برنامه مطالعاتی هفتگی برای پایه دهم انسانی

برنامه مطالعاتی هفتگی برای پایه دهم انسانی

smileyدهمی های عزیز ، برای اینکه از همین اول کار آماده رقابت کنکور شوید و موفق بشید؛ باید یک سری روش ها را برای انجام برنامه مطالعاتی باید در نظر داشته باشید که در این مطلب بیان خواهیم کرد.smiley

enlightenedنکته مهم اول این است که فایده کنکوری خواندن از دهم را درک کنید.

 با این کار دروسی که باید مرور شوند ،تا تست های آن هارا با خطای کمتری پاسخ دهید، مطالعه می‌کنید؛ مثل درس های زبان، عربی، درک ادبی در دروس ادبیات. علاوه بر این پایه دهم دو تک کتاب منطق و اقتصاد را دارد و شما باید روی ین دو کتاب سرمایه گزاری کنید؛ تک کتاب هارا همه داوطلبان مطالعه می‌کنند، پس نباید از رقبای خود جا بمانید.

yesدیگر اینکه حجم مطالعه تان را برای سال دوازدهم کم کرده و بیشتر پرکاری تستی خواهید داشت.

 نکته ای در رابطه با اقتصاد دهم وجود دارد : 

شما در آغاز درس با مجموعه سوالاتی روبرو می شوید  که پاسخ به آنها مهم است ، سعی کنید اول به آنها پاسخ دهید 

این پرسش ها شما را با متن درس آشنا می کنند سپس به سراغ متن درس بروید .

برای تست زنی چه کنیم ؟

yesحتما از تست های کتاب کمک آموزشی استفاده کنید تا از همین الان با تست های اقتصاد آشنا شوید .

yesمی توانید کم کم به سمت آزمون های آزمایشی بروید و به صورت مبحثی از آنها استفاده کنید .

enlightenedنکته دوم چیکار کنیم مطالب تا سال کنکور در ذهن ما باقی بماند ؟ 

yesقطعا راه های متنوعی وجود دارد ؛ از جمله راه هایی که تا به حال به شنیده اید خلاصه نویسی است 

خلاصه نویسی از جمله روش های به ظاهر وقت گیر است ، اما اگر شما طبق برنامه پیش بروید و برای خلاصه نویسی هر درس از همین الان در زمان معین خود وقت بگذارید بی شک نکات خلاصه نویسی شما برایتان مفید خواهد بود .smiley

راه حل بعدی : مقایسه ای خواندن است، چطور ؟ به چه شکل؟

برای مثال در جامعه شناسی برای مطالعه جهان های اجتماعی، طبیعی و ماورا طبیعی و بررسی نقش انسان در آن ها از جدول مقایسه ای استفاده کنید

به شدت برای دروس جامعه شناسی  و تاریخ ادبیات و تاریخ و جغرافیا کارآمد و مفید است. درس های زبان انگلیسی و عربی اول باید تشریحی کار شود تا از پس تست های ترکیبی قواعدشان بر بیایید، پس فکر نکنید با تشریحی خواندن زمان خود را تلف کرده اید. همین موضوع برای درس ریاضی و مسائل اقتصاد نیز صدق می‌کند؛ تا زمانی که نتوانید سوال ها را تشریحی حل کنید ، پس در حل تست ها سردرگم خواهید شد.

enlightenedدر آخر اهمیت انجام کار مهارتی از پایه دهم را بیان می‌کنیم. . خب اصلا کار مهارتی چی هست؟ 

بعضی از مباحث با یک شب مطالعه یا حتی یک هفته مطالعه برای شما تبدیل به مهارتی نمی شوند که هر مدل تستی مقابل شما در آن مبحث قرار دادند بتوانید پاسخگو باشید ، بلکه مطالعه و تکرار و تمرین روزانه شما را تقویت می کند و می توانید خود را در آن مبحث ماهر بدانید. 

از جمله این مباحث : قرابت معنایی / آرایه های ادبی / آیات و روایات دین و زندگی / درک مطلب زبان / کلوز تست و...

چقدر از ما زمان می گیرند؟

surpriseکار مهارتی ها نوبت های مطالعاتی 30 الی 45 دقیقه را شامل می‌شوند؛ در این نوبت ها باید مبحثی بخوانید ، یعنی فقط تست قرابت معنایی بزنید یا فقط درک مطلب زبان کار کنید، مسائل اقتصاد را تستی کار کنید، آرایه های ادبی را بخوانید ، به صورت جداگانه آیات و روایات درس دینی را بخوانید.

قطعا با شروع کار مهارتی از سال دهم ، شما را در سال کنکور با نتیجه خوبی روبرو خواهد کرد. 

enlightenedتعداد تست های مربوط به این مباحث زیاد است، هر چه تست هایتان درست تر باشد، تراز و رتبه بالاتری کسب خواهید کرد. پیشنهاد ما برای شروع کار مهارتی از پایه دهم کتاب مبحثی متن زبان(غول کنکور انسانی در دروس عمومی)، قرابت معنایی( که درک مفهوم شعر است و درک ادبی شما را افزایش می‌دهد و هم چنین با زدن و تحلیل کردن تست های قرابت می‌توانید به 9 سوال قلمرو فکری ادبیات عمومی و 8 سوال قلمرو فکری فنون ادبی پاسخ دهید. همچنین اگر از همین پایه دهم بعد از مطالعه هر درس دینی به کتاب مبحثی آیات و روایات آن درس مراجعه کنید و از کتاب های مختلف نکات مربوط به هر آیه را یادداشت کنید، هنگام مطالعه در پایه دوازدهم دسترسی راحت تری به نکات آیات دارید. تست های کار مهارتی را حتما حتما حتما تحلیل کنید لازم نیست تست زیادی بزنید یک درک مطلب از زبان، 5 تا 10 تست قرابت ،کافی است مهم تحلیل شماست. با تحلیل کردن مهارتتان در زدن این تست ها بیشتر بیشتر می‌شود.

توضیحات برنامه ای که در اختیار شما است:

yesما دو نوع برنامه برای ترم اول پایه دهم ارائه می‌دهیم و می‌توانید متناسب با ویژگی های فردی خودتان هر کدام را انجام دهید.

 فایل اول برنامه هفتگی تا پایان ترم اول شما است که هم نوبت های مطالعاتی مطالعه دارد و هم

تست زنی.فایل دوم جمع بندی ترم اول به صورت تستی در 25 روز. در این برنامه درس های ترم اول شما قرار داده شده تا تست بزنید، یعنی پرکاری تستی داشته باشید. می‌توانید متناسب را ویژگی های شخصی‌تان در روز های برنامه تغییر ایجاد کنید. نوبت های مطالعاتی مرور را جدی بگیرید؛ زیرا دوباره زدن تست های شک دار و غلط بسیار اهمیت دارد. در آخر نیز زمانی گذاشتیم تا مطالعه تشریحی نیز داشته باشید و خودتان را برای امتحانات ترم اول آماده کنید.

منابع مطالعاتیِ پیشنهادی برای برنامۀ مطالعاتی تنظیم شده توسط مرکز مشاورۀ انسانی یار، مجموعه کتاب‌های انتشارات مشاوران آموزش، ناشر تخصصی علوم انسانی است.

بر روی تصویر کلیک کنید و برای تهیۀ کتاب‌ها وارد سایت مشاوران شوید.

laughلطفا نظرات، پیشنهادات، انتقادات و سوال های خود را کامنت کنید تا مشاوران با پاسخ دهند و مطالب سایت را مطالعه کنید تا بیشتر با روش مطالعه هر درس آشنا شوید.

چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم؟ ـ قسمت اول ـ

چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم ؟ -قسمت دوم-

چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم؟-قسمت سوم-

چگونه از پایه دهم انسانی کنکوری شویم ؟ -قسمت چهارم-

 

 

 

 

فایل های ضمیمه

برنامه مطالعاتی جمع بندی پایه دهم

برنامه مطالعاتی هفتگی برای پایه دهم انسانی، هفته اول

برنامه مطالعاتی هفتگی پایه دهم -هفته دوم

برنامه مطالعاتی هفتگی پایه دهم - هفته سوم

برنامه مطالعاتی هفته چهارم -دهم

برنامه مطالعاتی ترم دوم پایه دهم

برنامه مطالعاتی هفته دوم ترم دوم پایه دهم

برنامه مطالعاتی هفته سوم ترم دوم دهم

برنامه مطالعاتی هفته چهارم ترم دوم دهم

هفته پنجم ترم دوم پایه دهم انسانی

برنامه مطالعاتی هفته ششم ترم دوم پایه دهم

2 نظر

چهارشنبه 3 دی 1399

سلام من تازه با سایت شما اشنا شدم همهی کتاب های شما را در سال دهم دارم الان روزهای اول ماه دی هستیم و من تازه می خواهم شروع کنم می خواهم روش های شما را اجرا کنم فقط مشکل اینجاست که من در سه ماه قبل درس ها با روش مطالعاتی هدفمند مطالعه نکردم یعنی کتب ها را سریع مطالعه کردم و تست نزدم و تحلیل نکردم و از الان می خواهم شروع کنم الان هم امتحانات ترم اول شروع میشود تا اخر دی من یک ماه وقت دارم که سه ماه قبلی خود را جبران کنم منظورم اینکه برگردم خلاصه نویسی کنم تست بزنم و تحلیل کنم من نمی دونم باید چه جوری برنامه ریزی کنم که هم قبلی را کار کنم و هم برای امتحانات و هم برای درس های جدید که یک کاه دیگه شروع می شوند درس ها را خوندم فقط اینکه روشون کار نکردم و تحلیل شون کردم من از شما خواهش می کنم به من کمک کنید که باید الان چیکار کنم تا خودمو برسونم به خاطر سایت خوبتون ممنون

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 3 دی 1399

سلام به شما 
مشکلی نداره 
ببینید هنگامی که دارید برای امتحانات تشریحی میخونید میتونید به صورت تستی هم مطالعه کنید و بعد از اون تست بزنید برای درس های ترم اول 
از ترم بعد دقیق با برنامه پیش برید و نگران نباشید 
نگار رفیقی

شنبه 20 دی 1399

سلام خسته نباشید من تازه با سایت شما اشنا شدم واقعا بی نظیره و تکه من الان پایه دهم هستممن حدود ۲ ماه از سال تحصیلی رو به خاطر مسائلی دور مدرسه رفتم و سال گذشته ام ترک تحصیل کردم به خاطر مسائل خانوادگیمن الان که تو دی هستم نتونستم قشنگ کتاب رو بخونم و تحلیل کنم و دچار مشکل شدم و بخوام ساده بگم کتاب رو دست و پاشکسته و کامل بلد نیستم و من سال های گذشته خیلی معدل های خوبی داشتم اما امسال نمیدونم چرا به درس مثل سال های گذته اهمیت نمیدمو واقعیتش نمیدونم چه شکلی باید کتاب رو بخونم که تو مغزم بمونه و برنامه ریزی هم ندارم من دوست دارم که امتحان هارو خوب پشت سر بزارم و خوب بخونم تا بتونم تو دانشگاه سراسری رتبه بیارم دوست دارم از الان پایه دهم رو قوی باشم تا دوازدهم دچار مشکل نشم به نظر شما باید چیکار کنم

پاسخ انسانی ها

شنبه 18 بهمن 1399

سلام ممنون از شما.
اول اینکه استرس نداشته باشید زیرا شما در وقت بسیار مناسبی هستید و می توانید از الان شروع به درس خواندن کنید و رتبه ی مورد نظر خود را به دست آورید.
برنامه ریزی صحیح، جزو عوامل اصلی موفقیت در کنکور است و برای کسب رتبه ی خوب، الزامی می باشد. برای اینکه بدانید چگونه برنامه ریزی کنید، می توانید برنامه های مطالعاتی انسانی یار را در سایت انسانی ها مشاهده کنید.
موفق باشید.
فاطمه ابراهیمی

نظر شما چیست؟