روانشناسی

روانشناسی درس کاربردی


روانشناسی به معنای واقعی یک درس است؛ درس زندگی که تنها دانش آموزانی آن را می‌خوانند تا زندگیش کنند. روش یادگرفتن، یاد دادن و کاربرد آن را در لحظه لحظۀ زندگی با همدیگر به اشتراک بگذاریم.

اخرین مطالب

مصاحبه متفاوت با شبنم جلیلی

سوالات این مصاحبه: 

1. آیا کتاب روان‌شناسی نظام جدید کاربردی‌تر شده است؟ 2. تفاوت کتاب روان‌شناسی نظام قدیم و نظام جدید چیه؟ 3. چرا روان‌شناسی فقط بین رشتۀ انسانی تدریس می‌شود؟ 4. چرا روان‌شناسی جزو چهار درس کلیدی است که شما و آقای تمنا به طور جدی بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید؟ 5 روشی که برای پاسخ به "سوالات مفهومی" روان‌شناسی کنکور لازم است دانش‌آموزان یاد بگیرند، چه روشی است؟ 6. امسال تا چه حد سوالات شبیه پارساله و آیا لازمه کتاب نظام قدیم رو هم بخونن دانش آموزا؟ 7. تاثیر روان‌شناسی بر زندگی خودتان چیست؟ و . . . 

بیشتر بخوانید

روانشناسی؛ سوت پایان کنکور انسانی

درس روان‌شناسی در بین دروس اختصاصی ویژگی خاصی دارد که آن را متمایز می‌کند و آن اینکه درس آخر دفترچه سوالات اختصاصی و به طور کلی در تمام کنکور است. نکته مهم اینجاست که بدانید: کنکور شما زمانی به اتمام میرسد که پاسخ نامه را تحویل دادید نه زمانی که وارد آخرین درس دفترچه شدید.

راهکارهای بیشتر را در ادامه بخوانید.

بیشتر بخوانید

معرفی رشته روانشناسی و رتبه لازم برای قبولی

از آنجایی که روان‌شناسی از هر سه رشته دبیرستان پذیرش دارد، رقابت هم برای دانش آموزان انسانی – والبته سایر داوطلبان علاقمند- دشوارتر است.

بنابراین دانش آموزی که می‌خواهد در شهر تهران  و یا مراکز استان‌ها  این رشته را بخواند، رقبای زیادی پیش رو دارد. 

بیشتر بخوانید

زمزمه‌های یک روانشناس

روایت یک روز به درازای یک عمر

سال آخر دبیرستان بود. برای کنکور آماده می‌شد. یک روز در حین قدردانی از حسن‌نیت یکی از بستگان نزدیکش که برای او آرزوی موفقیت ‌می‌کرد، متوجه گفتگویی شد که در درونش جریان داشت. او از فرد مقابل تشکر می‌کرد، اما محتوای آنچه در ذهنش می‌گذشت، متفاوت با آن چیزی بود که بر زبان می‌آورد.

 

بیشتر بخوانید

تحلیل سوالات روانشناسی کنکور 98 نظام جدید

آخرین درسی که داوطلبان اولین کنکور نظام جدید رشتۀ انسانی در دفترچه سوالات خود دیدند، مانند سال‌های قبل از کتاب روانشناسی بود. 20 سوال این درس متفاوت از هر سال بود؛ طوری که تبدیل به دشوارترین درس برای داوطلبان کنکور 98 نظام جدید شد.

تحلیل بیشتر این درس را از شبنم جلیلی منجیلی، مولف پرتیراژترین کتاب روانشناسی کنکور نظام جدید بخوانید.

بیشتر بخوانید