صحبت با پشت کنکوری ها

صحبت با پشت کنکوری ها

یک سال دیگر ، یک فرصت دیگر  به خود داده اید تا ثابت کنید اگر بخواهید، اگر اراده کنید، قطعا موفق

 می شوید ؛ پس از این فرصت نهایت استفاده رو داشته باشید.

در این مطلب قصد دارم با داوطلبین کنکور که در حال حاضر دانش آموز محسوب نمی شوند ، صحبت کنم.smiley

خب تفاوت آشکاری که  شما پشت کنکوری ها با دانش آموزان پایه دوازدهم دارید ، شما داوطلب کنکور محسوب می شوید و دانش آموز نیستید .

مجبور نیستید تکلیف تحویل دهید ویا در کلاس های درسی شرکت کنید ، و... در این فرصت پیش آمده شما می توانید با آرامش  و به دور از

رقبا ،خود را برای آزمون سرنوشت ساز کنکور آماده کنید .

دی ماه

از جمله زمان هایی است که دانش آموزان پایه دوازدهم درگیر امتحانات ترم اول و تشریحی خواندن و دیگر مواردی که قطعا شما تجربه اش را داشتید ، هستند.

دانش آموزان پایه دوازدهم در این بازه زمانی ، مشغول جمع بندی دروس دوازدهم +یک سری از دروس پایه نیز می شوند و علاوه بر تشریحی خواندن با تست زدن دروس را جمع بندی می کنند . اما بهترین مزیتی که شامل حال شما می شود "نیازی به مطالعه تشریحی ندارید " .

شما نیز می توانید از این فرصت برای جمع بندی یک سری دروس خود استفاده کنید و یا اگر دروس عقب افتاده دارید از این فرصت برای جمع بندی استفاده کنید.

تمام زمان شما صرف مطالعه تستی است چه در مطالعه ، جمع بندی و دوره در هرحالتی تست می زنید و با تست کار خود را پیش می برید.

فقط باید به چند نکته توجه کنید:

  1. بیش تر از اینکه زمان خود را صرف مطالعه  کنید تست بزنید .
  2. فرآیند جمع بندی / دوره را با حل تست های غلط/نزده /شک دارخود سپری کنید تا مطلب برایتان

جا بیفتد .

آزمون های آزمایشی

فرصت خوبی برای دوره / پیدا کردن چالش های شما  در آزمون ها است و به شما یک ارزیابی خوب از کیفیت مطالعه تان ارائه می دهد .

شما با وجود شرایط مجازی شدن آموزش ، با ایجاد یک فضای مناسب شبیه به فضای کنکور در همان بازه 4 ساعت ، خود را روز به روز بهتر و بیش تر برای کنکور آماده کنید.

اینکه شما در یک زمانی نتوانستید در کنکور شرکت کنید و یا در صورت شرکت قادر به کسب موفقیت نبودید دلیل بر این نیست که شما هرگز نمی توانید.blush

قطعا برای زمانی که دانش آموزان دوازدهمی مشغول جمع بندی دروس خود هستند ، برای شما عزیزان برنامه ای را در نظر گرفته ایم که به زودی زود شما را مطلع خواهیم کرد.

"هیچ گاه نمی توانید زندگی خود را تغییر دهید؛ مگر این که آنچه را روزانه انجام می دهید تغییر دهید.  "

جالب است که اکثر افراد می‌خواهند نتیجه های جدید و موفقی بگیرند اما همان کارهای روزانه خود را تکرار کنند و تغییری در زندگی خود شکل ندهند! مسلماً این یک خواسته کاملا بیجا است و تغییر دادن زندگی بدون تلاش امکان پذیر نیست. باز هم تکرار می‌کنم شما می توانید آینده را به نفع خودتان بسازید؛ فقط کافیست که خودتان بخواهید و برای آن تلاش کنید.

برنامه‌ریزی هفتگی برای پشت‌ کنکوری‌های 1400

 

 

2 نظر

دوشنبه 1 دی 1399

با سلام و خسته نباشید خدمت مشاوران عزیز ببخشید در مطلب با لا تاکید داشتید که برای موفقیت لازم است که حتما به صورت تستی مطالعه کنیم لطفا توضیح بدین چطور میتونم دروس رو به صورت تستی و نه تشریحی مطالعه کنم تا نتیجه بگیرم و مطالعه تستی چه فرقی با مطالعه تشریحی دارد ؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 1 دی 1399

با سلام و عرض ادب خدمت شما دانش آموز انسانی ، ببینید داوطلب کنکور در یک فرآیند 4ساعت با تعداد زیادی تست روبرو می شود پس باید در تست زنی مهارت کسب کند و این مهارت با حل تست های زیاد کسب می شود . 

حالا می رسیم به موضوع اینکه چطور به صورت تستی مطالعه کنیم ، قطعا مطالعه تستی با تشریحی متفاوت است در تشریحی خواندن تک تک کلمات باید بخاطر بسپارید تا در امتحان تشریحی پیاده کنید.

اما در مطالعه تستی ، باید نکته به نکته بخوانید و به نکات اصلی هر درس توجه کنید.

"شقایق ذکری امیر" 

ﺳﻪشنبه 9 دی 1399

سلام با عرض ادب وخسته نباشید. میشه در 6 ماه رتبه دو رقمی اورد در کنکور علوم انسانی

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 11 دی 1399

سلام به شما 
سلامت باشید
بستگی به خودتون داره به میزان دانشتون از علوم انسانی  به پشتکارتون به اینکه چقدر برنامه ریزی تون درست باشه و خیلی عوامل دیگه اما هیچ وقت دیر نیست برای شروع 
نگار رفیقی

نظر شما چیست؟