونی این مطلب را بخونی: تغییر رشته از تجربی به انسانی در کنکور

موفق باشید و بمانید. رستم جو

ﺳﻪشنبه 26 آذر 1398

سلام خانوم رستم جو دوقلو بودن تاثیری داره؟؟ بعد منظورتون از تحقیقات محلی که میکنند چه چیزایی براشون تو تحقیقات مهمه؟؟ چادری بودن مهمه؟؟؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 26 آذر 1398

سلام. منظورتون از تاثیر دوقلو بودن را متوجه نشدیم. و برای تحقیقات محلی میتونین این مطلب را بخونین: شرایط قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم بخصوص بخش پایانی مطلب.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

پنجشنبه 28 آذر 1398

سلام خانوم رستم جو من و خواهرم باهم دوقلو هستیم یعنی تو یک روز و یه دقیقه به دنیا اومدیم تو کامنت قبلی متوجه نشده بودین که دوقلو یعنی چی!حالا دوقلو بودن تاثیری داره ؟ مثل قبولی در مدرسه نمونه!

پاسخ انسانی ها

شنبه 30 آذر 1398

سلام. دو قلو بودن، هیچ تاثیری در هیچ نوع پذیرشی نداره. چون کارنامه و پاسخنامه هر داوطلب به صورت جدا بررسی و اعلام میشه. 

دوشنبه 2 دی 1398

سلام من رشتم تجر بیه میخوام کنکور انسانی بدم و فر هنگیان قبول شم چکار کنم ؟ معدلم باید چقدر بشه؟ کدوم کتا بارو بیشتر بخونم؟؟ فقط خواندن دوازدهم کافیه؟؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 2 دی 1398

سلام دوست عزیز. این مطلب را بخونین حتما براتون مفید خواهد بود: شرایط و رتبه قبول شدن در دانشگاه فرهنگیان اما اگر میخواین بدونین چطور قبول بشین: چگونه دانشگاه فرهنگیان قبول شویم؟ 

موفق باشید

یکشنبه 8 دی 1398

سلام .. خسته نباشید ... یعنی معدل من ۱۳هست دیگه نخونم برا دبیری و فرهنگیان ... این چ قانونیه ک نمیزاره من معدل دیپلمم رو افزایش بدم ... این محدودیت نیست؟یعنی تا ابد من باید ارزوی معلم شدنو ب گور ببرم؟؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 8 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز
امیدواریم همیشه سالم باشید و به آرزوهاتون هم برسید. اولا اینکه می تونید از قانون ترمیم معدل استفاده کنید و معدلتون رو به حد مجاز برسونید. اما حتی اگر از طریق فرهنگیان نتونستید معلم بشید راه های دیگه ای هم برای رسیدن به این شغل مقدس وجود داره. به قول معروف به خودتون یاد بدید" یا راهی خواهم یافت،یا راهی خواهم ساخت".
موفق باشید
دشتبان

شنبه 14 دی 1398

سلام وقت بخیر میشه رتبه قبولی زبان انگلیسی دانشگاه فرهنگیان استان اذربایجان غربی رو بگین ؟؟؟؟؟ممنونم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 15 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها از آذربایجان غربی

ببینید در مورد رشته های نیمه متمرکز نمیشه عدد مشخصی رو پیش بینی کرد چرا که ظرفیت پذیرش این دانشگاه ها متغیره.

اما با توجه به افزایش تقاضای دانش آموزان برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان توصیه می کنیم برای رتبه برتر شدن تلاش کنید تا بتونید در این دانشگاه قبول بشید.

موفق باشید.

دشتبان

دوشنبه 23 دی 1398

سلام به مشاورین عزیز و خوش اخلاق این سایت..آیا امکانش هست کسی بجای انتخاب استان سه سال آخر تحصیل ،محل تولدش برای فرهنگیان انتخاب کنه ؟درواقع نمیشه که از سازمان سنجش همچین درخواستی بکنه ؟؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 24 دی 1398

سلام. معیار انتخاب سهمیه در دفترچه انتخاب رشته توضیح داده شده. دفترچه را از کتابخانه سایت دانلود و با دقت مطالعه کنید

ﺳﻪشنبه 24 دی 1398

سلام وقتتون بخیر. من رشته ی تجربیم با معدل کل ۱۶ میخواستم کنکور انسانی بدم برا فرهنگیان و من هیچی از کتابای اختصاصی انسانی نمیدونم و اینکه چجور بخونمشون وقتمم کمه ولی حتما میخوام امسال قبول بشم بنظرتون میتونم قبول بشم؟من تو یکی از پستاتون خوندم نوشته بودید راه هایی دیگه ایم هست برای رسیدن به این شغل برا کسی که معدلش پایین بود گفتید من خواستم بدونم چه راهایی دیگه ایی هست؟؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 24 دی 1398

سلام به شما
خوش اومدید به رشته جذاب انسانی.
چرا نتونید.فقط لازمه اونچه که برای موفقیتتون لازمه رو بدونید.
۱_روی دروس رتبه ساز تمرکز ویژه داشته باشید.
۲_هیچ درسی رو به طور کامل حذف نکنید.
۳_به طور پیوسته مطالعه کنید.
امیدواریم که فرهنگیان که هدفتون هست رو بیارید اما اگر نشد بله راه دیگه ای هست و اون شرکت در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش بعد از دوره کارشناسیتون هست.
موفق باشید.
دشتبان

ﺳﻪشنبه 24 دی 1398

سلام خسته نباشید،من رشتم کارودانش؛کامپیوتر میخوام انسانی کنکور بدم فرهنگیان قبولشم وکتابای انسانیرم خریدم منطقه ۳هستم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز.

خوشآمد میگیم ورودتون به رشته انسانی رو.

لازمه که شما کنکور شناسی رشته انسانی رو انجام بدید.

چجوری؟

1-مطالعه مجموعه ترمینولوژی

2-مطالعه مقاللات سایت

3-مطالعه مقدمه کتاب ها

شاید به ظاهر زمانبر باشه اما در واقع مهم ترین کاریه که باید در ححال حاضر انجام بدی.

بعد از انجام این موارد اگر باز هم سوالی بود انسانی یاران از پاسخ بهش خوشحال خواهند شد.

موفق باشید.

دشتبان

چهارشنبه 25 دی 1398

سلام خدمت شما..من متولد ۷۶ خرداد ماه هستم ایا اگر چند ماه بزرگتر باشم شانس قبولی رشته فرهنگیان را دارم ؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز
.داشتن حداكثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه ( 1/7/1377 به بعد ).
این بند عینا در شرایط قبولی آورده شده.
بنابراین متاسفانه شما این شرط رو ندارید و  حتی اگر بقیه شرایط رو هم داشته باشید دعوت به مصاحبه نخواهید شد.
موفق باشید‌.
دشتبان

چهارشنبه 25 دی 1398

سلام وقت بخیر خسته نباشین..‌یه سوال داشتم آیا با ۵ماه درس خوندن میشه فرهنگیان قبول شیم؟؟چ درسایی رو بیشتر بخونیم و چگونه مطالعه ای داشته باشیم؟،ممنون میشم از پاسختون...باتشکر از شما

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها.

چرا نشه البته طبیعتا تلاش بسیار زیادی رو میطلبه.

روی دروس رتبه ساز تمرکز ویژه ای داشته باشید و این به این معنا نیست که از دیگر دروس غافل بشید.

برای یادگیری روش مطالعه هر درس به اتاق علمی اون درس مراجعه کنید.

موفق باشید.

دشتبان

 

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام من یک چشمم ساچمه تفنگ بادی خرده و دیدش رو از دست داده و ساچمه تو سرمه قبولم می کنن یا نه

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها .
متاسفیم بابت اتفاقی که براتون رخ داده. لازمه پزشک مصاحبه و معاینه تایید کنه که شما با یک چشم دید کامل دارید. در اینصورت این مورد براتون مشکل ساز نخواهد بود.
موفق باشید. 
دشتبان

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام خسته نباشید من کلاس دهم هستم میخوام بدونم اگه کسی معدلش ۱۸ باشه دانشگاه فرهنگیان قبول میشه

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها.
اگر منظورتون شرط معدل فرهنگیانه بله معدل ۱۸ مورد قبوله اما اگر منظورن ملاک بودن معدله باید بگم نمیشه با معدل چیزی رو تعیین کرد. کم نبودن داوطلبایی که با معدل پایین سخت تلاش کردن و موفق شدن و برعکس... بنابراین بدون پیش فرض خاصی به تلاش خالصانتون ادامه بدید.
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 26 دی 1398

هدف من فقط دانشگاه فرهنگیان هستچطور درس بخونم که به هدفم برسم

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 دی 1398

سلام به شما دوست هدفمندمون:)
در این مورد مقالات متعددی در سایت هست. امیدوارم با مطالعشون اطلاعات کافی رو کسب کنید. توی سایت از منوی جستجوی  فرهنگیان  را جستجو بزنید
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام خسته نباشید من کلاس دهم هستم میخوام بدونم اگه کسی معدلش ۱۸ باشه دانشگاه فرهنگیان قبول میشه

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 29 دی 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها.
اگر منظورتون شرط معدل فرهنگیانه بله معدل ۱۸ مورد قبوله اما اگر منظورن ملاک بودن معدله باید بگم نمیشه با معدل چیزی رو تعیین کرد.
کم نبودن داوطلبایی که با معدل پایین سخت تلاش کردن و موفق شدن و برعکس...
بنابراین بدون پیش فرض خاصی به تلاش خالصانتون ادامه بدید.
موفق باشید.
دشتبان

جمعه 27 دی 1398

سلام چطوری کنکوری بخونم ک فرهنگیان قبول بشم 😔😔😔🙄 لطفا کمک کنید ارزومه ک فرهنگیان قبول شم امیدوارم

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 دی 1398

سلام. مطلب برای همین نوشته شده دوست عزیز. با دقت بخونینش

دوشنبه 30 دی 1398

سلام خسته نباشید ی سوال ذهنمو مشغول کرد متن رو ک نخوندم مثلا من اگرم انتخاب رشته کردم فرهنگیان دیگه نباید رشته های دیگه مثل حقوق و روانشناسی هم انتخاب کنم ؟؟؟و اگرهم روانشناسی مجاز شدم هم حقوق چون حقوق مجاز شدم فرهنگیان نمیتونم برم؟؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 3 بهمن 1398

سلام دوست عزیز.
خیر اینطور نیست. شما حتی می تونید مصاحبه فرهنگیان دعوت بشید و تشریف نبرید برای مصاحبه. در هر صورت اولویت های بعدیتون هم بررسی خواهد شد.
موفق باشید .
دشتبان

چهارشنبه 2 بهمن 1398

با سلام ببخشید مزاحم شدم من رشته ام برق میخوام کنکور انسانی بدم احتمال قبولی داره یا ن و معدل سه سالم شده 13/5چطوری میتوانم افزایش بدم راهنمایم کنید

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 3 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.
قبولیتون بستگی به تلاش و اصولی خوندنتون داره.در مورد معدل باید ترمیم معدل انجام بدید که مقالش در سایت موجود هست و  می تونید شرایطش رو مطالعه کنید.
موفق باشید. 
دشتبان

پنجشنبه 3 بهمن 1398

اینک گفته شده سلامت جسمی سلامت دندانها هم شاملش میشه؟؟و اگر اره باید همه دندان ها سالم باشند یا یک حداقلی داره تعدادی داره؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 7 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.  خیر این مورد جزو فاکتورهای سلامت جسمانی نیست.
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 3 بهمن 1398

سلام خدمت شما .خسته نباشید بابت همکاریتون. یه سوال داشتم که خیلی ذهنمو درگیر کرده . آیا تراز ۵۹۰۰گاج خوبه واسه فرهنگیان یا خیر؟ممنون

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 6 بهمن 1398

سلام دوست عزیز

باید بگم کافی نیست  و به تلاش، برنامه ریزی و مشاره خوبی نیاز دارید.

موفق باشید

پنجشنبه 3 بهمن 1398

سلام وقتتون بخیر من امسال میخواستم کنکور شرکت کنم برای فرهنگیان ،ولی متاسفانه ی بیماری پوستی دارم دوره ای هستش و گاهی صورتم هم تاحد کمی درگیر میشه ،میخواستم ببینم بااین شرایط امکان داره توی مصاحبه رد بشم؟یا جایی هست که من برم شرایطم رو بگم بیینم قبول میکنن یا نه؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 6 بهمن 1398

سلام.

یکی از شرایط قبولی، نداشتن بیماری پوستی واگیر دار یا خطرناک است.

حتما دفترچه انتخاب رشته را بخونین بیشتر توضیح داده.

موفق باشید

جمعه 4 بهمن 1398

سلام مجدد مشاوران عزیز انسانی ها من یه سوال دارم. واقعا متوجه بومی گزینی نمیشم.یعنی فرهنگیان شهر من که قم هست، وقتی رشته ادبیات نداره،من نمیتونم ادبیات فرهنگیان تهران درس بخونم؟؟ برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، فقط میتونم از رشته های موجود در شهر خودم یعنی فقط دینی و عربی استفاده کنم؟ انصافه؟؟ 😣لطفا روشنم کنید

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 6 بهمن 1398

سلام.

در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اساس انتخاب رشته، بومی گزینی است. یعنی هر داوطلب فقط می تواند شهرها و دانشگاه هایی را انتخاب کند که در دفترچه انتخاب رشته برای استان او ذکر شده است. نه جاهای دیگر.

برای مثال داوطلبان بومی استان تهران نمی توانند از رشته های مخصوص داوطلب های بومی استان البرز در انتخاب رشته خود بزنند و برعکس.

یکشنبه 6 بهمن 1398

سلام خوبید ؟ خواهش میکنم کمکم کنیدمن زبانم صفر صفرهامسال کنکور دارماگر من زبانو در امتحان دیپلم ینی نهایی بیوفتم ، میتونم برم فرهنگیان ؟ ینی اگر ترازم خوب اومد به مصاحبه دعوتم میکنن ؟ اخه انگار باید معدل با خودت ببری اونجا ک مصاحبه میدن .. مصاحبه قبل از امتحان تجدیدی شهریوره یا بعدش؟بعد اینکه من اگ تجدید شمامتحانای شهریورم سربرگو درمیارن و سختگیری میکنن یا ارفاق میکنن تا طرف قبول بشه؟؟خیلی حالم بده خیلیلطفا به تک تک سوالاتم پاسخ بده مهربون🌸

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 7 بهمن 1398

سلام به شما همراه خوب انسانیها. 
می دونید شما می تونید بهترین نمره رو در زبان کسب کنید و دغدغه هیچ کدوم از این موارد رو هم نداشته باشید:)؟ چجوری؟ترمینولوژی زبان انگلیسی صفرتاصد زبان رو به شما گفته بنابراین هم برای کسب درصد خوب و قبولی در فرهنگیان و هم گرفتن نمره کامل در امتحان پایان ترم مطالعش کنید.
موفق باشید.
دشتبان

ﺳﻪشنبه 15 بهمن 1398

سلام من با تراز ۶۰۰۰قلم چی امکان داره فرهنگیان قبول شم ؟؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 16 بهمن 1398

سلام.میتونین این مطلب را بخونین: درصدهای لازم برای قبولی دانشگاه فرهنگیان

موفق باشید

ﺳﻪشنبه 15 بهمن 1398

خیلی میترسم قبول نشم چ درسای رتبه رومیاره پایین

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 16 بهمن 1398

سلام. میتونین این مطلب را بخونین: دروس مهم در کنکور انسانی برای تربیت معلم

موفق باشید

دوشنبه 21 بهمن 1398

سلام خسته نباشید من رشته تجربیم. چیزی نخوندم و سال اول کنکور دادم تا الانم چیزی نخوندم و تستی نزدم یجورایی ناامید شده بودم ب دبیری علاقه دارم حس میکنم امیدوار شم استعدادشو دارم می خوام بدونم چ شرایطی باید باشه ک من حتما تو دانشگاه شهر خودم قبول شم؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.

حتما اینم طلب رو مورد مطالعه قرار بدید.

چرا اینطوری شدم؛خسته و بی انگیزه

امیدواریم به هفتون برسی.

موفق باشید.

دشتبان

ﺳﻪشنبه 22 بهمن 1398

در تجربی چ درسایی برای قبولی در رشته فرهنگیان مهم تر و تاثیر بیشتری داره؟؟؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.

برای قبولی در این رشته لازمه رتبه خوبی کسب کنید وبرای کسب این رتبه لازمه تمام دروس رو به طور متعادلی موزد مطالعه قرار داد.

(با توجه به ضریب اون درس،پایه وسطح خودتون و...)

موفق باشید.

دشتبان

چهارشنبه 23 بهمن 1398

سلام ببخشید یه سوال دارم من امسال دوازدهم هستم و رشتم انسانی هستش میخوام اموزش ابتدایی فرهنگیان قبول شم چه درسایی رو باید بخونم تاحالا تست کار نکردم تازه میخوام شروع ب خوندن کنم لطفا راهنماییم کنین چ درسایی رو لازمه واسه تربیت معلم بخونم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.
می تونید در جدول اعداد انسانیها(همین سایت)درصد های لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان و دیگر رشته ها رو ملاحظه بفرمایید.
اما به صورت کلی برای قبولی در این رشته و دانشگاه باید رتبه برتر باشید.اصل ضروری رتبه برتر شدن چیه؟
پیوسته و با تمرکز خوندن تمامی دروس.
حالا بعد از اون به طور ویژه تر لازمه روی دروس رتبه ساز وقت بذارید.
موفق باشید.
دشتبان

شنبه 3 اسفند 1398

سلام یه سوالی داشتم دقیقا تراز چیه و چطور میتونم فرهنگیان منطقه 3 قبول شم باید رتبه ام چقد باشه بدون سهیمیه؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 3 اسفند 1398

سلام. میتونین این مطلب را بخونین که کاملا درباره تراز و تراز لازم دانشگاه فرهنگیان توضیح داده شده: تراز و رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان

موفق باشید

شنبه 3 اسفند 1398

میشه لطفا بگید که من میخام اموزس ابتدایی بخونم دانشگاه فرهنگیان منطقه 3 باید رتبه ام چقد باشه !پشت کنکوریم!و خیلی زحمت کشیدم امسال قبول شم !

پاسخ انسانی ها

شنبه 3 اسفند 1398

سلام. حتما این مطلب را در سایت بخوانید که لینکش را هم در متن اصلی گذاشتیم:

شرایط دانشگاه فرهنگیان

نظر شما چیست؟