فواید کلاس مجازی برای کنکوری ها

فواید کلاس مجازی برای کنکوری ها

مزایای کلاس مجازی در کنکور ۱۴۰۱ :

یکی از اموری که در حال حاضر به خاطر شرایط بحرانی ویروس کرونا، دو سالی در کشور اجرا می ‌شود، بحث مجازی شدن کلاس های مدرسه و کنکوری می باشد. مطمئناً شما کنکوری ها با این شیوه آموزش آشنا هستید و مسلماً می دانید که کلاس های مجازی یک سری مزایا و معایبی دارند که اگر بخواهیم کمی درباره ی معایب آن صحبت کنیم بهتر است به موارد زیر اشاره کنیم :

فضای رقابتی و ارتباط با دبیران در فضای واقعی ملموس تر از مجازی :

اول اینکه فضای رقابتی که شما کنکوری ها در مدرسه (فضای حضوری) تجربه می کنید، بسیار متفاوت با فضای مجازی است؛ زیرا در مدرسه مدام با دوستان خود ارتباط دارید و از وضعیت ارزشیابی آزمون های تستی، تراز و رتبه هایی که کسب می کنید با خبر می شوید.

همچنین در مدرسه ارتباط و تعامل بیشتری با دبیران خود دارید و می توانید زمان زنگ تفریح در هر مکان به آنان دسترسی داشته و چگونگی تست زدن، تحلیل کردن سوالات و اشکالات درسی خود را بپرسید.

enlightenedرتبه یک کنکور سراسری ۹۹ در رشته ریاضی گفت: آموزش مجازی قطعا آسیب‌های خودش را دارد، زیرا مدل حضوری کاملا متفاوت است و دانش‌آموزان بیشتر متوجه محتوای دروس در شیوه حضوری می‌شوند. البته ممکن است، در جاهایی آموزش‌های آنلاین دارای کیفیت بهتر هم باشد و امکان سوال و جواب هم نیز فراهم شود.

enlightenedسیدشنوا رتبه یک کنکور علوم تجربی در کنکور سراسری سال  از 99 استان اردبیل گفت : از نظر من آموزش مجازی کفایت نمی‌کند، زیرا ارتباط معلم و دانش آموز خیلی مهم است. در ضمن در استان اردبیل اینترنت مشکل دارد، از این رو آموزش مجازی را دچار اختلال می‌کند و در این استان آموزش‌های مجازی کیفیت مطلوبی نداشته است.

تأثیر بیشتر حضور مشاور یا پیشتبان در فضای حضوری :

دوم اینکه در مدرسه، اردوهای مطالعاتی و حضور پشتیبان که هر لحظه شما را تشویق کند و با شما ارتباط کلامی برقرار کند، چند برابر فضای مجازی که پشتیبان پشت تلفن همراه با شما صحبت کند، فرق دارد؛ البته که فقط این نیست؛ حضور در کنار دوستان و رفع اشکال با آنان، در واقع وجود یک ارتباط سازنده، نقش مهمی در افزایش کیفیت یادیگری شما و آنالیز کردن اطلاعات داخل ذهنتان خواهد داشت.

 بازدهی پایین در فضای مجازی از نظر کیفیت یادگیری :

شاید شما هم موافق باشید که یادگیری و آموزش در فضای واقعی مدرسه با کیفیت بهتری نسبت به فضای مجازی صورت می گیرد؛ زیرا آن ارتباط و تعاملی دو سویه که در کلاس میان دانش آموز و معلم به وجود می آید، در کلاس مجازی خیلی کم تر دیده شود.

enlightenedکیان بهادری رتبه یک کنکور سراسری در گروه آزمایشی زبان که توانسته رتبه ۱۵ ریاضی را هم کسب کند، گفت: ما یک ماه کلاس مجازی در فروردین و اردیبهشت داشتیم، اما مانند کلاس حضوری نبود و بازدهی بالایی نداشت، البته ما در زمان دوره درس‌ها بودیم و به نظرم آموزش مجازی برای دوره کردن دروس مناسب‌تر است.

وی ادامه داد: من در مدرسه سمپاد درس خواندم، البته یک سری از دروس هم در فضای مجازی آموزش داده شد، اما از کنکور حذف شدند و تنها از بخشی که در دروه حضوری آموزش داده شده بود، در کنکور استفاده شد. در هر صورت کلاس مجازی به کلاس حضوری نمی ‌رسد.

blushحال کمی درباره ی مزایای کلاس های مجازی هم صحبت می کنیم، مثلاً :

دسترسی آسان در تمام نقاط کشور و با صرف زمان و هزینه کمتر :

یکی از مزایای خوب کلاس های مجازی کنکور، دسترسی راحت و آسان است که می توان گفت تنها شرط آن، داشتن اینترنت و یک تلفن همراه است.

enlightened امیر از ایلام به عنوان یکی از دانش آموزان درمناطق محروم جزو شرکت کنندگان کنکور امسال: نارسایی ‌ها برای داوطلبان در مناطق محروم باعث شد در سال‌های گذشته بسیاری از داوطلبان مناطق محروم در کنکور شرکت کنند. در حالی که امیدی به موفقیت آن ها نبود. امسال  هم امکان موفقیت داوطلبان بیش از پیش وجود دارد.

آموزشهای مجازی در امتحانات به ویژه کنکور بسیار مفید است چون این نوع آموزش باعث صرفه جویی در زمان، رفت و آمد داوطلبان و کاهش خستگی میشود. به باور بنده در دنیای پسا کرونا هم باید آموزشیهای آنلاین مورد استفاده قرار گیرد.

این داوطلب کنکور تاکید کرد : کلاس ها در یک سال اخیر به شکل مجازی برگزار شد و برخی  از داوطلبان در مناطق محروم از خدمات مطلوب ‌تری برخوردار شدند.

enlightenedعلیرضا چلابیان رتبه دوم کنکور سراسری در گروه علوم انسانی گفته است :  یکی از مزیت‌های آموزش مجازی این است که دانش‌آموزان علاوه بر زمان مدرسه می‌توانند، در زمان‌های دیگری از کلاس‌های آموزشی استفاده کنند‌ و به معلمان خود دسترسی داشته باشند

 enlightenedیکی دیگر از داوطلبین کنکور هنر امسال تعریف می کرد : به دلیل شیوع کرونا بسیاری از کلاس‌های کنکور تعطیل شد، البته برای شاخه‌های هنر و کارهای عملی شاید به ظاهر مشکل بود اما با استفاده از ظرفیت فضای مجازی رفع اشکال انجام شد. از سوی دیگر به دلیل نبود کلاس‌های حضوری دیگر وقت صرف رفت و آمد و دیگر حواشی نشدم و توانستم با تمرکز بیشتری به مطالعه بپردازم.blush

کسب اطلاعات بیشتر و یادگیری وسیع‌تر :

ممکن است خیلی فرصت نشود به تمامی ابهامات و مسائل کنکوری ها در حوزه مطالعاتی وتست زنی پاسخ داده شود؛ دانش آموزان

می توانند با جمع شدن در یک گروه در فضای مجازی (واتساپ، تلگرام و...)، هر زمان به دبیران و اساتید خود دسترسی داشته باشند و به راحتی اشکالات خود را بپرسند.

همچنین با توجه به حجم زیادی از اطلاعات در فضاهای مجازی مختلف، داوطلبین کنکور به بخش زیادی از انواع سوالات و تست های مربوط به هر یک از دروس رشته مورد نظر خود دسترسی دارند و می توانند با هر مدل سوال آشنا شوند.

 آماده سازی داوطلبین برای شرکت در کنکوری متفاوت :

چه خوب است تا قبل از تاریخ آزمون سراسری، خود را با شرایط ویژه و خاصی که محل آزمون دارد، وفق دهید؛ احتمالا می دانید دو سال است که کنکور سراسری با رعایت حداکثر پروتکل های بهداشتی برگزار می شود و این قانون کار را برای داوطلبین سخت کرده است. اما می توان با چند بار آزمون دادن در خانه با رعایت پرتکل مثل ماسک و دستکش به این وضعیت عادت کنید و دیگر نگران سر جلسه آزمون اصلی نباشید.

enlightenedرتبه 7 کنکور انسانی تعریف کرد : کنکور را از یک ماه قبل در منزل شبیه سازی کرده و با ماسک و دستکش در آزمون‌های گزینه دو شرکت می‌کردم که با این کا روز کنکور آرامشی نسبی داشتم و استرسم کمتر بود و از تهدید فرصت ساختم.blush

جبران عقب ماندگی های درسی :

از آن جایی که طبیعی است دانش آموزانی به خاطر مشکلات جسمانی یا روانی در کلاس مجازی کنکور خود شرکت نکنند و یا حتی گاهی به خاطر نبودن نت کافی نتوانند دسترسی راحتی به کلاس داشته باشند با کنار گذاشتن زمان اندکی این امکان برای آنان وجود دارد که کلاس ضبط شده مدنظر را مجدد نگاه کنند.

enlightenedهستی از دیگر داوطلبان شرکت کننده در کنکور امسال : در طول سال تحصیلی گروه‌های مختلف درفضای مجازی ایجاد شده است. در این شرایط هر یک از داوطلبان با حجم قابل توجهی از جزوات مواجه بودند؛ در این شرایط دیگر کسی نمی‌تواند عدالت آموزشی را زیر سوال ببرد، چون در صورت بروز هر گونه نارسایی و نیاز به توضیحات بیشتر صدا، تصویر و جزوات اساتید در دسترس بود و افراد می‌توانستند بدون صرف هزینه به منابع دسترسی داشته باشد؛ کتاب‌ها، کلاس‌ها و سمینارهای کنکوری هزینه بر است، اما در سال جاری به دلیل شیوع کرونا هزینه‌های آن کاهش یافت.

yesبرای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه کنکور بر عنوان های زیر کلیک کنید

آیا می شود در کم ترین زمان برای کنکور آماده شد؟

مباحث پراهمیت کنکور

چگونه به معنای واقعی، کنکوری شویم؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 نظر

نظر شما چیست؟