تحلیل سوالات جامعه شناسی کنکور99

تحلیل سوالات جامعه شناسی کنکور99

تحلیل سوالات کنکور یکی از بهترین روش ها برای مطالعه کنکوری است.با این روش شما می‌توانید مطالبی را که خوانده اید مرور کنید و می‌توانید تخمین بزنید از کدام قسمت ها و درس ها در کنکور بیشتر سوال طرح می‌شود. در قسمت اول این مطلب به تحلیل 10سوال اول جامعه شناسی پرداختیم تا هم یک تحلیل قوی را مطالعه کنید و هم با تحلیل درست آشنا شوید.

 

اولین سوال بخش جامعه شناسی از درس 1 جامعه یازدهم و درس 1 و 2 و6 جامعه شناسی دهم طراحی شده است.. واضح است که مدرسه یک پدیده اجتماعی است پس در همین ابتدای کار گزینه 1 و3 حذف می‌شوند.

جواب قسمت خلق اثر هنری برونی سازی است پس گزینه 2 نیز خط می‌خورد و جواب نهایی همان گزینه 4 است. حال اگر جواب بخش اول یا دوم را نمی‌دانید میتوانید دو بخش بعدی را پاسخ دهید تا به جواب برسید.جمله ادب آداب دارد نشان دهنده فرصت ها و محدودیت ها در پدیده های اجتماعی است و دعا برای فرزندان چون کنشی است که برای دیگران انجام می‌شود اجتماعی است. پاسخ این سوال گزینه 4 است.

 

امتیاز رویتر و رژی برای دوران قاجاریه است به همین دلیل گزینه 1 و4 حدف می‎شوند؛

زیرا قسمت اول سوال از دوران پهلوی پرسیده و نه قاجار. در گزینه 2 هم هیچ صحبتی از امتیاز ها نشده، در نتیجه پاسخ ما گزینه دو است. پاسخ این سوال گزینه 3 می‌باشد.

سوال 218 از درس های جامعه شناسی یازدهم طراحی شده است. برای پاسخگویی به این سوال کافی است جواب قسمت دوم و سوم را بدانید. پاسخ این دو بخش به وضوح در درس اول جامعه شناسی یازدهم آمده است.وقتی انسان جهان ذهنی خود را در غالب یک نوشته در می‌آورد وارد جهان فرهنگی می‌شود و با انتقال ارزش ها است که جهان اجتماعی شکل می‌گیرد. جواب این سوال گزینه 1 است.

 enlightenedنکته: در این گونه سوالات اول به سراغ آن قسمت از پرسش روید که برایتان آشنا تر است و یا جواب آن را به وضوح می‌دانید و بعد می‌توانید گزینه های دیگر را حذف کنید و راحت تر پاسخ دهید.

سوال 219 از درس های 1و5و8 جامعه شناسی یازدهم طراحی شده است. در این سوال چون در هیچ گزینه ای پاسخ یکسان وجود ندارد، جواب هر قسمت را که بدانید به گزینه درست می‌رسید. مورد اول از همه راحت تر است. وقتی به گفتار کسی توجه می‌کنیم، در واقع داریم کنشی را در حضور دیگران و یا برای دیگران انجام می‌دهیم که همین کنش مارا اجتماعی می‌کند. در دوره مدرن به حالات روحی انسان توجه می‌کردند و در ادبیات نمود پیدا می‌کرده است. مورد آخر نیز در درس 8 آمده؛ جوامع غربی هرچند اجازه رشد و تحول به جوامع غیر غربی را دهند؛ فاصله خودشان را حفظ می‌کنند و آن ها را وابسته نگه می‌دارند.

پاسخ نهایی این سوال گزینه 4 است.

این سوال از درس 11جامعه شناسی دهم و درس6 جامعه شناسی یازدهم طراحی شده است. همانطور که می‌بینید برای بخش دوم سوال در گزینه 2 و4 پاسخ یکسانی آورده شده است. پس بهتر است بررسی خود را از این دو گزینه شروع کنید. طبق متن کتاب ظهور پادشاهان محلی در دوره رنسانس در نتیجه فرو ریختن قدرت کلیسا اتفاق افتاد. در همین نقطه گزینه 1و3 حذف می‌شوند. حال می‌توانید هر بخشی از سوال را که دوست دارید پاسخ دهید و به جواب برسید. کنفرانس اسلامی برای مقاومت در برابر جهانی سازی اقتصاد کشور های اروپایی و آمریکا شکل گرفت و اگر هویت فرهنگی دچار دگرگونی شود یعنی با بحران هویت رو به رو شده ایم. پاسخ این سوال گزینه 2است.

سوال 221 تلفیقی از دروس هر سه پایه است. در این سوال هم در هیچ کدام از گزینه ها جواب یکسان برای هیچ بخشی وجود ندارد، جواب دادن تنها به یکی از

 

5 نظر

ﺳﻪشنبه 28 بهمن 1399

عالیه واقعا نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 28 بهمن 1399

سلام و عرض ادب خدمت شما ، موفقیت شما خوشحالی مارو تامین می کند.laugh

"شقایق ذکری امیر"

ﺳﻪشنبه 1 تیر 1400

😘😘😘

جمعه 4 تیر 1400

بسیار عالی .. و واقعااا روحیه می گیره آدم فقط اینجوری بخونه .... میشه ادامشو هم بگی

پاسخ انسانی ها

شنبه 5 تیر 1400

سلام وعرض ادب بله حتماlaugh

جمعه 4 تیر 1400

ممنون ..منتظر پاسخ های بعدی هستم ... فقط زودتر بفرستین .... کنکور دارم .... جامعه هر چی خوندم .. هیچی بلد نیستم ..

پاسخ انسانی ها

شنبه 5 تیر 1400

سلام ، بله حتما میفرستیمangel

جمعه 4 تیر 1400

ممنون شقایق جوون ... پاسخنامه رو بفرست ..ممنون میشم

پاسخ انسانی ها

شنبه 5 تیر 1400

خواهش می کنم ، اینجا تحلیل سوالات ب صورت کامل هست بخوانید متوجه پاسخ می شوید

نظر شما چیست؟