زینب سماورچی طهرانی

زینب سماورچی طهرانی

تفاوت عربی عمومی و اختصاصی کنکور انسانی

درس عربی یکی از دروس مهم و با اهمیت رشته علوم انسانی می باشد زیرا برای کنکور به وسیله این درس با یک تیر می‌توان دو نشان زد. حالا می پرسید چرا این گونه سخن می گویم ؟!

بیشتر بخوانید

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان سال 1400

سلام دوستان خوبم ! علاقه مندان به دانشگاه فرهنگیان، امروز می خواهیم سری به شرایط پذیرش و قبولی در دانشگاه فرهنگیان بزنیم و کمی با فضای مصاحبه و سوالاتی که قرار است از مصاحبه شوندگان پرسیده شود، صحبت کنیم.

خب همانطور که می دانید هدف دانشگاه فرهنگیان جذب دانشجو از طریق کنکور سراسری است که بعد به تربیت معلمان و دبیرانی لایق و شایسته برای نسل های آینده اقدام می نماید.

بیشتر بخوانید

آیا می شود به تمام سوالات فلسفه و منطق در کنکور جواب داد؟!

جالب است بدانید، یکی از مهم ترین دروس رشته علوم انسانی که دارای ویژگی‌ها و شرایط خاصی برای داوطلبین این رشته دارد، درس فلسفه و منطق است.

این درس در سه سال دبیرستان شامل دو دسته کتاب با محتوا های متفاوت است :دسته اول کتاب منطق سال دهم و دسته دوم کتاب های فلسفه سال یازدهم و دوازدهم است؛ دبیران در هر سه سال دانش‌ آموزان را ملزم به یادگیری مباحث آموزشی داخل کتاب می -کنند، زیرا درس فلسفه و منطق در کنکور سراسری بسیار مهم می باشد؛ به طوری که در میزان جابه جا کردن رتبه داوطلبین انسانی در کنکور موثر است و حتی گاهاً با درصد های پایین افراد موفق به کسب رتبه های بسیار عالی با توجه به سطح دشواری سوالات این درس می شوند.

بیشتر بخوانید

فواید کلاس مجازی برای کنکوری ها

مزایای کلاس مجازی در کنکور ۱۴۰۱ :

یکی از اموری که در حال حاضر به خاطر شرایط بحرانی ویروس کرونا، دو سالی در کشور اجرا می ‌شود، بحث مجازی شدن کلاس های مدرسه و کنکوری می باشد. مطمئناً شما کنکوری ها با این شیوه آموزش آشنا هستید و مسلماً می دانید که کلاس های مجازی یک سری مزایا و معایبی دارند که اگر بخواهیم کمی درباره ی معایب آن صحبت کنیم بهتر است به موارد زیر اشاره کنیم :

 

بیشتر بخوانید