برنامه مطالعاتی هفتگی برای پایه دهم انسانی

برنامه مطالعاتی هفتگی برای پایه دهم انسانی

smileyدهمی های عزیز ، برای اینکه از همین اول کار آماده رقابت کنکور شوید و موفق بشید؛ باید یک سری روش ها را برای انجام برنامه مطالعاتی باید در نظر داشته باشید که در این مطلب بیان خواهیم کرد.smiley

enlightenedنکته مهم اول این است که فایده کنکوری خواندن از دهم را درک کنید.

 با این کار دروسی که باید مرور شوند ،تا تست های آن هارا با خطای کمتری پاسخ دهید، مطالعه می‌کنید؛ مثل درس های زبان، عربی، درک ادبی در دروس ادبیات. علاوه بر این پایه دهم دو تک کتاب منطق و اقتصاد را دارد و شما باید روی ین دو کتاب سرمایه گزاری کنید؛ تک کتاب هارا همه داوطلبان مطالعه می‌کنند، پس نباید از رقبای خود جا بمانید.

yesدیگر اینکه حجم مطالعه تان را برای سال دوازدهم کم کرده و بیشتر پرکاری تستی خواهید داشت.

 نکته ای در رابطه با اقتصاد دهم وجود دارد : 

شما در آغاز درس با مجموعه سوالاتی روبرو می شوید  که پاسخ به آنها مهم است ، سعی کنید اول به آنها پاسخ دهید 

این پرسش ها شما را با متن درس آشنا می کنند سپس به سراغ متن درس بروید .

برای تست زنی چه کنیم ؟

yesحتما از تست های کتاب کمک آموزشی استفاده کنید تا از همین الان با تست های اقتصاد آشنا شوید .

yesمی توانید کم کم به سمت آزمون های آزمایشی بروید و به صورت مبحثی از آنها استفاده کنید .

enlightenedنکته دوم چیکار کنیم مطالب تا سال کنکور در ذهن ما باقی بماند ؟ 

yesقطعا راه های متنوعی وجود دارد ؛ از جمله راه هایی که تا به حال به شنیده اید خلاصه نویسی است 

خلاصه نویسی از جمله روش های به ظاهر وقت گیر است ، اما اگر شما طبق برنامه پیش بروید و برای خلاصه نویسی هر درس از همین الان در زمان معین خود وقت بگذارید بی شک نکات خلاصه نویسی شما برایتان مفید خواهد بود .smiley

راه حل بعدی : مقایسه ای خواندن است، چطور ؟ به چه شکل؟

برای مثال در جامعه شناسی برای مطالعه جهان های اجتماعی، طبیعی و ماورا طبیعی و بررسی نقش انسان در آن ها از جدول مقایسه ای استفاده کنید

به شدت برای دروس جامعه شناسی  و تاریخ ادبیات و تاریخ و جغرافیا کارآمد و مفید است. درس های زبان انگلیسی و عربی اول باید تشریحی کار شود تا از پس تست های ترکیبی قواعدشان بر بیایید، پس فکر نکنید با تشریحی خواندن زمان خود را تلف کرده اید. همین موضوع برای درس ریاضی و مسائل اقتصاد نیز صدق می‌کند؛ تا زمانی که نتوانید سوال ها را تشریحی حل کنید ، پس در حل تست ها سردرگم خواهید شد.

enlightenedدر آخر اهمیت انجام کار مهارتی از پایه دهم را بیان می‌کنیم. . خب اصلا کار مهارتی چی هست؟ 

بعضی از مباحث با یک شب مطالعه یا حتی یک هفته مطالعه برای شما تبدیل به مهارتی نمی شوند که هر مدل تستی مقابل شما در آن مبحث قرار دادند بتوانید پاسخگو باشید ، بلکه مطالعه و تکرار و تمرین روزانه شما را تقویت می کند و می توانید خود را در آن مبحث ماهر بدانید. 

از جمله این مباحث : قرابت معنایی / آرایه های ادبی / آیات و روایات دین و زندگی / درک مطلب زبان / کلوز تست و...

چقدر از ما زمان می گیرند؟

surpriseکار مهارتی ها نوبت های مطالعاتی 30 الی 45 دقیقه را شامل می‌شوند؛ در این نوبت ها باید مبحثی بخوانید ، یعنی فقط تست قرابت معنایی بزنید یا فقط درک مطلب زبان کار کنید، مسائل اقتصاد را تستی کار کنید، آرایه های ادبی را بخوانید ، به صورت جداگانه آیات و روایات درس دینی را بخوانید.

قطعا با شروع کار مهارتی از سال دهم ، شما را در سال کنکور با نتیجه خوبی روبرو خواهد کرد. 

enlightenedتعداد تست های مربوط به این مباحث زیاد است، هر چه تست هایتان درست تر باشد، تراز و رتبه بالاتری کسب خواهید کرد. پیشنهاد ما برای شروع کار مهارتی از پایه دهم کتاب مبحثی متن زبان(غول کنکور انسانی در دروس عمومی)، قرابت معنایی( که درک مفهوم شعر است و درک ادبی شما را افزایش می‌دهد و هم چنین با زدن و تحلیل کردن تست های قرابت می‌توانید به 9 سوال قلمرو فکری ادبیات عمومی و 8 سوال قلمرو فکری فنون ادبی پاسخ دهید. همچنین اگر از همین پایه دهم بعد از مطالعه هر درس دینی به کتاب مبحثی آیات و روایات آن درس مراجعه کنید و از کتاب های مختلف نکات مربوط به هر آیه را یادداشت کنید، هنگام مطالعه در پایه دوازدهم دسترسی راحت تری به نکات آیات دارید. تست های کار مهارتی را حتما حتما حتما تحلیل کنید لازم نیست تست زیادی بزنید یک درک مطلب از زبان، 5 تا 10 تست قرابت ،کافی است مهم تحلیل شماست. با تحلیل کردن مهارتتان در زدن این تست ها بیشتر بیشتر می‌شود.

توضیحات برنامه ای که در اختیار شما است:

yesما دو نوع برنامه برای ترم اول پایه دهم ارائه می‌دهیم و می‌توانید متناسب با ویژگی های فردی خودتان هر کدام را انجام دهید.

 فایل اول برنامه هفتگی تا پایان ترم اول شما است که هم نوبت های مطالعاتی مطالعه دارد و هم

تست زنی.فایل دوم جمع بندی ترم اول به صورت تستی در 25 روز. در این برنامه درس های ترم اول شما قرار داده شده تا تست بزنید، یعنی پرکاری تستی داشته باشید. می‌توانید متناسب را ویژگی های شخصی‌تان در روز های برنامه تغییر ایجاد کنید. نوبت های مطالعاتی مرور را جدی بگیرید؛ زیرا دوباره زدن تست های شک دار و غلط بسیار اهمیت دارد. در آخر نیز زمانی گذاشتیم تا مطالعه تشریحی نیز داشته باشید و خودتان را برای امتحانات ترم اول آماده کنید.

منابع مطالعاتیِ پیشنهادی برای برنامۀ مطالعاتی تنظیم شده توسط مرکز مشاورۀ انسانی یار، مجموعه کتاب‌های انتشارات مشاوران آموزش، ناشر تخصصی علوم انسانی است.

بر روی تصویر کلیک کنید و برای تهیۀ کتاب‌ها وارد سایت مشاوران شوید.

laughلطفا نظرات، پیشنهادات، انتقادات و سوال های خود را کامنت کنید تا مشاوران با پاسخ دهند و مطالب سایت را مطالعه کنید تا بیشتر با روش مطالعه هر درس آشنا شوید.

چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم؟ ـ قسمت اول ـ

چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم ؟ -قسمت دوم-

چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم؟-قسمت سوم-

چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم ؟ -قسمت چهارم-

 

 

 

 

فایل های ضمیمه

برنامه مطالعاتی جمع بندی پایه دهم

برنامه مطالعاتی هفتگی برای پایه دهم انسانی، هفته اول

0 نظر

نظر شما چیست؟