روش مطالعۀ دروس اختصاصی

روش مطالعۀ دروس اختصاصی

آیا می شود به تمام سوالات فلسفه و منطق در کنکور جواب داد؟!

جالب است بدانید، یکی از مهم ترین دروس رشته علوم انسانی که دارای ویژگی‌ها و شرایط خاصی برای داوطلبین این رشته دارد، درس فلسفه و منطق است.

این درس در سه سال دبیرستان شامل دو دسته کتاب با محتوا های متفاوت است :دسته اول کتاب منطق سال دهم و دسته دوم کتاب های فلسفه سال یازدهم و دوازدهم است؛ دبیران در هر سه سال دانش‌ آموزان را ملزم به یادگیری مباحث آموزشی داخل کتاب می -کنند، زیرا درس فلسفه و منطق در کنکور سراسری بسیار مهم می باشد؛ به طوری که در میزان جابه جا کردن رتبه داوطلبین انسانی در کنکور موثر است و حتی گاهاً با درصد های پایین افراد موفق به کسب رتبه های بسیار عالی با توجه به سطح دشواری سوالات این درس می شوند.

بیشتر بخوانید

چگونه تست فلسفه و منطق بزنیم؟

بی تعارف بگویم که منطق و فلسفه جزو درس هایی هستند که حل تست آن ها همت زیادی می طلبد! پس اگر می خواهید در این درس درصد خوب یا حتی متوسطی را کسب کنید باید به طور جدی برای آن تلاش کنید!

در این مقاله سعی بر آن شده که یک دید کلی نسبت به سؤالات منطق و فلسفه ارائه دهیم و روش های کلی حل انواع تست ها را به شما بگوییم؛ پس اگر می خواهید تست های این درس را به خوبی حل کنید، پیشنهاد می کنم که تا آخر این مقاله همراه من باشیدJ

بیشتر بخوانید

انواع سؤالات کنکور منطق و فلسفه

اگر از شما درباره ی سؤالات کنکور منطق و فلسفه بپرسند، بی شک نیمی از شما تصویری از سؤالات سخت و پیچیده و غیرقابل فهم را ارائه خواهید داد؛ اما این کاملاً نادرست است. سؤالات منطق و فلسفه ترکیبی از انواع سؤالات هستند که هرکدام به نوعی دقت شما را می طلبند.

بیشتر بخوانید

برای کسب درصد بالا در جامعه شناسی چه کنیم؟

 

"جامعه شناسی علم مطالعه ی رفتار انسان به عنوان یک موجود اجتماعی است."

تمام کلمه های این جمله، اهمیت جامعه شناسی را نشان می دهند. یعنی اگر شما هر رشته ای که مربوط به انسان باشد را انتخاب کنید، نیاز به دانسته های جامعه شناختی دارید و اگر این دانش را داشته باشید، خیلی بهتر از دیگران در شغل آینده ی خود عمل خواهید کرد.

بیشتر بخوانید

تیپ بندی سوالات روانشناسی کنکور

روانشناسی درسی است که در صورت مطالعه و تست زنی صحیح به راحتی میتواند به موفقیت دانش آموزان در کنکور کمک شایانی کند.

 این درس تک کتاب است و تنها در سال یازدهم ارائه میشود و به همین دلیل برخی دانش آموزان در سال دوازدهم از آن غافل می شوند.  

بیشتر بخوانید

ریاضی دهم ؛ اهمیت شروع پایه‌ای ریاضی

به نام خدا

اهمیت شروعی قدرتمند در ریاضی از دهم 

laughبرای ساختن هر چیز ، پایه و بنیان آن که در ابتدا نهاده می شود بسیار اهمیت دارد. شما باید از ابتدای کار ، پایه ها را محکم بگذارید که تا انتهای کار قدرتنمد ادامه دهید و متزلزل نشوید.

 

بیشتر بخوانید

تیپ بندی سوالات جامعه شناسی کنکور

جامعه شناسی کنکور 99

در این مطلب افراد با انواع تیپ های سوالات کنکور و تحلیل آن ها اشنا می شوند. جامعه شناسی در کنکور یکی از دروس قابل توجه است و شامل 20سوال است .همچنین یکی از مواردی که دارای اهمیت است این است ،دانش اموز با تست ها و انواع تیپ بندی سوالات کنکور اشنا باشد. 

به تصویر توجه کنید

آشنایی با تیپ های سوالات کنکور چه اهمیتی دارد؟

بیشتر بخوانید

چگونه به مسائل اقتصاد حمله کنیم؟

در کنکور سراسری انسانی سال 92، در درس اقتصاد، اتفاقی افتاد. آن اتفاق این بود که از 15 تست کنکور اقتصاد، تقریبا 7 تست مسئله بود. 7 تست از 15 تست به طور تقریبی 46 درصد از سؤالات کنکور اقتصاد را در بر می گیرد. از سال 92، هر سال با مسائل اقتصادی رو به رو هستیم.

بیشتر بخوانید

شروع کنکوری خواندن روان‌شناسی از سال یازدهم

شما به عنوان یک دانش آموز انسانی ، باید روان شناسی را در پایه‌ی یازدهم به صورت کامل مطالعه کنید و این درس را در امتحانات تشریحی مدرسه با موفقیت پشت سر بگذارید. اما این کاری است که همه دانش اموزان انسانی انجام می دهند و شما برای رتبه خوب در کنکور ، باید از بقیه یک قدم جلوتر باشید.

بیشتر بخوانید