شروع برای کنکور انسانی نظام جدید

شروع برای کنکور انسانی نظام جدید

ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است اما ازآنجایی که ما عادت داریم برای شروع کارهای مهم خود یک زمان سرراست را انتخاب کنیم، در هر زمانی که این مقاله را می خوانید طبق عادت همیشگی می توانید صبر کنید تا ابتدای هفته بعد، شنبه یا ماه بعد! موافقید؟

آخر همین هفته یا شنبه شروع می کنم. بذار حالا این دو سه روز هم بگذره، از اول ماه بعد شروع می کنم . . . 

امیدوارم با این دو پیشنهاد خودتون به خودتون مخالفت کنید. چون همین امروز هم که به دنبال شروع برای کنکور هستید، به اندازه کافی دیر شده است.

فریب هیچکس را نخورید؛ حتی خودتان

درست است که ماهی را هروقت از آب بگیرید تازه است اما داوطلبی که با صبر کردن تا رُند شدن روز و هفته و ماه، موافقت کند اصلا با نیت ماهیگیری به دریا نیامده است.

او در حال قدم زدن و هواخوری در ساحل است و نیم نگاهی هم به آنهایی دارد که از جدیت خود در ماهیگیری لذت می برند و گاهی هم دوست دارد حس آن ها را تجربه کند.

اما نهایت اراده و خواستنش فقط در همین حد است و بس: می خواهم از هفته بعد جدی شروع کنم

بنابراین اگر شروع نکرده اید تکلیف خود را مشخص کنید:

نیاز به شروع تلاش جدی در خودتان احساس می کنید. آیا این احساس را در خودتان ایجاد کرده اید یا واقعا به آن نیاز دارید؟

حتما این مطلب را بعد از این نوشته بخوانید تا تفاوت «ایجاد نیاز» و «احساس نیاز» را بهتر بدانید: چطور درس‌خون بشم و جبران کنم

رابطه آرزو و هزینه

به احتمال زیاد این جمله را خوانده یا شنیده اید: "یا به اندازه تلاشت آرزو کن یا به انداه آرزویت تلاش کن"

اگر واقعا خواسته قلبیتان موفقیت در کنکور است سبک زندگی سختکوشانه را انتخاب کرده و هزینه این موفقیت را بپردازید.

میان‌بُر موفقیت

خیالتان را راحت کنم! هیچ میانبری برای موفقیت وجود ندارد. هیچ رتبه برتری جایگاهش را با راحتی به دست نیاورده. تمام آنهایی که امروز به پشت سر نگاه می کنند وبا سربلندی به مسیری که طی کرده اند افتخار می کنند روزهایی و شب های دشواری را سپری کرده اند. گاهی انقدر سخت که اشک ریخته و شکسته اند اما با این وجود دست از هدف برنداشته اند و با تمام قوا برایش جنگیده اند.

این را جدی بگیرید:

باید توان و ظرفیت شکست خوردن و شکسته شدن و خُرد شدن و لِه شدن را داشته باشید تا بتوانید موفق شوید. 

بدون این ها نمی توانید تا پایان این مسیر دوام بیاورید. پس تکلیف را با خودتان روشن کنید. آیا تاب و توان سختی را دارید؟ یا خیر؟

شروع از الان برای کنکور

چطور شروع کنید

ممکن است آزمون ثبت نام کرده باشید. یا بخواهید بعد از مدتی مطالعه در آزمون شرکت کنید. به هرحال به شما چند راهکار و توصیه جدی داریم: 

1) اگر در آزمون شرکت می کنید، توقع پیشرفت را باید متناسب با وضعیت خودتان منطقی تر از دیگران داشته باشید. 

2) متناسب با ساعت مطالعه ای که خواهید داشت، از دروس رتبه ساز و دروس رتبه اور در برنامه ریزی درسی خود پیش بینی کنید. 

3) دروس رتبه ساز کنکور انسانی: فارسی. دینی؛ اقتصاد، جامعه شناسی، منطق فلسفه، روانشناسی.  دروس رتبه آور: سایر دروس بجز دروس رتبه ساز. 

(بیشتر بخوانید: دروس رتبه ساز کنکور انسانی)

4) قطعا به نسبت زمان شروع خود، باید ساعت مطالعه بالایی داشته باشید. این ساعت مطالعه را با مشاور خود مشخص کنید.

5) به نسبت همان ساعت مطالعه هم باید از دروس رتبه ساز تعداد بیشتری را در برنامه داشته باشید. 

6) حتما برای شروع و ادامه مسیر مشاور متخصص علوم انسانی داشته باشید. 

7) برنامه ریزی خود را با مشاورتان شروع کنید یا از برنامه ریزی های سایت انسانیها استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

اگر توان درس خواندن دیوانه وار در تمام شرایط دشوار در ادامه مسیر را دارید (و مهم ترینشان را در مطلب "چطور درس خون بشم و جبران کنم" گفته ایم)، به شما قول می دهم بهترین نتیجه را خواهید گرفت. نتیجه ای در خور تلاشتان! 

 

شهد موفقیت گوارای وجودتان. موفق باشید. نسرین دشتبان :)

39 نظر

چهارشنبه 15 آبان 1398

عالی

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 آبان 1398

ممنووون :)

چهارشنبه 15 آبان 1398

تمام حرفاتون درسته ولی امیدوارم که بدون آزمون شرکت کردن یه رتبه نسبتا خوبی بیارم تو کنکور 1400!مرسی از شما!

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 آبان 1398

براتون ارزوی موفقیت داریم دوست 1400انسانیheart

چهارشنبه 15 آبان 1398

سلام خسته نباشید .ببخشسد من در روز ۱۰ کتاب گزاشتم تو برنامه ام ولی ۷ تاشونو میتونم بخونم .نمیدوم کدوم رو هر روز کدوماا رو یک در میون بزارم .کمک میخوام 💖💖💖

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 آبان 1398

سلام دوست عزیز. براتون توضیح دادیم که اولویت با دروس رتبه ساز باشه بعد دروس رتبه اور. ضمنا این چیدمان به ساعت مطالعه بستگی داره. 

حتما مطلب را یکبار دیگه با دقت بیشتر بخون.

موفق باشید :)

پنجشنبه 16 آبان 1398

خیلی خیلی مطالبتون خوبه.❤😘

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 آبان 1398

blush مرسیییی :)

پنجشنبه 16 آبان 1398

سلام.سوالی داشتم. چرا کتابهای جامعه شناسی و مخصوصاااا منطق و فلسفه تون امسال انقدر کم تست دارن ؟ :((((

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 19 آبان 1398

سلام. اینکه تعداد تست کم هست، دو موضوع را اگاه باشید: تعداد تست کتاب دوازدهم و جامع مشاوران، از کتابهای ناشران غیر تخصصی بیشتر است. کافیست نمونه pdf سایر ناشران را دانلود و مقایسه کنید. موضوع دوم: هدفدار بودن تست کتاب است. یعنی مولفی که بتونه 100 تست طراحی بکنه از درس سوالخیزی مثل جامعه شناسی یا منطق،حتما میتونه 150 تست هم طرح کنه. اما تست باید هدفدار باشه. هدفدار یعنی از هر تست، دانسته های تست بعدی را بدست بیارین، یک موضوع و اندیشه کلیدی را در 10تست با تغییر کلمات تست، نبینید و گمان کنید که دارین درصد عالی میزنین. و در پایان اینکه کافیه به تست های درس اول جامعه شناسی دوازدهم مراجعه کنید. اونجا گفته شده که برای هر تست که منتج به هدفدار شدن، بشود باید 3کار انجام بدهید.

موفق باشید. 

شنبه 18 آبان 1398

سلام. یک سوال : فرض کنید که من با تمام وجود بدنبال رسیدن به هدفی هستم . شرایط محیطی نیز فراهم است. حال اگر دچار ناامیدی بشم ، یا مثلاً از شرایط خودم مایوس بشوم ، چه باید کرد؟ آیا این یعنی عدم شناخت کافی یا عدم تعادل میان ایده آل و واقعیت؟ مطلب "چطور درس خون بشم و جبران کنم" را به دقت برای چندین بار خواندم و شاید یکی از تاثیرگذارترین ها باشد، اما از زمان خواندن آن متن چندین بار با سستی های روزمره ام مواجه شدم ولی با وجود اعتقاد به آن مطلب و آشنایی نسبت به مشکل، باز هم دچار افت انرژی و روحی شدم. با نتیجه آزمون دلسرد میشم و یک هفته حالم خوب نیست ، هفته دوم درس میخونم و میرم سراغ آزمون و تکرار این چرخه سینوسی....... اینکه نمیتونم به قول شما ، «دیوانه وار» درس بخونم ناشی از چیه؟ مرسی و ممنون. ثریا 😊

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 آبان 1398

ثریا خانم سلام. من از همون اول سوالت شروع کنم: «فرض کنید». این اصطلاحی که استفاده کردی، گویای خیلی چیزهاست. مثل اینکه یا هدفت از نوع  ایجاد  بوده، نه احساس. یا هدفت را نشناختی. یا هرچیزی دیگر ممکن هست. این را باید مشخص کنید. با کمک مشاورتون و البته روراستی با خودتون!

ادامه بدم. «اگر دچار ناامیدی بشم» به گمانم  ناامیدی و خستگی را با هم اشتباه گرفته باشید. چون ناامیدی از نتیجه نگرفتن یا پیشرفت نکردن است که می تونه به دلیل هدفگذاری غیرمنطقی یا مقایسه نادرست با خودِ ایده آل شما باشه، یا مقایسه با دیگرانِ ایده آل شما. 

ثریا خانم دیوانه وار درس خوندن، در دو مقطع ایجاد میشه: قبل از شروع، حین ادامه دادن مسیر. قبل از شروع، به همون ایجاد نیاز برمیگرده و حین ادامه دادن، با لذتی که از نزدیک شدن به هدفت، پیشرفتی که می بینی و هدفگذاریهایی که بهشون میرسی. 

امیدوارم به مطالبی که در جواب سوالهات نوشتم، خوب فکر کنی. امااااااا نه اینکه تا اون زمان دست از تلاش و خواندن برداری. چونکه زمان چیزی هست که هم از دست میره، و هم چیزی که بعضی مسائل را برایمان حل میکند.

موفق باشیدو  بمانید. رستم جو

شنبه 18 آبان 1398

سلاممیخواستم بدونم برایه رشته روانشناسی تو کنکور در سایه ریاضی و زبانو چند درصد باید بزنم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 19 آبان 1398

سلام. حتما این مطلب را بخونین که ویژه رشته روانشناسی نوشته شده است: معرفی رشته روانشناسی و رتبه لازم برای قبولی

موفق باشید 

یکشنبه 19 آبان 1398

سلام یه سوال داشتم من برای رفتن به رشته علون قضایی چه درس هایی رو باید خوب بزنم وچه رتبه ای بیارم ممنون میشم جواب بدید

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 20 آبان 1398

سلام دوست عزیز. حتما معرفی دانشگاه ها و رشته ها را در برنامه محتوایی خواهیم داشت. اما توصیه میکنم از قانون اصلی دروس رتبه ساز و دروس رتبه آور غافل نشید که در هر رشته و زیرگروهی باید مورد توجه و معیار باشه.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

چهارشنبه 22 آبان 1398

سلام وعرض خسته نباشید من میخوام دبیری علوم اجتماعی بخونم وازکتاب ریاضیات مشاوران اموزش استفاده میکنم ولی درسنامه اش خیلی زیاده ومن نمی رسم واسه ازمون بخونم ازطرفی هم ریاضی ضریب چهارهستش برام نمیدونم چیکارکنم .

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 22 آبان 1398

سلام دوست عزیز. اگر دوازدهمی هستید، از تسلط صددرصدی بر ریاضی دوازدهم غافل نشید. همیشه بعد از تدریس مدرسه و زمانی که درس و مبحث کامل تدریس شد، تست های اون بخش را کاملا کار کنید و مسلط بشین. اینکه درسنامش زیاد هست بنظرم اینطور استفاده کن که منتظر تدریس دبیرتون نباشی و خودت پیش بری. 

در مورد بودجه بندی دروس پایه حتما توصیه میکنم به برنامه ریزی سایت انسانیها نگاه کنی که براتون الگوی برنامه ریزی خوبی هست و البته با مشاورتون هم مشورت داشته باشید که برنامه را متناسب با ویژگی هاو نیازتون تغییر بده.

یه نکته را خاطرتون باشه: برای رتبه زیرهزار به درصد 40 نیاز دارید. این درصد 40 را با کتاب دوازدهم می توانید بدست بیاوردید اما برای تثبیت و تضمین اون، باید از مباحث و مطالب کتاب پایه به عنوان پشتیبان درصدی مطالعه کنید. توصیه ما مطالبی است که در آزمونها درصد بیشتری میزنید.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

 

جمعه 24 آبان 1398

سلام .از اون جایی که من علاقه شدیدی به روانشناسی دارم تو همین مدت کوتاه درس روانشناسی رو کامل خوندم و تمام تست هاشو زدم (روانشناسی مشاوران )که واقعا کتاب فوق العاده ای هست .سوالم اینه ایا تا کنکور فقط تستهاشو چند بار بزنم یا برم کتاب جدیدی بخرم و از تست های اون استفاده کنم #مرسی ❤😍

پاسخ انسانی ها

شنبه 25 آبان 1398

سلام بر شما که از بانیان توسعه خواهید بود
می دونید ک،"علوم انسانی زیر بنای توسعه است"
یک توصیه!می بینید علاقه به یک درس چقدر باعث لذت بخش شدن مطالعش میشه؟
بنابراین سعی کنید این دیدگاهو به مابقی دروس هم داشته باشید.
در حال حاضر کار کردن تیزشیم روان شناسی که شامل تست های سطح بالا و مناسب شماست رو در کنا مرور چندین باره کتابی که کار کردید توصیه می کنم.
راستی! می دونید اگر از نقطه قوتتون فقط یک هفته غافل بشید به نقطه ضعفتون تبدیل خواهد شد؟
بنابراین حواستون باشه که روان شناسی برای شما تموم شده نیست و هنوز کلی جای کا  داره:)
موفق باشید. نسرین دشتبان

جمعه 24 آبان 1398

سلام ی سوال داشتم این بودجه بندی کنکور ک اخر جلد کتاب های مشاورانه واقعیه؟میشه بهش اطمینان کرد؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 3 آذر 1398

سلام. اگر منظورتون از واقعی، دقیق و مو به مو حساب شده هست، که البته تقزیبی و با کمترین ضریب خطاست. براساس کنکور چندسال اخیر بجز 98. چون زمان چاپ اون کنکور 98 برگزار نشده بوده.

موفق باشید

دوشنبه 4 آذر 1398

با سلام و خسته نباشید ب تیم خوب انسانی ها واقعا ازتون تشکر میکنم بابت این همه تلاشی ک دارینمن ی سوال داشتم ازتون اونم اینه ک ی مدتی از درس دور بودم و نظام قدیمم الان میخوام شروع کنم دوباره به درس خوندن ولی متاسفانه سریعا خسته میشم و کلافه طوری ک دیگه نمیتونم بشینم پای درس نمیدونم واقعا چکار کنم🤦‍♀️🤭

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 4 آذر 1398

سلام و تشکر از همراهی گرم شما. سوال اینجاست: شما چه مقدار در روز مطالعه دارید؟ هر زنگ مطالعاتی، چه مدتی هست؟ چه کتابهایی را در برنامه مطالعاتی الان خودتون دارید؟ و با چه روندی میخواین ساعت مطالعه و تعداد کتابهای برنامتون را اضافه کنید؟

میخوام اینو خدمتون عرض کنم: براساس توانایی های امروزتون شروع کنید، نه ایده آل  روزهای آینده و چیزی که آرزو دارید. اما همواره و اصولی تلاش کنید به اون ایده آل برسید. در این مطلب بیشتر براتون توضیح دادم که چطور با ریتم منظم ساعت مطالعه و تعداد کتابها را زیاد کنید: برنامه ریزی کنکور 99 نظام قدیم انسانی

البته این را هم بدانید: از جایی به بعد، باید به خودتون سخت بگیرید و در مقابل نتونستن هاتون مجکم وایسین. اما الان وقتش نیست. چون اول راه هستید. بنظرم خودتون خیلی زود به اون شناخت از خودتون برسید. نکته اینجاست که چون کمی از برنامه و پیشروی نرمال فاصله دارید، سطح انتظار و توقعتون را همزمان با اینکه منطقی هست، سختگیرانه نباشه اما راحت طلبی هم نباشه!

موفق باشید و بمانید. رستم جو

چهارشنبه 6 آذر 1398

سلام برای قبولی فرهنگیان کدام کتاب هارا بخوانیم ؟؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 6 آذر 1398

سلام. این مطلب را بخوانید: چگونه در دانشگاه فرهنگیان قبول شوم

پنجشنبه 7 آذر 1398

سلامیعنی کسی که مشاوره متخصص انسانی نداشته باشه نمیتونه موفق بشه؟در بیشتر پاسخ هاتون این جمله رو دیدمخب شاید یکی مثل من پول مشاور نداره 😔

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 10 آذر 1398

سلام دوست عزیز. سعی ما بر اینه که خدمات تخصصی مشاوره را از طریق سایت در اختیار شما قرار بدیم. اما قطعا شخصی سازی نیست. نیاز هست خودتون قواعد و کلیات برنامه ریزی یا روش مطالعه را براساس ویژگی ها و نیازهاتون تغییر بدین./

البته داشتن مشاور قطعا براتون مفید خواهد بود. کسی که هم تخصص داشته باشه هم تجربه. 

موفق باشید. 

شنبه 9 آذر 1398

سلام ببخشید من میخوام حسابداری دولتی قم بخونم و رتبه زیر 1000میخوادو ریاضی م عالیه. میخواستم ببینم اگه ریاضیم رو ۹۰ ب بالا بزنم و کنارش اقتصاد و چند تا درس دیگه هم به صورت جزئی بزنم میتونم یا ن؟ آخه از خیلی ها شنیدم ک ریاضی توی انسانی رتبه سازه

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 10 آذر 1398

سلام. به هر  رشته و دانشگاهی که علاقمند هستید یا به هر درسی تسلط دارید، تفاوتی نداره. باید براساس دروس و وضعیت کنکور خودتون را هماهنگ کنید. دروس رتبه ساز و دروس رتبه اور کنکور انسانی را در این مطلب بخوانید: دروس رتبه ساز کنکور انسانی

موفق باشید

ﺳﻪشنبه 12 آذر 1398

سلام خوبین؟بهترین کتاب تست برای هر درس که نزدیک به سوالات کنکور باشه چیه؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 12 آذر 1398

سلام. حتما این مطلب را بخونین: بهترین منابع کنکور99 انسانی نظام جدید

چهارشنبه 20 آذر 1398

سلام و خسته نباشید ... من ب پشت کنکوری ام اگه از الان ۲۰ آذر شروع کنم به خوندن میتونم رتبه سه رقمی بیارم ؟ و روزی باید چن ساعت واس رتبه ۴۰۰ منطقه سه درس خوند ؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 23 آذر 1398

سلام دوست عزیز. یادتون باشه هر زمان که شروع می کنید و هر شرایط آموزشی که دارید و هر رتبه ای که می خواین باید براساس دروس رتبه ساز کنکور انسانی درس بخونین. این مطلب را بخونین: دروس رتبه ساز کنکور انسانی

موفق باشید

جمعه 22 آذر 1398

ببخشید من دهم انسانی هستم میخوام برام یه مشاوره ی خب درمورد درسام بدین خوشحال میشم کمکم کنید

پاسخ انسانی ها

شنبه 23 آذر 1398

سلام دوست عزیز. به علوم انسانی وانسانیها خوش اومدی و انسانی شدنتون مبارک:)
توصیه هایی که برای شما توسعه ساز آینده کشور وجود داره در قالب یک کامنت نمیگنجه
مطالعه مجموعه ترمینولوژی،مقدمه کتاب های مشاوران و توصیه های رتبه های برتر سال قبل که در کتابخانه سایت انسانیها موجود هست رو به شما توصیه می کنم. دانلود کنید و با صبر تمام مطالعه کنید. لین کتابخانه سایت انسانیها: فایل‌های درسی- مشاوره‌ای 
موفق باشید 
دشتبان

جمعه 22 آذر 1398

سلام انسیه هستممن قراره امسال کنکور بدم و نظام جدید هستم اما تا ب الان به خاطر دلایلی نتونستم شرو کنم و درس بخونم کتابای تست و درسنامم هم مشاوران هستش و توانایی مالی برای شرکت تو ازمونا رو ندارم میخاستم بدونم الان ک امتحانات دی داره شرو میشه البته ک بایستی کل ترم اول دوازدهم رو ت این دی تموم کنم این دهم و یازدهم رو چجوری بخونم و با توجه ب اینکه باید هم از دروس رتبه ساز شرو کنم من فقد دقیقا نمیدونم چ مدلی شرو بکنم؟!🙄

پاسخ انسانی ها

شنبه 23 آذر 1398

سلام انسیه خانم، دوست انسانی مشاورانی ما
بدون آزمون هم میشه موفق شد چرا که انسانیها یک برنامه تخصصی شده در اختیارتون قرار می ده بنابراین این مورد نگرانتون نکنه جواب سوال دومتون مدیریت زمانه. شما باید مشخص کنید برای ایام امتحانات چه برنامه ای دارید و چند درصد از زمان و انرژیتون رو صرف پایه خواهید کرد مطلب ما که شامل توصیه هایی در این مورد رو هم مورد هست رو هم مورد مطالعه قرار بدید.

برای شروع چند تا مورد رو در نظر بگیرید:

۱_قبل از شروع زمانی رو صرف کنکور شناسی دروس بکنید تا روشمند مطالعه کنید(با مطالعه انسانیها،مقدمه کتاب ها و ترمینولوژی ها)

۲_از میان دروس رتبه ساز درس مورد علاقتون رو انتخاب کنید و با اون درس استارت بزنید
تدریجا دروس دیگه رو به برنامتون اضافه کنید
۳_کم کم عوامل مزاحم رو حذف کنید و مطالعتون رو متمرکز تر انجام بدید
موفق باشید
دشتبان

یکشنبه 24 آذر 1398

سلاااام ترمینولوژی روانشناسی خیلی جامع و کامل بود، مرسی. در ضمن خیلی عالی میشه اگر در رابطه با موضوع صفحه ابتدایی اون یعنی « چرا به خودمان اجازه میدهیم؟» و عوامل آن بیش تر توضیح بدید و اینکه وظیفه ما چیه وقتی بعضیا اینقدر با جسارت حرف میزنن😡!!! همین روند عالی رو ادامه بدید لطفااااا.🤗

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 24 آذر 1398

سلام

ممنونیم از مطالعه دقیق شما

شما بهمون بگید!

بنظر شما چرا به خودمون اجازه می دیم؟

کاری که باید انجام بدیم اینکه خودمون مثل اون بقیه نباشیم!

یعنی هر وقت خواستم در مورد علوم انسانی و پدیده های اطرافمون نظر بدیم کمی تامل کنیم و از خودمون بپرسیم:

" من آگاهی کافی برای اظهار نظر در این حوزه رو دارم یا لازمه برای نظر دادن بیشتر مطالعه کنم؟"

بعلاوه اینکه می تونیم با کسب بهترین رتبه و ووردو به بهترین دانشگاه در دانشگاه با انجام کار پژوهشی در جهت علمی تر کردن رشتمون گام برداریم.

دشتبان

 

جمعه 29 آذر 1398

سلام من کنکور تجربی دادم وقبول نشدم میخام امسال انسانی بذم بدلیله مشکلات روحی وافسردگی که در گیرش بودم تا الان نتونستم شروع کنم ولی از طرفی هم نمیخوام جابزنم وحسرتش به دلم بمونه میتونید کمکم کنید واقعا میخام بایه قبولی خوب گذشته تلخ فراموش کنم الهی که بشه .

پاسخ انسانی ها

شنبه 30 آذر 1398

سلام به شما. امیدواریم با خوندن این مطلب بتونین جواب سوالهاتون را بگیرین: تغییر رشته از تجربی به انسانی در کنکور

ﺳﻪشنبه 3 دی 1398

سلام به انسانی های عزیز و مشاوران دوست داشتنی سایت انسانیها خوبین من پایه 12 هستم و کنکوریه99ببخشبن من یه مشکل خیلی بزرگ دارم انقد بزرگ که اصلا نمیتونم کوچیکش کنم نمیدونم چیکار کنم اصلا موندم کلا که چه باید کنم مشکلم هم توی درس ریاضی هست !!! اولا تا الان به خودم جرئت ندادم برم سراغ درس ریاضی و اونو بخونم تا الان هم یه تست رو کار نکردم و تو آزمون هم نیم نگاه هم بهش ننداختم درست مث درس زبان انگلیسی که میخوام اونو حذف کنم ولی ریاضیو که نمیشه حذف کرد چون دیگه رتبه آوردن تو کنکور اونم بدون ریاضی غیر ممکن میشه. پایم ضعیفه اصلا احساس میکنم که یاد نمیگیرم نمیدونم چیکارش‌کنم خداوکیلی، پایم ضعیفه الان من مث یه کلاس اول میمونم بهرحال خیلی ضعیفم تو ریاضی الانم با این وضع ضعیفی من ، خیلی وقت هم کمه که من بتونم رو ریاضی تسلط کامل رو داشته باشم نمیدونم چیکار کنم بخدا قسم دارم دیونه میشم ریاضی شده یه مشکل خیلی بزرگ برام به قول شما عزیزان باید این سد خیالی شکسته بشه ولی من خیالی نیست و کاملا واقعیه چون پایم ضعیفه اصلا شکسته نمیشه کلاس ریاضی هم شروع کردم و میرم احساس میکنم خیلی خیلی دیر شده برای ریاضی که بتونم روش مسلط بشم میدونم شما عزیزی که الان اینو میخونی درجوابش اینو میگی که هیچدقت برای شروع دیر نیست از همین الان شروع کن و فلان.... باشه حرف شما قبول ولی دقیقا از شروع منظورتون چیه دقیقا چیکار باید کرد که مسلط شد رو ریاضی شما میگین پایه 12 رو جدی بگیرین با پایه 12 میتونین تو کنکور 40 درصد بیارین ولی همون پایه 12 یه سری زیر بنا از 10 و 11 میخواد که من اونو ندارم 🔴زیربنام ضعیفه🔴 من ازتون خواهش میکنم کمکم کنید یه پی وی تلگرام بفرستین اونجا در ارتباط باشیم چون حرفای نزده زیادی داریم خیلی زیاد به یه مشاور عزیز و با تخصص نیاز دارم ترو به خدایی که بالاسرمونه کمکم کنید هزینه ای هم داشته باشه در جریانم بزارین ببینم تا چه حد میتونم چیکار کنم . محمد @Mlo10m تلگرام

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 3 دی 1398

سلامممممممممممم دوست عزیز و دوست داشتنی. خانم دشتبان از مشاورهای خوب مرکز مشاوره انسانی یار براتون ویس مشاوره ای فرستادن. شما و کسانی دیگر که سوال مشابه دارن، گوش بدین با دقت.

لینک ویس مشاوره ای از خانم دشتبان

موفق باشید

یکشنبه 15 دی 1398

سلام خسته نباشید ...ببخشید من این ماهی که امتحان ترم اول داریم فقط درسایی که امتحان داریم را میخونم ونتونستم درسای دیگه را بخونم‌به نظرتون چیکار کنم ؟استرس دارم که دیگه نتونم جبران کنم

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 15 دی 1398

سلام به شما دوست عزیز

پیشنهاد ما اینکه این کار رو انجام ندید.

بابرنامه انسانیها و یا برنامه 

آزمونتون هماهنگ بشید چرا که نباید تو این فرصت از مطالعه برای کنکورتون عقب بیفتید.

و امتحانات ترم جوری نیستند که نیاز باشه شما تمام وقتتون رو صرف مطالعه تشریحی و چندباره خوانی کتاب درسی بکنید.

مقاله مربوط به ایام امتحانات رو مورد مطالعه قرار بدید.

موفق باشید.

دشتبان

شنبه 21 دی 1398

سلام من تو برنامه ریزی مشکل دارم.توانایی روزی 9 و 10 ساعت خوندن رو هم دارم ب خوبی....کنکوریه نظام جدیدم...یادگیریم و انگیزه خوبی هم دارم فقط نمیدونم روزی چنتا کتاب و چقدر بخونم..دسترسی ب مشاور هم ندارم...تورو خدا کمکم کنید...ممنون از زحماتتون.تشکر

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 22 دی 1398

سلام به شما همراه خوب نظام جدیدی انسانیها.

مرکز مشاوره انسانی یار برنامه تخصصی علوم انسانی رو به صورت دو هفته یک بار برای شما ارائه می ده و می تونید با همون برنامه پیش برید.

موفق باشید.

دشتبان.

چهارشنبه 9 بهمن 1398

سلام من نظام قدیم هستم ورشتم تجربی بود ولی امسال تصمیم گرفتم که انسانی بخونم تا حالا همه کتاب هامو تهیه کردم ولی شرایط زندگیم خیلی سخته وتنها دختر خانوادم وهمه مسئولیت های خونه با منه ولی تصمیم گرفتم که از الان دیگه جز درس خوندن کاری نکنم ولی خیلی میترسم چون فقط 150 روز تا کنکور مونده توروخدا کمکم کنید میتونم از الان شروع کنم رتبه زیر هزار بیارم میخوام صادقانه بهم بگید چون من از بچگی رویای معلم بودنو داشتم ولی خانوادم نزاشتن انسانی بخونم وتجربی خوندم ولی موفق نشدم امسال خودم تصمیم گرفتم که انسانی بخونمبه نظر شما میتونم به رویام برسم یه سوال دیگه از ریاضی چه مبحث های بخونم که 40درصد بزنم مممممنونتون میشم اگه کمکم کنید

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 10 بهمن 1398

سلام. مطلب را لطفا با دقت بخونین برای پاسخ به اکثر سوالات شماست.

موفق باشید

شنبه 26 بهمن 1398

سلام به استادان عزیز یه کمکی ازتون میخوام توروخدا کمکم کنید من نظام قدیم هستم واشتباهی که پارسال کردم رو دوباره انجام دادم وهی امروز وفرداکردم وتا الان شروع نکردم تمام امیدمو از دست دادم تورو خدا کمکم کنید از الان میتونم باجدیت شروع کنم میشه راهنمایم کنید ویه مشاور بهم معرفی کنید خواهشن🙇😔

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 27 بهمن 1398

سلام دوست عزیز. حتما اگر همین مطلب را که کامنت ارسال کردید، با دقت بخونین راهنمایی لازم براتون هست. البته این مطلب را هم میتونین بخونین: متن انگیزشی متفاوت

موفق باشید

یکشنبه 11 اسفند 1398

سلام من کلاس دوازدهم هستم. به دلایلی نتونستم شروع کنم. اگر بخواهم از صفر شروع کنم قطعا موفق می‌شوم.

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 15 اسفند 1398

سلام. مطلب را با دقت کامل بخونین برای پاسخ به همین سوال شماست.

موفق باشید

یکشنبه 18 اسفند 1398

سلام من امسال تیر ماه دیپلمم رو گرفتم.تا الانم یه چیزای خوندم در حد خیلی کم تو همین یکماه گذشته....از همین الان میخام اساسی بخونم...در ضمن کتاب تست میکرو طبقه بندی ام دارم....قصدم اوردن رتبه 6/000 در منطقه دو هست....برای تربیت معلم....ایا از الان میتونم چنین رتبه ای رو بیارم و روزی چند ساعت بخونم و چطوری ؟ معدل نهایی خردادم که گذشت باید حداقل چند باشه تا تاثیر بزار تو کنکورم....معدل نهایی کتبی ام 13/40 شده بود..ولی تاثیر نداشت

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 18 اسفند 1398

سلام.

لطفا مطلبی که کامنت ارسال کردید رادوباره با دقت بخونین جواب سوالتون داده شده.

موفق باشید

چهارشنبه 21 اسفند 1398

سلام بعداز بیست وچهار سال تصمیم گرفتم کنکور بدم تموم کتابهای نظام جدید رو تهیه کردم ومطالعه زیادی دارم البته فقط کتابهای درسی آیا موفق میشم توی کنکور

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 22 اسفند 1398

سلام. ما هم برای تلاش و پشتکارتون آرزوی موفقیت داریم. 

دوشنبه 25 فروردین 1399

سلام ببخشید من داش آموزپایه دوازدهم رشته انسانی هستم اگه از الان شروع کنم کتاب های دوازدهم روباتک کتابی ها مثل منطق و فلسفه و..بخونم به نظرتان موفق میشم ؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 25 فروردین 1399

سلام به شما دوست عزیز.
اگر به دروس علوم انسانی علاقه مندید و این انگیزه رو دارید که دروس سه سال رو در بازه کم مطالعه کنید حتما موفق می شید،چرا که نه.
با توجه به شرایط خاصی که دارید توصیم اینکه برای برنامه ریزی از یک مشاور متخصص که به صورت شخصی براتون برنامه ریزی می کنه کمک بگیرید.
موفق باشید.
دشتبان

پنجشنبه 28 فروردین 1399

سلام میخواستم دانشگاه علوم قضایی قبول شوم چطور و کدوم کتاب هارا بیشتر بخونم تا رتبه خوب را در کنکور کسب کنم ممنون 🌹🌹🌹

پاسخ انسانی ها

جمعه 29 فروردین 1399

سلام . در سایت انسانیها کلمه  مهم یا رتبه ساز را جستجو کنید

دوشنبه 1 اردیبهشت 1399

سلام .من فارغ التحصیل رشته انسانی سال98هستم اگر کتابایی ک تغییرات جزئی داشته اند رو نخرم و همون کتابای سال قبلمو استفاده کنم کنکوراحتمال قبولیم وجود داره درضمن معدل کل دیپلمم 18:32هس

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 2 اردیبهشت 1399

سلام. البته که باید کتاب امسال را بخونین

پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399

سلام .. من تا الان هیجی نخوندم بدلیل سیل که سال گذشته که اومدم مارو داغون کرد..الان دوماه و نیم مونده به کنکور ۹۹ هست و میخوام فرهنگیان قبول بشم ..ایا میتونم تو این مددت بخونم و قبول بشم؟؟؟اگر جواب بله هست ..برنامه رو چطوری بچینم لطفاااا کمکم کنید بشدت به راهنمایتون نیاز دارم 😔

پاسخ انسانی ها

شنبه 27 اردیبهشت 1399

 

سلام به شما دوست عزیز.
می دونید پاسخ این سوال هیچ اهمیتی در موفقیت شما نداره؟
یعنی اینکه مثلا من الان بگم بله قبول میشید پس شما قطعا قراره قبول شید؟
یا بگم نه شما دیگه دست از هدف و تلاشتون بر می دارید؟
پاسخ هر دو سوال مسلما خیرِ.
دوست خوب من!با تمرکز روی نتیجه انرژی و وقتتون رو هدر خواهید داد.
بنابراین به خودتون قول بدید با تمام توان روی فرآیند و مسیر متمرکز بشید،اطمینان می دم بهتون در این حالت بازدهیتون به شدت افزایش پیدا می کنه.
در مورد برنامه توصیه می کنم از یک مشاور تحصیلی متخصص که جزئیات بیشتری رو در مورد شما می دونه راهنمایی بگیرید.
موفق باشید‌.
دشتبان

شنبه 17 خرداد 1399

سلام من الان یه سری کتاب تست خریدم دلی ویژه کنکور ۱۳۹۹ و کنکور من میشه ۱۴۰۰باید دوباره بخرم یا همونا رو بخونم؟من الان میخوام از الان شروع کنم برا کنکور کتابا دهم و یازدهمم رو بخونم تا برج ۷ ک دوازدهمم شروع میشه بعد سه سالو باهم بخونمولی واقعا نمیدونم چجوری و چیکارکنم

پاسخ انسانی ها

شنبه 17 خرداد 1399

سلام. در هنگام خرید کتاب، از کارشناس یا فروشنده خرید می بایست تغییرات کتاب برای کنکور 1400 را بپرسید.

جمعه 13 تیر 1399

سلام وقت بخیرایا با شیش ماه خوندن حدودا روزی ده ساعت میشه سه رقمی انسانی رو اورد؟نتونستم تو ازمون شرکتنم مشاورم نداشتم

پاسخ انسانی ها

جمعه 13 تیر 1399

سلام. سوالتون راحته اما جوابش سخته واقعا. بدون مشاور، بدون آزمون. 

ﺳﻪشنبه 31 تیر 1399

سلام تقریبا تیر تموم شد و من باید از اول تیر شروع میکردم اما اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم احاس میکنم خیلی دیرع مخصوصا با اوضاع کرونا ک مدارس معلوم نیست کی باز شن

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 31 تیر 1399

سلام. در بخش جستجوی سایت عبارت (هفته به هفته) را سرچ کنین. برنامه مطالعاتی دقیق براتون انجام شده که استفاده کنید

شنبه 18 مرداد 1399

سلام ببخشید می خواستم بدونم که توی مدت یازده مونده به کنکور وقتی کسی هیچی نخونده توی این یازده روز تست بزنه یا درس نامه بخونه اگه میشه راهنمایی کنین که توی این زمان خیلی کوتاه کدوم راه مناسبه

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 مرداد 1399

سلام خدمت شما. لطفا این دو مطلب را بخوانید: جمع‌بندی نهایی برای کنکور 99  +   

هفته‌های آخر مانده به کنکور را چگونه بگذرانیم؟

(متن، لینک دار است.)

ﺳﻪشنبه 21 مرداد 1399

واقعا چرا فکر میکنیم اگه مشاور به ما بگه میتونیم پس میتونیم و برعکس!

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 21 مرداد 1399

سلام!!! همه  چیز به خودتان بستگی دارد. 

جمعه 24 مرداد 1399

سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم من امسال دهم انسانیرو تموم کردم ومیخواستم بدونم بهترین زمان برای شروع کردن کنکور کی هست

پاسخ انسانی ها

جمعه 24 مرداد 1399

سلام خدمت شما دوست عزیز. از  تابستان امسال بر روی دروسی سرمایه گذاری کنید.

پیشنهاد برای مطالعۀ یک مطلب: برنامه ریزی پیشنهادی تابستان برای دانش آموزان دهم به یازدهم انسانی   (متن، لینک دار است)

نظر شما چیست؟