زبان انگلیسی

چهار مهارت زبانی برای سه تیپ دانش آموز در یک کتاب درسی


 مهارت های خواندن، نوشتن، مکالمه و درک متن در کتاب درسی زبان انگلیسی گنجانده شده است. آموزش این مهارت ها به این سه تیپ دانش آموز کاری است که دبیران می بایست پیش ببرند:

- گروهی با کمترین دانسته ها از کتاب درسی سال های قبل؛

- دسته ای دیگر با دانش زبانی مسلط اما در محدودۀ کتاب درسی؛

- و گروه سوم که سطح مطالب کتاب درسی برای آنها پایین تر از دوره های مختلفی است که در آموزشگاه های زبان داشتند.

 

در اتاق علمی ویژۀ زبان انگلیسی، همراه با دبیران این درس سعی داریم راهکارهایی را برای آموزش و یادگیری دانش آموزان در سطوح مختلف متناسب با کتاب درسی و آزمون سراسری تنظیم کنیم. 

اخرین مطالب

مطالعه زبان انگلیسی برای کنکور

تعداد سؤالات هر کدام از مباحث زبان انگلیسی در کنکور اینگونه است که: 4 سؤال از گرامر / 8 سؤال از واژگان / 5 تست برای کلوز تست / 8 سؤال درک مطلب

بیشتر بخوانید

شروع زبان برای کنکور 1400

این مقاله یک برنامه‌ مشاوره‌ای را در اختیار داوطلبان کنکور 1400 قرار می‌‌دهد.......

بیشتر بخوانید

جبران درصد پایین زبان در کنکور

شاید یکی از دلایل درصد پایین زبان برخی از داوطلبان کنکور سراسری قرار‌گرفتن زبان در آخر دفترچهء عمومی سؤالات باشد، اغلب برای جواب‌دادن به سؤالات زبان یا وقت کافی ندارند یا آنقدر خسته هستند که حتی ممکن است به تست‌ها جواب غلط بدهند و این باعث می‌شود درصد آن‌ها به صفر یا حتی منفی نزدیک شود. با این توضیحات چه می‌شود کرد؟ برای جلوگیری از این اتفاق چه راه‌کار‌هایی وجود دارد.

بیشتر بخوانید

چگونه زبان کنکور را 100 بزنید

موضوع دو مطلب قبلی، رسیدن از صفر به 10 و پیشرفت از ده تا 40-50 درصد بود.

در این مطلب هدف این است که شما را برای رسیدن به درصد بالاتر راهنمایی کنم. از 50% تا درصد 100. لطفا متناسب با ارزیابی که وضعیت فعلی خودتان دارید، هدفگذاری کنید و کارهای گفته شده در هر سطح را اجرا کنید، نه براساس آن درصدی که آرزویش را دارید.

یعنی واقع بین باشید و پیشرفت را پله پله  و تدریجی بخواهید نه یکباره و انفجاری!

بیشتر بخوانید

نداشته‌های خوب کتاب درسی زبان

نداشتن فرهنگ لغات آخر کتاب و واژگان پایان هر درس بصورت یکجا،  استفاده از تکنیک warm up، آموزش از طریق تصاویر کتاب و . . . از تغییرات مفید و خوب کتاب درسی زبان در ویرایش نظام جدید است.  با دانستن این تغییرات و روش استفاده از آن‌ها مطالعه و تدریس خود را مفیدتر کنید.

بیشتر بخوانید

چگونه زبان کنکور را 40درصد بزنید

تعدادی از داوطلبان کنکور در این سطح از آمادگی هستند که به درصدهای نزدیک 50% زبان انگلیسی فکر کنند. البته گروهی دیگر هم هستند که طبق روش گفته شده در مقاله.مشاوره زبان انگلیسی کنکور؛ از صفر تا دَه به این سطح آمادگی رسیده‌اند. 

در این مطلب می خوانید: یعنی  چگونه 10%را به 40% تبدیل کرده و آن را تثبیت کنید.

بیشتر بخوانید

زبان انگلیسی کنکور از صفر تا دَه

اگر جزو گروهی از داوطلبان کنکور هستید که درس زبان را کنار گذاشتند یا به امید درصدی پایین سر جلسۀ  کنکور حاضر می شوند، کاری که می خواهم انجام بدهید این است: با صرف کمترین زمان مطالعه، پله پله این درس را جلو ببرید.

در این روش قرار نیست زبان را با ساعت مطالعه بالا بخوانید یا چندین کار سخت را انجام دهید. بلکه می‌توانید برنامه‌ریزی‌های دیگر خودتان را هم اجرا کنید. 

پیشرفت از منفی به صفر و از صفر تا ده، هدف از این مشاوره است.

بیشتر بخوانید

ضعیف‌ترین درس انسانی‌ها در کنکور97

باورش سخت است که رکورد پایین‌ترین میانگین کشوری کنکور 97 انسانی، متعلق به ریاضی و آمار یا منطق و فلسفه نیست و زبان انگلیسی این جایگاه را به خود اختصاص داد!

زبان انگلیسی درسی است که داوطلبان کنکور، برآوردهایی مختلف از آن دارند و رفتارهای کنکوری که در این درس دیده می‌شود، قابل توجه است. اما داوطلبان علوم انسانی در کنکور 97 تجربه‌ای متفاوت از این درس را داشتند. جزئیات و دلایل این موضوع را بخوانید.

بیشتر بخوانید