با حذف دروس ریاضی و زبان درکنکور انسانی چه اتفاقی می افتد؟

با حذف دروس ریاضی و زبان درکنکور انسانی چه اتفاقی می افتد؟

طبق آمار و درصد هایی که از کنکور 98 و 99 داریم، درصد ریاضی و زبان، هر چند درصد کم باشد، تغییرات بسیاری در رتبه شما به وجود خواهد آورد.surprise

در حالت کلی پیشنهاد حذف هیچ درسی در کنکور داده نمی‌شود و اگر لازم باشد مبحث سخت یا کم سوال تر را حذف می‌کنیم؛ اما بسیاری از داوطلبان کنکور انسانی بدون تلاش کردن برای مطالعه درس ریاضی و زبان؛ آن ها را حذف می‌کنند و شانس پاسخ دادن به سوالات آسان را هم از خودشان می‌گیرند.

حتی زمان این دو درس را به دروس دیگر دفترچه عمومی و تخصصی اختصاص می‌دهند و خود را درگیر سوالات سخت و نامفهوم درس های دیگر می‌کنند و غالبا به پاسخ درست هم نمی‌رسند. در صورتی که ممکن بود در نصف همان زمان بتوانند یک تست لغت زبان را درست پاسخ داده و رتبه خود را تغییر دهند.

blushزبان خیلی سخته منم کلاس زبان نرفتم

این تفکر عمده دانش آموزان و داوطلبان کنکور انسانی است؛ در صورتی که با کمی تلاش و روش مطالعه صحیح و کاربردی می‌توانید پاسخگو سوالات کنکور باشید و درصد لازم را برای رتبه زیر 3000 در این درس کسب کنید.

سوالات زبان کنکور شامل 4 سوال grammar و 8 سوال vocabulary  می‌باشد که برای پاسخ آن ها کافی است زمان کوتاهی را در هفته اختصاص دهید تا این دوازده سوال کنکور مانند هلو تو گلو شود.

blushچطور این همه گرامر رو بخونم؟

بهترین روش مطالعه گرامر یاد گرفتن آن در تست است. شما اگر هر روز 4 ساعت هم نکات گرامری که در درسنامه توضیح داده شده را بخوانید باز هم سر کنکور از پس سوالات بر نخواهید آمد. یک بار خواندن توضیحات کلی و نکات گرامری کافی است؛ بقیه موفقیت شما در گرو میزان تست و کیفیت تست زنی شما است. با تست زدن از نکاتی که خواندید استفاده می‌کنید و اشکالات، حالت های استثنا و... آشنا می‌شوید از پس کنکور و 4 سوال گرامرش برمی‌آیید.

یادگیری آسان لغات و گرامر زبان انگلیسی

cryingواژه ها دیگه خیلی زیادن واقعا یادم میره

حقیقت این است که اگر از مطالبی که خواندید، مخصوصا در یاد گیری زبان(هر زبانی)، استفاده نکنید یادتان می‌رود. از پس واژگان زبان به کمک تست زنی بر می‌آیید؛ دقیقا مثل گرامر. اگر ساعت ها وقت برای حفظ کلمات بگذارید  سر جلسه یادتان می‌رود اما اگر بعد از یک دور خواندن واژه های هر درس سعی کنید معنای هر کدام را با زدن تست به خاطر بسپارید، هشت سوال واژه زبان را هم پاسخ می‌دهید. ( روش مطالعه لغات زبان را در آخر مطلب برایتان قرار می‌دهم)

winkمن در حال ضعیفم و برای جفتش نمیتونم وقت بذارم پس حذف می‌کنم

ابتدا مطلب اشاره کردم که درسی کامل حذف کردن ریسک بالایی دارد؛ اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید هم گرامر و هم واژه ها را بخوانید، به جای حذف کامل درس زبان یکی از این دو مبحث را حذف کنید؛گرامریا واژگان هر سه پایه را بخوانید. با این کار درست صفر در درس زبان برای شما تبدیل به درصد 20 یا 35 خواهد شد و شما در بازه رتبه 1000تا2000 قرار می‌گیرید. اما درصد صفر شما را در بازه رتبه های 4000 به بالا قرار می‌دهد.

ریاضی رو چیکار کنیم؟

درس ریاضی نیز مانند زبان هر چه بیشتر تست بزنید و تمرین حل کنید عملکرد بهتری در حل کردن تست های کنکور خواهید داشت. در کل اگر هر فرمولی را که می‌خوانید، برای آن باید تمرین حل کنید. فراموش نکنید که در زمانی که برای درس ریاضی اختصاص می‌دهید، سعی نکنید با روخوانی مسائل و راه حل ها پیش بروید؛ حتما حتما دوباره سوال را حل کنید، راه حل های خود را یادداشت کنید و چک کنید که از راه درست به جواب درست رسیده باشید و نه از راه حلی غلط.

enlightenedکدوم مبحث ریاضی بخونم؟

در درس ریاضی  مباحثی هستند که راحت‌تراند و می‌توانید آن ها را مطالعه کنید و همان قسمت را در کنکور پاسخ دهید. نیازی نیست برای مبحثی که برایتان سخت است وقت بگذارید، بیشتر روی مباحثی که قوی هستید و می‌دانید با تمرین کردن در آن موفق می‌شوید تمرکز کنید.

چگونه دیوار ترس از ریاضی را خراب کنید؟

در بین مباحث هر سه پایه ریاضی و آمار رشته انسانی می‌توانید موضوعات آمار را مطالعه کنید. به نسبت بقیه مبحث ها آسان تر است و تعداد سوالات آن 4 الی5 سوال در کنکور می‌باشد و پیش نیاز ها هم در خود کتاب های انسانی هستند و با پایه ریاضی به اصطلاح ضعیف هم می‌شود مطالب را خواند. از دیگر مباحث عبارت های جبری اند که می‌شود مطالعه کرد و به تعداد سوالات بیشتری پاسخ داد. اما در نگاه کلی ممکن است مبحثی که برای کسی آسان است برای دیگری سخت باشد، بهترین راه این است که با توجه به تجربه خودتان مبحث هایتان را انتخاب کنید.

مبحث تابع ریاضی و آمار انسانی

شاید این مبحث بنظر سخت باشد و طرف آن نروید. اما این طور نیست. یک سری از سرفصل های مربوط به تابع در ریاضی انسانی بسیار راحت هستند و شانس زدن تست های آن در کنکور هست. برای مثال اعمال بر روی توابع و یا تابع همانی و ثابت از مباحث آسان تابع اند.

yesدرصد ریاضی و رتبه

ریاضی و آمار برای شما رتبه می‌سازد و اگر فقط به پنج سوال پاسخ صحیح دهید( البته اگر غلط نداشته باشید) 25% کسب خواهید کرد و این باعث می‌شود در بازه 1000 تا 1500 قرار بگیرید. طبق آمار کنکور 99 اگر درصد ریاضی صفر باشد و بقیه درس ها را 50% زده باشید رتبه نزدیک به 3000 کسب می‌کنید ولی اگر درصد ریاضی را 25 تا 30درصد بزنید، رتبه تان نزدیک 2000 می‌شود که این یعنی دانشگاه های بهتر و رشته های محبوب تر.

حرف آخر

قبل از اینکه به حد کافی تلاش نکردید درسی را حذف نکنید، شاید فقط روش مطالعه شما اشتباه بوده و شاید هم دچار پیشداوری راجب خود و مهارت هایتان شده‌اید. افراد زیادی بودند که فکر می‌کردند از عهده کاری بر نمی‌آیند اما بعد از تلاش کردن متوجه شدند در این زمینه بهترین هستند. آخرین مرحله حذف یک درس به طور کامل است.

به دور از پیش‌داوری های منفی خود باشید.

مباحث پرتکرار زبان انگلیسی در کنکور

جبران درصد پایین زبان در کنکور

آیا می توان ریاضی را در کنکور انسانی حذف کرد ؟

کلاس ریاضی یا کتاب ریاضی؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 نظر

نظر شما چیست؟