چیکار کنید تاریخ و جغرافیا را در کنکور صفر نزنید؟

چیکار کنید تاریخ و جغرافیا را در کنکور صفر نزنید؟

خب جواب ساده ست! درس بخونید تا صفر نزنین!

می‌دونید که درصد تاریخ و جغرافیا تو کنکور با هم حساب می‌شه؛ یعنی 6 تا کتاب گردن کلفت (حالا گردن جغرافیا 10 یه ذره نازک‌تره) که وقتی جلوتون بذارید، از ترس به خودتون می‌گین؛ الان دقیقا باید چیکار کنم با این 6 تا کتاب؟ اصلاً دیدن خود 6 تا کتاب که روی هم گذاشتین و دیدن تعداد صفحاتشون خودش ترسناکه، چه برسه به خوندنشون برای کنکور که ممکنه از هر جای کتاب سؤال طراحی بشه!

حالا می‌رسیم به راه‌حل، قبل از راه‌حل البته باید بگم از این 6 تا غول هر کدوم حدوداً 5 تا تست میاد. گردن2 تا از این غول‌ها رو سر امتحان نهایی شکستین؛ یعنی فقط باید دورشون کنین. پس یعنی اگه واقعاً درست و حسابی برای امتحان نهایی خونده باشید، از 30 تا تست 10 تاش رو می‌تونین بزنین که می‌شه حدود 34 درصد، پس صفر نمی‌زنین. حالا چطور مطالب این کتاب‌ها رو توی ذهنتون تثبیت کنید؟!

بذارید اینجوری بریم جلو که شما برای امتحان نهایی خوندین پس یه پیش‌زمینه قوی از کتاب دارید. حالا بیاین برای هر درس یه کاغذ بذارید جلوتون و یه کلیتی از هر درس بنویسید. بعد با متن کتاب درسی مقایسه بکنیدش، هر جایی رو که ننوشته بودید و یا اصلاً یادتون رفته بود، دوباره دوره کنید. بعد تست بزنید اونم با پاسخ تشریحی، تست بدون پاسخ تشریحی به درد سال کنکورتون نمی‌خوره، چون شما باید بتونین با تست‌ها مطالب کتاب رو هم مرور کنید. پاسخ تشریحی نکات درس رو براتون باز می‌کنه. پس تو انتخاب کتاب دقت کنید. کتابی رو برای خودتون تهیه کنید که پاسخنامه تشریحی کامل داره اونم نه عین جملات کتاب، بلکه فقط نکته مورد نظر رو گفته باشه، کتاب‌های مشاوران آموزش این تیپی هستن.

 اگه می‌خواین جزء اون 1 درصدی باشید که تاریخ و جغرافیا رو 50 می‌زنن و میانگین رتبشون بین 500 تا 1000 (یه نگاه به جدول اعداد که براتون گذاشتیم بکنین) لازمه که از 4 تا غول برید سراغ یکیشون و حسابی باهاش کشتی بگیرید، همونجور که رستم دستان با دیو سفید کشتی گرفت.

حالا چطوری کُشتی بگیرید؟

اول از همه باید حریفتون رو انتخاب کنید. اینجا قرار نیست بسپرید به شانس که ببینین قرعه‌تون چی درمیادها! قراره خودتون با اون شناختی که از خودتون دارید، حریف رو انتخاب کنین. اگه کلنجار رفتن با تاریخ و دلیل و سندهاش رو دوست دارید یکی از دوتا کتاب تاریخ رو که بیشتر به دوره‌اش علاقه دارید انتخاب کنید. اگرم دلتون می‌خواد بدونین توی زمین و آسمون و دریا چه خبره، برید یکی از کتاب‌های جغرافیا رو انتخاب کنین. حالا اینکه کدوم رو انتخاب می‌کنین به سلیقه و علاقه خودتون ربط داره! حواستون هم باشه قرار نیست حریفی رو انتخاب کنین که مثلا ًسبک وزن‌تره! ممکنه اون سبک‌ وزنه راه دستتون نباشه، نتونین زمین بزنیدش. در ضمن نخواین از روی دست بغل دستتیون تقلید کنین! خودتون باشید و بر اساس ویژگی‌های خودتون انتخاب کنین.

در ضمن حواستون باشه حریف رو که انتخاب کردین اول بشناسیدش؛ یعنی درست و حسابی کتاب رو بخونین، بعد باهاش بجنگین و تست بزنین تا نقطه ضعف‌هاتون رو پیدا کنین و برید سراغ نقطه ضعف‌هاتون.

حالا اینکه چطوری درس بخونین رو بعداً بهتون می‌گم

2 نظر

دوشنبه 9 تیر 1399

من فارق التحصیل تجربی ام بنظرتون کدوم کتاب هارو در این مدت بخونم بهتره؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 9 تیر 1399

سلام. با این شماره تماس بگیرید متناسب با نیاز اموزشی و سطح تسلط به شما کتاب معرفی خواهد شد.

02166975727 داخلی  203-204-205

ﺳﻪشنبه 10 تیر 1399

سلام.ببخشید من نفهمیدم که آیا لازم است ۶ تا کتاب رو بخونیم یا نه؟اگر فقط کتاب تاریخ و جغرافیای یک پایه رو بخونیم کافیه؟؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 11 تیر 1399

سلام دوست گرامی
ببینین شما برای به دست آوردن درصد 50 لازم است 3 کتاب از 6 کتاب را مطالعه نمایید.
طبیعتاً برای امتحان نهایی تاریخ و جغرافیا 12 را مطالعه کرده‌اید.
از بین 4 کتاب باقی مانده یک کتاب را مطالعه کنید به درصد 50 می‌رسید.
درصدی که عموماً 1 درصد داوطلبان به آن دست پیدا می‌کنند.

لطفی

نظر شما چیست؟