در امتحان نهایی تاریخ دوازدهم چگونه نمره خوبی کسب کنیم؟

در امتحان نهایی تاریخ دوازدهم چگونه نمره خوبی کسب کنیم؟

نگران امتحان نهایی تاریخ نباشید!

دغدغه ی خیلی از دانش آموزان در اردبیهشت این است که تاریخ را چطوری برای امتحان نهایی بخوانند؟

چه کار کنند که درس تاریخ را نیوفتند و نمره ی خوبی کسب کنند؟

در این مقاله میخواهم به شما بگویم که اگر تا حالا تاریخ را نخواندید، به هیچ وجه نگران نباشید.اگر از کمی قبل تر از امتحان، شروع به خواندن تاریخ بکنید، به راحتی می توانید از پس امتحان بربیاییدJ

اول از هرچیزی بگویم که هرگز همه ی درس های تاریخ را برای شب امتحان نگذارید و از کمی قبل شروع به خواندن آن بکنید؛ چون اگر بخواهید همه ی تاریخ را در شب امتحان بخوانید، باعث میشود که مطالب را باهم قاطی کرده و سر امتحان گیج شوید. همچنین ممکن است که نتوانید در شب امتحان، خواندن تمام درس ها را به اتمام برسانید و با خستگی و استرس به جلسه ی امتحان بروید.

برای کسب نمره ی خوب، تنها کاری که باید بکنید این است که از اردیبهشت ماه در برنامه ریزی مطالعاتی خود، درس تاریخ را نیز بگنجانید.

برای اینکه بتوانید برنامه ریزی و مطالعه سودمندی داشته باشید، باید به این نکات توجه کنید:

  1.  دروس نیمه ی دوم را در اولویت بگذارید و آن ها را بیشتر و بهتر مطالعه کنید؛ زیرا از بارم بیشتری برخوردار هستند. (بارم کل دروس نیمه ی اول 6 نمره است.

البته حرف من به معنی این نیست که دروس نیمه اول را به طور کل کنار بگذارید. شما باید در برنامه ریزی خود تمام دروس را مطالعه کنید؛ زیرا ممکن است سر امتحان نتوانید تمام 14 نمره ی نیمه دوم را کسب کنید.

  1.  برنامه ریزی شما برای مطالعه ی تاریخ نباید به گونه ای باشد که با خستگی و بی حوصلگی به اتمام برسد. بلکه باید طوری باشد که شما با کمترین خستگی بتوانید مطالب را به ذهن خود بسپارید. و تنها راه برای محقق شدن این عمل این است که شما در بازه های زمانیِ کم، مطالعه کنید. هرقدر مطالعه ی شما طولانی تر شود، خستگی شما افزایش می یابد و ذهن شما در فهمیدن و به خاطر سپردن مطالب مقاومت می کند.

(پیشنهاد من به شما این است که براساس حجم هردرس، برای آن 75 الی 90 دقیقه وقت بگذارید و بین هر 45 دقیقه، 15 دقیقه استراحت کنید.)

هنگام مطالعه ی تاریخ، حتما مطالب را دسته بندی و خلاصه نویسی کنید؛ اینطوری کار شما در شب امتحان راحت می شود و فقط با خواندن خلاصه ها درس را به طور کل به یاد خواهید آورد.

 مطالب مهم و فرار را به صورت فلش کارت در بیاورید و آن ها را تا روز امتحان به دیوار اتاق یا کمد یا... بزنید که جلوی دید باشند و در ذهن شما حک شوند.

 از آنجا که وقت زیادی برای شما باقی نمانده است، می توانید از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنید. در درسنامه ی کتاب های کمک آموزشی، مطالب به طور خلاصه دسته بندی شده اند و استفاده از آن ها می تواند در کمترین زمان، اطلاعات را به طور دقیق در اختیار شما بگذارند. برای مثال به این نمودارها که در درسنامه ی کتاب هدفدار تاریخ دوازدهم انتشارات مشاوران آمده است توجه کنید:

6. آخرین نکته و سودمندترین نکته آزمون دهی است. شما می توانید از آزمون های تألیفی و امتحان نهایی های سال های قبل استفاده کنید و آن ها را مورد بررسی قرار دهید. این کار باعث می شود که آشنایی بیشتری با نوع سؤالات امتحان نهایی داشته باشید و بدانید که از هر قسمتِ کتاب، چگونه می توان سؤال طرح کرد. برای این بخش، کتاب فاز امتحان تاریخ را به شما پیشنهاد می کنم که از 468 سؤالات امتحانی برخوردار است و برای

آزمون دهی شما بسیار مناسب می باشد.

ما قرار است که برای امتحانات نهایی، برنامه مطالعاتی در سایت قرار دهیم؛ پیشنهاد می کنم به آن نگاه بندازید و طبق آن پیش برویدJ

امیدوارم مطالب ذکر شده برای شما مفید واقع شوند.

برای مشاهده بسته کتاب های پایه دوازدهم بر اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده بسته کتاب های فازامتحان پایه دوازدهم بر اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده بسته کتاب های تاریخ و جغرافیا کنکور 1400بر اینجا کلیک کنید.

روش مطالعۀ تاریخ

 

 

2 نظر

یکشنبه 12 اردیبهشت 1400

سلام و خسته نباشید من میخوام خودم رو برای کلاس یازدهم اماده کنم ولی نمیدونم چطوری شروع کنم

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 13 اردیبهشت 1400

سلام و عرض ادب خدمت شما، خیلی خوب هست که شما از الان دغدغه مند هستید و نگرانین 

قطعا نیاز به راهنمایی دارید، حتما حتما باید هدف داشته باشید تا به سمت اون هدف مورد نظرتون حرکت کنید.

به عقیده شخص بنده بایک مشاور در این زمینه مشورت  کنید، شماره مشاوره:09396987020

برا مقالات زیر کلیک کنید تا کمی نسبت به دروس پایه یازدهم اطلاعات کسب کنید:

دروس رتبه ساز کنکور انسانی در پایه یازدهم

روش مطالعه فلسفه یازدهم

چرا باید پایۀ یازدهم را جدی بگیرید؟

"شقایق ذکری امیر"

دوشنبه 27 اردیبهشت 1400

سلام تغییر رشته ای از تجربی هستم و می خوام کنکور انسانی بدم توی دروس عربی و ادبیات و زبان و ریاضی خیلی قویم راهنمایی ای دارید به من بکنید؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 28 اردیبهشت 1400

سلام و عرض ادب ، اگر تو درسی ضعف دارید سوال بپرسین ، اگر نیاز به مشاوره دارین با این شماره ارتباط برقرار کنید :

09396987020

نظر شما چیست؟