روش مطالعه در ایام عید کنکور 98

روش مطالعه در ایام عید کنکور 98

عید نوروز در سال کنکور بهترین عید زندگی من بود،عیدی پر از خنده و شادی و حال به معنای خوبِ خوووب.

زندگی به معنای واقعی در کنار دوستان در پانسیون مطالعاتی مدرسه از 7 صبح تا 9 شب.

سوال و رفع اشکال از یکدیگر و خواندن و خواندن و خواندن و لذت محض بردن از همۀ اینها.

می دونید، یادگیری اگه برای ما ادم ها یه ارزش باشه، توی هر زمینه ای می خواهد باشد، باشد اونوقت دیگه خستگی بی معنا ترین واژه ممکن میشه.

چون اون کاری رو که داری  یاد می گیری، داری باهاش زندگی هم میکنی.

درس خوندن برای من یک ارزشه چون دارم یاد میگیرم.

یادتون باشه حالا که اومدید رشته باحال انسانی به این رشته، به چشم ارزشی نگاه کنید که زیر بنای توسعۀ کشور است و از فرصت هاتون در عید استفاده کنید و برید تو کنکور بترکونید.

عید 98 چطور درس خوندم

و اما اینکه من برای مرور و جمعبندی در نوروز چیکار کردم؟!

توصیه ای که بهتون می کنم اینه که در عید درگیر چند منبع نشید چون ضربه میخورید؟

سعی کنید ازمون های شبیه ساز کنکور رو با در نظر گرفتن شرایطی مثل کنکور، کار کنید.

مثلا یادم میاد که از دوم فروردین ماه که وارد پانسیون مطالعاتی شدیم، از 8 صبح تا ساعت 9:15 ازمون شبیه ساز برای دروس عمومی رو در پاسخنامه جواب می دادیم (طبق در نظر گرفتن شرایط کنکور مثل زمان و مکان و نوع صندلی ها و داشتن پاسخنامه 4گزینه ای)

خب مطمئنا بعد ازآزمون شبیه ساز دروس عمومی باید دفترچه اختصاصی رو شروع می کردیم ولی اینطور نبود چون آزمایشی یه روز رفتیم، دیدیم انقدر خسته و مونده میشیم که دیگه حالی برای درس خوندن باقی نمیمونه بعد از ازمون شبیه ساز عمومی یه استراحتی میکردیم و میبایست همه 75  سوال عمومی رو طبق گروه های تقسیم شده ای که مشاور مدرسه درنظر گرفته بود حل و بررسی و تحلیل می کردیم.

این موضوع برای همه مون باهر سطحی خیلی خوب بود چون ما بچه های انسانی تصمیم گرفته بودیم که جای مشخص هر صورت سوال و در صورت نیاز گزینه های مربوط به اون سوال رو در تاب درسی مربوطه پیدا می کردیم و اگه نکته ای رو کشف می کردیم در حاشیۀ کتاب هامون می نوشتیم.

 انجام دادن مرحله به مرحلۀ این کار ها وقت گیر بود ولی به هر حال من یه چشم  تجربه  نگاه می کردم. این هم خیلی وقت گیر بود و تصمیم گرفتیم هر شخضی خودش به تنهایی سوالات رو تحلیل کنه و بعد در همون گروه ها به رفع اشکال بپردازیم.

یادم میاد قبل از عید، بعضی از اساتید گفته بودن که درس هارو با تست دوره کنید و بعد به کتاب درسی یا درسنامه برگردید.

برای درس های تخصصی کتابی رو داشتیم که برای هر درس ازمون شبیه سازی شبیه کنکور داشت یه چیزی تو مایه های 23 کتاب علوم انسانی انتشارات مشاوران. در نتیجه قبل از خوندن یه درس خاص مثل ادبیات تخصصی اول تست هارو، کار میکردم و بعد به تحلیل تست های اون درس خاص رو تحلیل می کردم و ایرادات اون درس درمیومد و از بخش هایی از کتاب که طراح سوال، سوالی رو طراحی نکرده بود به کتاب تستی که برای اون درس داشتم میرفتم و از نو تست های علامت زده شده و علامت زده نشده رو کار میکردم. منظور از تست های علامت زده شده، تست های شک دار و نادرست بود و تست های علامت نزده، تست هایی بود که بهشون پاسخ درست داده بودم.

در واقع من و تست بهم دیگه گره خورده بودیم...

حتی کسایی که الان رتبه های عالی کسب کردن هم با تست زنی پیوند تنگاتنگی خورده بودند و نکات مربوط به تست ها رو در حاشیه کتاب هاشون می نوشتند و اون نکات تستی رو با مطالب کتاب درسی پیوند می دادند.  

آزمون های عید چطور بود

در تاریخ 7 فروردین ماه، ازمون جمعبندی از دروس نیمسال اول دوازدهم بود که ترازم 6700 شد و خب حال کردم ولی راضی نشدم از خودم.

در تاریخ 16 فروردین هم ازمون جمعبندی از دروس پایه 10. 11 بود که ترازم 6800 شد.

اما، میدونستم نباید از خودم راضی بشم این، گفته یکی از اساتید سال کنکور به من بود.

در ضمن تسلط کاملی بر روی دروس اقتصاد، روان شناسی، جامعه و دین و زندگی داشتم، چوناین درس ها جزو دروسی بودند که در کنکور اکثر داوطلب ها درصد های بالایی می زنند و منِ داوطلب اگر درصد کمی بزن، از رقبایم عقب می مونم.

حتما مطلب دروسرتبه ساز کنکور انسانی را بخوانید.

 

بر بلندای موفقیت خواهید ایستاد.

زینب سلیمی

9 نظر

چهارشنبه 9 بهمن 1398

سلام رتبه کشوری مهمه یا منطقه؟؟بومی گزینی برحسب چیه؟ در بومی گزینی رتبه در منطقه مهمه؟؟میشه برام کامل توضیح بدین. ممنون از سایت خوبتون

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 9 بهمن 1398

سلام. این مطلب را بخونین:سهمیه‌ها و رشته‌های دانشگاهی علوم انسانی

چهارشنبه 9 بهمن 1398

درباره ی رشته علوم تربیتی توضیح میدین؟ آینده شغلی داره؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 9 بهمن 1398

این مطلب را بخونین: رشته های پردرآمد علوم انسانی

شنبه 12 بهمن 1398

سلام..من جدیدا یه مشکل خیلی عجیبی برام پیش اومده که واقعا عذابم میده تا یه ماهه پیش هر چی میخوندم فوق العاده مفهومی بوده و حتی الانم یادمه ولی از یه ماه پیش تا حالا ساعت مطالعه ام بالا رفته ولی هر چی میخونم مغزم باز عقب گرد میکنه میخواد بدونه که آیا حتی خط قبلی که خوندم رو یادم مونده یا نه‌!و این واقعا عذابم میده و باعث حواس پرتیم میشه و یاد نمیگیرم!!چکار کنم خیلی هم سعی میکنم که عقب گرد نکنم ولی همش نگران اینم که بقیه رو یادمه یا نه! و عادت کردم به تکرار کردن!چکار کنم که مفهومی باشه و تکرار نکنم !اصلا چرا تو مغزم نمیره😞😣

پاسخ انسانی ها

شنبه 12 بهمن 1398

سلام. این مطلب را بخونین و پیگیر مطالب کانال انسانیها باشید.

چرا اینطوری شدم؛ خسته و بی انگیزه!؟

موفق باشید

شنبه 19 بهمن 1398

سلام .. خیلی ناامیدم نیم سال اول دست وپا شکسته خوندم نمیدونم تو این ۴ ماه باقی مونده میتونم خودمو برسونم و به هدفم برسم رشته امم انسانیه .. ی مشاوره میخواستم یکم راهنماییم کنید از این سردرگمی در بیام

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 24 بهمن 1398

سلام به شما دوست عزیز.

پیش اومدن این وضعیت در این بازه مانی تا حد زیادی طبیعی هستش.

بنابراین نگران نباشید و این مطلب رو مورد مطالعه قرار بدید:

چرا اینطوری شدم؛خسته وبی انگیزه

موفق باشید.

دشتبان

شنبه 19 بهمن 1398

سلام برای مشاوره باید چیکار کنم؟متاسفانه توی شهر ما(اهواز)ی دونه مشاور مخصوص انسانی هم پیدا نمیشه هرکسی که تجربی میگیره فک میکنه انسانی هم میشه کنارش گرفت و انسانی هم میگیره من دربه در یه مشاوره خوب مخصوص رشته خودم یعنی انسانی ام میشه کمک کنید؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 21 بهمن 1398

سلام. میتونین در ساعت و روزکاری با این شماره تماس بگیرید و مشاوره خصوصی درخواست بدین.

02166975727 

چهارشنبه 7 اسفند 1398

سلام خسته نباشید...میدونم جاش نیس اما ذهنم خیلی درگیره...من زبانم خیلی ضعیفه و حذفش کردم برا کنکور....از چن تا تخمین رتبه استفاده کردم و دیدم با زبان0 هم میتونم رتبه خوب بیارم ب نسبت درصد درسای دیگماما از ی سمت میبینم ک اکثر رتبه برترها زبانشونم بد نزدنچیکار کنم؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 7 اسفند 1398

سلامو مطالب اتاق علمی زبان انگلیسی در سایت انسانیها را با دقت مطالعه کنید. 

چهارشنبه 7 اسفند 1398

سلام من نیاز به مشاور دارم دیدم که گفته بودین به افرادی که پیام داده بودن شمارشونو بزارن اینم شمارم 09182509437

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 8 اسفند 1398

سلام دوست عزیز.

خدمات مشاوره خصوصی  بصورت حضوری و تنها در شهر تهران امکانپذیر است.

موفق باشید

چهارشنبه 28 اسفند 1398

سلام.تغییر رشته ای ام.از آخرای شهریور خوندم و تا سه چهار ماه اول خوندنم حدودا ۶-۷ساعت در روز میخوندم..بعد از اون از اواسط دی تا حالا روزی ۹-۱۰ ساعت میخونم و بیشتر نمیشه یعنی یه کمی انگیزم کمتر شده و فکر میکنم دلیلش هم همین باشه..پارسال که واسه رشته خودم کنکور میخوندم روزی ۱۲-۱۳ ساعت و حتی بیشترم میخوندم و ظرفیتش رو دارم اما نمیدونم چرا؟؟بنظرتون کمه؟چکار کنم زیاد شه؟خیلیم به کمیت اهمیت نمیدم اما حالا ذهنم رو درگیر کرده و این سوال برام پیش اومده که تا الان کم خوندم یا زیاد؟از الان به بعد روزی چند ساعت بخونم؟آخه تمام کتابا هر روز تو برنامه گذاشتم و تنوع رو دوس دارم اما همون طور که گفتم نمیتونم همش رو بخونم!برنامم خوبه؟

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 29 اسفند 1398

سلام دوست عزیز

با توجه به شرایطتون لازمه با مشاوری که بتونه راهنمایی و نظارت بهتر و دقیقی داشته باشه مشورت کنید

 

جمعه 1 فروردین 1399

ببخشید من برای اقتصاد، در متن ها مشکلی ندارم و مشکلم فقط در مسله هست اگر کل سوالات متنش رو جواب بدم و فقط تست های مسله رو نزنم درصد 50 یا بیشتر میتونم کسب کنم؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 2 فروردین 1399

سلام. مطالب اتاق علمی اقتصاد را مطالعه کنید

نظر شما چیست؟