آماده‌باش برای کنکور1400 انسانی

آماده‌باش برای کنکور1400 انسانی

انگیزشی؛ ویژۀ علوم انسانی

یادم هست جلسه‌ای با همکارانم در «انسانی‌یار» داشتیم، جلسه دربارۀ «تحلیل درصدهای لازم برای رتبه‌های برتر در رشته‌های مختلف» بود. از خیلی‌ها گلایه داشتیم. اما بیشتر از همه از خودمان که دانش‌آموز انسانی بودیم. فاصلۀ درصدهای لازم در رشتۀ انسانی با دیگر رشته ها بسیار معنادار و ریشه‌ای بود.  (که نتیجه آن را در مطلب «انسانی ها متفاوت از دیگران، تحلیل جدول اعداد عمومی» می توانید بخوانید). 

موضوع ما چه ارتباطی با شما دارد

موضوع از این جا به شما ارتباط پیدا می‌کند دارد که نتایج شما انسانی‌ها که می‌خواهید سرمایه‌گذاری چندساله برای کنکور داشته باشید، قطعا ردّپاهای خوب و موثری را خواهد داشت؛ نه فقط برای خودتان که مسلما نتیجه‌ای متفاوت و بهتر را برای خود رقم می‌زنید، بلکه برای رشتۀ علوم انسانی و انسانی‌ها دستاوردهایی خواهید داشت.

زمانی که نتیجۀ این سرمایه‌گذاری شما در ترازها و درصدهای داوطلبان سال‌های بعد و بعدی‌تر خود را نشان می‌دهد، دیگر اثری از آن برچسب‌ها و توصیفات نادرست برای علوم انسانی و انسانی‌ها نخواهد ماند؛ که بیشتر از قبل ثابت کند «علوم انسانی محور توسعه است» و چرخ‌های این محور به دست انسانی‌ها می‌چرخد نه سازندگان چرخ‌دنده‌ها.

اصل مطلب

موضوع این است: حالا که می خواهید برای کنکور بخوانید، چگونه بخوانید، چه درسی بخوانید، چند ساعت و . . .

کدام کتاب‌ها را بخوانید

کتاب‌های کنکور علوم انسانی، به دو دسته تقسیم می شوند:

1)  کلیدی: درس‌هایی که اغلب داوطلبان برای آن زمان مطالعۀ خوبی اختصاص می دهند و میانگین کشوری نسبتا خوبی دارد: ادبیات عمومی (فارسی)، دین و زندگی، اقتصاد، روانشناسی،جامعه شناسی

2) رتبه‌ساز: ادبیات اختصاصی (فنون ادبی)، عربی، زبان، ریاضی، منطق و فلسفه که داوطلبان کنکور یا زمان کمتری برای آن ها در نظر می گیرند یا به دلیل دشواری و تیپ سوالات، درصدها و میانگین کشوری کمی دارد.

از بین این درس‌ها برای شما دهمی به یازدهمی‌ها دو گروه درس توصیه می‌کنم: گروه درسهای قطعی و گروه درس‌های انتخابی.

دروس قطعی: کتاب‌هایی که تنها در سال دهم خوانده‌اید و پیش نیاز نبودند: منطق و اقتصاد و کتاب‌هایی که در هر سه پایه (دهم. یازدهم و دوازدهم) می‌خوانید و پیش نیاز یکدیگر هستند مثل فارسی، فنون، عربی و . . . 

دروس انتخابی:  فلسفه و روانشناسی از پایۀ یازدهم که با رویکرد پیش‌خوانی نیمسال اول یازدهم می‌خوانید؛ با این هدف که طی سال تحصیلی زمان برای پُرکاری تستی داشته باشید.

در دروس انتخابی حواستان باشد چون احتمال تغییر در محتوای کتاب درسی آن‌ها وجود دارد.

البته این تغییرات چندان زیاد و بنیادین نخواهد بود. چون کتاب فلسفه و روانشناسی سال یازدهم تاکنون 2بار تغییرات داشته‌اند و تغییرات سال آینده به احتمال زیاد چندان زیاد نخواهد بود.

خشت اول کنکور برای یازدهمی ها

خشت اول را خوب بگذارید

منظورم از «خشت اول» درس‌های پیش نیاز است که در سال‌های آینده هم دارید: فارسی. عربی. دینی. زبان. ریاضی. فنون ادبی. تاریخ و جغرافیا. جامعه شناسی. گروه دوم درس های قطعی از همین کتاب‌ها هستند.

از این کتاب ها، عربی. زبان. ریاضی و فنون ادبی 5 درسی هستند که توصیه می‌کنم تا زمانی که کتاب پایۀ دهم را مسلط و تستی نخواندید، سراغ کتاب‌های انتخابی آن‌ها نروید. گفتم «5کتاب» اما «4کتاب» را نوشتم.

فارس را فراموش نکنید

این کتاب شاید به نظر غیرضروری و کاملا حفظی برسد اما 3دلیل برای توجه ویژه به این درس دارم:

1) مطالبی که در قلمرو زبانی و ادبی این کتاب است و علاوه بر حجم زیاد، در فنون ادبی کاربرد دارند.

2) رویکرد تحلیلی درس‌های آن که نیاز به مطالعۀ جدی را بیشتر می‌کند.

3) تاثیر خاص و فوق العاده‌ای که این درس در رتبه و تراز دارد و در این سه مطلب به طور ویژه برایتان گفته‌ام:

تحلیل کنکور 97  و مطلب چهار ویژگی درس فارسی که باید بدانید و هم چنین مطلب تحلیل کنکور96 ادبیات فارسی

چرا این 5کتاب مهم هستند

چون هم در پایه‌های بعد به مطالب آن نیاز دارید. هم رویکرد یادگیری-تحلیلی بیشتری دارند و نیاز است زمان کافی برای آن‌ها اختصاص بدهید.

چند نکته:

1) هیچ کدام از 5کتاب‌ دروس حتمی را حذف نکنید.

2) درس اول عربی دهم را جدی بگیرید و خوب بخوانید؛ 

3) درس‌های فصل سوم از فنون ادبی دهم را کاملا مسلط شوید.

با درس ضعیف چه کنید

در همین سایت انسانی‌ها، مطلب‌هایی جداگانه برای روش مطالعه و پیشرفت در درس‌های علوم انسانی خواهید یافت:

ویژه سطح 1 زبان انگلیسی (از صفر تا ده)

ویژۀ سطح 2 زبان انگلیسی از 10 تا 40

ویژۀ سطح 3 زبان انگلیسی از 40 تا 100

روش مطالعۀ فارسی

روش مطالعه دروس متنی 

یک قدم جلو

یک قدم به جلو

گروه دوم درس‌هایی که پیشنهاد می‌کنم در مطالعۀ تابستانی خود داشته باشید، این ها هستند: نیمسال اول فلسفه، روانشناسی، عربی، ریاضی و زبان سال یازدهم

طمع نکنید

منظورم این است که شما در حال انجام یک کار درست هستید (آماده شدن برای کنکور). اما اصل بر این است که ابتدا پایۀ دهم و گروه کتاب‌های حتمی را بخوانید سپس به سراغ درس‌های انتخابی بروید.

تا زمانی که از تسلط کامل بر دروس حتمی مطمئن نشدید، این دروس را شروع نکنید!

فهرست نهایی

دروس حتمی: منطق. اقتصاد. فارسی 10. ریاضی 10. فنون ادبی 10. زبان 10. عربی 10.

دروس انتخابی: نیمسال اول فلسفه 11 و روانشناسی. نیمسال اول از 5 کتاب حتمی دهم که به جای خیلی خوبی رسانیدید. 

برنامه‌ریزی ساعتی

در مورد برنامه ریزی ساعتی روزانه ویژۀ شما دهمی‌های عزیز انسانی حتما در مطلبی جدا برایتان خواهم گفت. اما مطلب «اصول برنامه ریزی شخصی» در همین سایت انسانیها را بخوانید.
منبع یادگیر ی و تست زنی

چون کتاب‌های درسی تغییر خواهند کرد، پس حواستان باشد قبل از تهیۀ کتاب تست، از مناسب بودن آن برای کنکور 1400 مطمئن شوید. مثال می زنم: کتاب فلسفه منطق مشاوران که ویژۀ کنکور 99 است، متناسب با مطالب کتاب درسی شما نیست. اما کتاب اقتصاد کنکور کاملا با کتاب درسی شما هماهنگ است. 

حتما از کارشناس و فروشندۀ کتاب این موضوع رامطمئن شوید که متحمل مطالعه و هزینۀ دوباره نشوید. 

فهرست منابع مطالعاتی کنکور 1400

این فهرست منابع کنکور 1400 انسانی از ناشر تخصصی علوم انسانی؛ مشاوران آموزش است که به شما توصیه می‌کنیم:

کتاب‌هایی که می‌توانید برای پایه کنکور استفاده کنید: زبان 10.11 / عربی 10.11 / ریاضی 10.11 / اقتصاد جامع کنکور /  تاریخ 10.11 / جغرافیا 10.11 / جامعه شناسی 10.11 / روانشناسی جامع کنکور / فنون ادبی 10.11 / دین و زندگی10.11

لطفا دقت کنید: درس فنون ادبی شما، به نسبت فنون ادبی کنکور 99 که کتاب آن را توصیه کردم، در جابجایی مطالب و فهرست کتاب متفاوت است و محتوای آموزشی یکسانی دارد. اگر تمایل داشته باشید می توانید برای این کتاب، منتظر چاپ کتاب ویژه کنکور 99 بمانید که با فهرست کتابهای خودتان هماهنگ باشد.

کتاب هایی که باید منتظر کتاب درسی یازدهم بمانید: فارسی. فلسفه. 

توضیح اینکه کتاب منطق دهم همراه فلسفه یازدهم چاپ خواهد شد و از آنجا که فلسفه یازدهم احتمال تغییر دارد، منتظر کتاب درسی باید ماند.

جمع‌بندی و حرف آخر

1) تصمیم برای شروع کنکور از سال یازدهم، بسیار درست است.

2) در انتخاب درس‌ها و هدف‌گذاری تابستان دقت کنید که براساس معیارهای درست باشد؛ معیار درست را با مشاور متخصص متناسب شرایط خودتان بدست بیاوردید.

3) دروس انتخابی را تنها زمانی شروع کنید که دروس حتمی را به جای بسیار خوبی رسانده باشید.

4) دربارۀ برنامه‌ریزی و روش مطالعۀ هر کدام از درس‌های علوم انسانی، از مطالب همین سایت انسانی‌ها استفاده کنید.

5) فهرست تخصصی کتاب هایی را که برایتان نوشتم، جدی اجرا کنید. 

6) هنگام تهیۀ کتاب کمک آموزشی، به نکته‌هایی که گفتم، دقت کنید.
 

سوالات خود را همین جا ارسال کنید تا بهتر و دقیق‌تر بتوانیم برای شما بنویسیم.

موفق باشید وبمانید

45 نظر

جمعه 22 شهریور 1398

سلام من سال ۱۴۰۰کنکور دارم شایع شده که کنکور ۱۴۰۰حذف میشه و منم بعضی مواقع به علت این موضوع حوصلم سر میره و نمیتونم درس بخونم؟؟؟ لطفا بگین که این حرف صحت داره؟؟؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 22 شهریور 1398

سلام . والا از وقتی ما یادمونه قراره کنکور رو حذف کنن . ولی نشد ک نشد . تو به این حرفا کاری نداشته باش و درست رو با برنامه بخون .
حتی اگه کنکور رو حذف کنن , تو بازم باید به جای کنکور توی آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنی . 
فکر نکن اگه کنکور نباشه در دانشگاه ها همینجوری بازه . اونها هم برای خودشون ازمون برگزار میکنن . احتمالا هر دانشگاه برای خودش .
پس درس رو ول نکن.

موفق باشی. ریحانه همت یار. داوطلب موفق کنکور 98 انسانی

ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

سلام ، من 1400 کنکور دارم ، تابستون خیلی خوب دهم و نخوندم ، خواستم ازتون بپرسم توی سال تحصیلی با چه برنامه ای پیش برم که هم همه کتابای دهم و بخونم هم سال یازدهم رو ؟ ممنون

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 26 شهریور 1398

سلام. شما برای سال یازدهم نیاز به مطالعه همه کتابهای دهم ندارید. مگر اینکه از نظر آموزشی به مطالب درسهایی مثل عربی یا فنون نیازداشته باشید. که در این حالت با مشورت یک مشاور انسانی شناس، برنامه ای برای خودتون تنظیم کنید.

لینک برنامه مطالعاتی ما در مرکز مشاوره انسانی یار برای مهرماه کنکوریهای 1400: برنامه ریزی هفتگی یازدهم انسانی و کنکور 1400

موفق باشید و بمانید. رستم جو

ﺳﻪشنبه 19 آذر 1398

سلام خسته نباشید بنده کتاب جامع علوم فنون تاریخ دین و زندگی رو خیلی سبز گرفتم و فلسفه و منطق و روانشناسی مشاوران و زبان مبتکران شهاب اناری که برا کنکور ۹۹ روشون نوشته با تعییرات آیا برا کنکور ۱۴۰۰ هم مناسبه لطفا جواب بدین اگه به دردم نخوره ارجاع بدم

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 19 آذر 1398

سلام دوست عزیز. مشاوره خرید سایت انسانیها براساس کتابهای مشاوران آموزش هست که نمونه کامل و تغییرات آنها را داریم. میدونیم که کتاب فلسفه منطق کنکور 99 مشاوران آموزش، برای کنکور 1400 مناسب نیست چون تغییرات خواهد داشت. اما در مورد انتشارات های غیرتخصصی بهتر است به کارشناسان خودشون مراجعه و مطمئن بشید. 

موفق باشید

پنجشنبه 26 دی 1398

سلام جواب همه رادادید الی من ۵ کامن گداشتم کو جوابمن قواعد عربیم عالیه ولی اون متن هایی که برام میاره توازمون لعاتش رو بلد نیستم چه کار کنم چی بخونم وبرای فارسی هم همین طور منعربی۴۸ وفارسی۴۷ می زنم برای فارسی از گاج وبرای عربی خیلی سبز دارم درصمن من خیلی استرس دارم وفلسفه هم تو مدرسه ۲۰ ام ولی ازمون۴۸ چه کارکنم من دانشگاه فرهنگیان را می خواهم😭 وریاصی۶۸ می زنم ودرس های دیگه بالای۷۵ می زنم وترازم بین۶۶۰۰ تا۸۰۲۰ است وکدام آزمون بهتره قلم چی یا گزینه دو من اولین سالی که آزمون می دهم مهوش آ.غ

پاسخ انسانی ها

شنبه 28 دی 1398

سلام خانم مهوش.
خیلی خوبه که هدفتون مشخصه اما این نباید باعث ایجاد وسواس در شما بشه.
شما تلاشتون رو بکنید امیدواریم که به فرهنگیان هم برسید اما اگر خدایی نکرده نشد هم دنیا به آخر نمیرسه بنابراین با آرامش کامل مطالعه کنید.
وضعیت شما بسیار عالیه و در همه دروس خصوصا ریاضی سعی کنید همین درصد ها رو حفظ کنید و حالا کم کم تثبیتشون کنید.
در مورد  عربی اما:

۱_هر شب یک متن عربی از کنکورهای سال۹۸ کار کنید.
به این ترتیب کم کم مهارتتون در پاسخ گویی به این تیپ سوالات تقویت خواهد شد.
۲_آزمون ها رو هم حتما حتما تحیلل کنید و انواع سوالات متن رو یاد بگیرید.
آزمون های آزمایشی مختلف تفاوت چندانی باهم ندارند و خیلی فرق نمی کنه کدومش رو شرکت کنید.
چیزی که مهمه استمرار در آزمون دادن،تحلیل آزمون،درگیر نتیجه نشدن و...هستش.
موفق باشید همراه عزیزمون از آذربایجان غربی.
دشتبان

پنجشنبه 1 اسفند 1398

مهدی سلام خسته نباشید برادرم رشته تجربیه تمام پکهای حرف اخررودراره منم میخوام ازعمومی اش استفاده کنم میخواستم ببینم برای بقیه کتابای رشته خودم ازچه منابعی استفاده کنن ممنونم از لطفتون

پاسخ انسانی ها

شنبه 3 اسفند 1398

سلام. لطفا مطلبی که در اون کامنت ارسال کردید را با دقت بیشتری مطالعه کنید پاسخ سوال شما هم داده شده است.

موفق باشید

دوشنبه 12 اسفند 1398

سلام وقت بخیرمرسی از سایت و گروه خوبتون..میخواستم بپرسم ایا ممکنه یه شماره به من بدین که من چنتا سوالامو باهم بپرسم ازتون؟چون من یکم استرسیم و تلفنی حرف زدن بهتر میتونم درک کنم مطالب رو..روز خوش

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 13 اسفند 1398

سلام. با عرض پوزش مشاوره این مجموعه بصورت تلفنی نیست.

موفق باشید

ﺳﻪشنبه 20 اسفند 1398

سلام خسته نباشید ممنون از توجه بی نظیرتون راستش من دهم رو به طور جدی و کامل نتونستم بخونم و تست بزنم و الان تمرکزم در دروس یازدهم است و نگران دروس دهم هستم کی باید شروع کنم ?واینکه ایا خلاصه نویسی روش مفیدی هست ?و لازمه همه درسا خلاصه نویسی بشند?

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 20 اسفند 1398

سلام. ازبرنامه داده شده برای ایام تعطیلی الگوبرداری و استفاده کنید که در سایت قرار داده شده

موفق باشید

دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

سلام وقت به خیر من دانشجو رشته حسابداری هستمدر دانشگاه آزاد. ومیخوام درکنکور سراسری شرکت کنم تا در رشته روانشناسی در دانشگاه دولتی وارد بشم و من متولد 70 هستم معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم هم خیلی خیلی پایینه.میتونم شرکت کنم؟شانس قبولی در دانشگاه دولتی رو دارم؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 15 اردیبهشت 1399

سلام. محدودیت سنی یا معدل برای رشته روانشناسی در کنکور وجود ندارد.

چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399

سلام ببخشيد ميخواسم بپرسم امسال با توجه به اين شرايطه كرونا به نظره شما ازمون هاي ازمايشي از مهر ماه برگزار ميشه؟چون من ميخوام برنامه ريزي كنم قلم چي ثبت نام كنم اما ميترسم غير حضوري بشه كه واقعا فايده اي نداره

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399

سلام. نمیدونیم ما عزیز جانم

ﺳﻪشنبه 20 خرداد 1399

سلام من الان پایع یازدهمم تموم و میخوام برم دوازدهامروز ک کتاب تست خریدمدینی یازدهمم چاپش زدع ۹۷و دینی دهمم چاپش زدع ۹۸بنظرتون مناسبن برا کنکور ۱۴۰۰واقعا سردرگمم😔میشع کمکم کنید؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 21 خرداد 1399

سلام. متاسفانه کتابی که میگین برای 1400 اصلا مناسب نیست

شنبه 24 خرداد 1399

سلامباید من الان میخوام برم پایه دوازدهمکتاب تست دینی و جغرافیا دهم و یاردهم باید چاپ چ سالی باشن یا اینکه چ کتابی بگیرم میشع راهنمایی کنید؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 24 خرداد 1399

سلام. با این شماره تماس بگیرید راهنمایی میشین:

02166975727 داخلی 203یا204یا205

ﺳﻪشنبه 27 خرداد 1399

سلام خیلی ممنونم از سایت خوبتون من دهم انسانی هستم و برای تابستون یکم سردرگم شدم کرونا اومد و مدارسمون تعطیل شد من پباحث رو عمیق یادنگرفتم درسته ک تابستونم رو بزارم و دهم رو بخونم یا مثل یک سری از دوستان ببندم و یازدهم رو بخونم؟؟؟؟😐😐

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 28 خرداد 1399

سلام

بستگی به سطح تسلط دروس دهم خودتان، تمرکز را روی دهمی ها بذارید

پنجشنبه 19 تیر 1399

سلام میخواستم بدونم کتاب های جامع کنکور۱۴۰۰ کی چاپ میشن؟

پاسخ انسانی ها

جمعه 20 تیر 1399

سلام. چاپ شدند.

با این شماره تماس بگیرید

02166975727

شنبه 11 مرداد 1399

سلام برای کنکور 1400 میشه از کتابهای چاپ 96 هم استفاده کرد یا نه

پاسخ انسانی ها

شنبه 11 مرداد 1399

سلام. اصلننننننننننننن

ﺳﻪشنبه 28 مرداد 1399

سلام ممنون از سایت خوبتون.لطفا سوال منو جواب بدید:من رشته ام ریاضی نظام قدیم بوده.الان یک دهه گدشته و من میخام کنکور انسانی بدم.مطمئنم رتبه خوب میارم اما نمیدونم بعد این همه سال و تغییرات زیاد کتابها الان چه کتابهایی رو تهیه کنم؟ منظورم خود کتاب درسی هست ن کمک درسی؟ الان کتابهای دهم سال ۹۶ و یازدهم ۹۸ رو تهیه کردم .ایا بدرد کنکور ۱۴۰۰ میخوره؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 28 مرداد 1399

سلام به شما دوست عزیز.
اراده تحسین برانگیزتون بسیار جای تقدیر داره.
امیدواریم به هدفتون هم برسید.
با توجه به تغییرات منابع بهتره منابع جدید رو تهیه کنید و توصیه می کنم برای آشنایی با صفر تا صد دروس مجموعه ترمینولوژی رو مطالعه بفرمایید(قابل دانلود از همیم سایت)

از کتابخانه سایت انسانی‌ها دانلود کنید. 
موفق باشید.
دشتبان

شنبه 29 شهریور 1399

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت انتشارات محبوب انسانیای مظلوم🥺😁میخواستم بدونم که حتی برای منم که کنکوری ۱۴۰۰ نظام جدیدم و از دقیقاً از دوهفته پیش شروع به مطالعه جدی برای کنکور کردم ، امیدی به رتبه زیر دویست هست؟البته الان روزی حدوداً ده ساعت درس میخونم و پایه ام متوسط رو به پایینهاگر امکانش هست میشه بگین چه درسایی و روزی چند ساعت باید بخونم؟با مقادیر زیادی سپاس 💟💟

پاسخ انسانی ها

شنبه 29 شهریور 1399

سلام خدمت شما.

با برنامه ریزی ویژه ای که برای شما کنکوری های 1400 تنظیم کرده ایم پیش بروید.

ساعات برنامه ریزی بابد منطقی باشد که ما این اصل مهم را نیز رعایت کرده ایم.

مشاهدۀ توضیحات برنامه و فایل های پی دی اف در 

  این مطلب برنامه‌ ریزی هفتگی برای کنکور 1400 انسانی  (متن لینک دار است.)

دوشنبه 31 شهریور 1399

سلام وقتتون بخیرمن دانش اموز پشت کنکوری نظام قدیم هستم میخواستم بدونم برای کنکور۱۴۰۰بایددروس نظام قدیم رو بخونم یا نظام جدید؟ بعد اینکه چ دروسی رو باید بیشتر بخونم وحتمی هستندممنون میشم پاسخ من راهم بدهید

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 31 شهریور 1399

سلام خدمت شما.

در کنکور 1400 از نظام قدیم آموزشی، کنکوری برگزار نمیشود.

با برنامۀ هفتگی که برایتان تنظیم کرده ایم پیش روید.

این مطلب را بخوانید و فایل های pdf را دانلود کنید. 

برنامه‌ ریزی هفتگی برای کنکور 1400 انسانی  (متن لینک دار است.)

حتما و حتما سی‌دی مشاوره‌ای پرواز انسانی ها را از سایت مشاوران تهیه کنید. 

یکشنبه 13 مهر 1399

سلام ببخشید یه سئوال داشتم آیا کتاب های امسال برای کنکور ۱۴۰۰نسبت به کنکور۹۹تغیر کرده؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 13 مهر 1399

سلام به شما. بله یکسری منابع تغییرات داشته اند.

مطلب  تغییرات کتاب‌های درسی برای کنکور 1400 انسانی را بخوانید. 

شنبه 19 مهر 1399

سلام من پشت کنکوری نظام قدیم هستم و به علت تغییرات تمام کتاب های نظام جدید را بر اساس چاپ ۹۹ گرفتم...میخواستم بدونم کتاب های دهم و یازدهم که بر اساس چاپ ۹۹ گرفتم مطابق کنکور ۱۴۰۰ خواهد بود؟؟ یا اینکه برای دهم چاپ ۹۷ و برای یازدهم چاپ۹۸ بگیرم تا با کنکور ۱۴۰۰ مطابقت داشته باشد؟؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 20 مهر 1399

سلام به شما.

این مطلب را بخوانید:   تغییرات کتاب‌های درسی برای کنکور 1400 انسانی

شنبه 16 شهریور 1398

سلامی دوباره نخیر چاپ ۲ام ۹۸ هستن همشون علوم و فنون و روانشناسی،چاپ ۱۴ام جامعه شناسی۹۸پس قابل استفاده هستن درسته؟

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 17 شهریور 1398

سلام. بله این دو کتاب با توجه به تغییرات خیلی کم، قابل استفاده برای شما 1400یها هست.

یه پیشنهاد دارم برای شما دوست عزیز انسانی و انسانیهای دیگه:

اگه یکبار از بخش ثبت نام سایت، حساب کاربری رایگان برای خودتون ایجاد کنید، مجبور به این نیستید که هربار خودتون را معرفی کنید. کامنتهاتون با اسم خودتون ارسال و نمایش داده میشه. ضمنا از امتیاز ویژه طرح سوال از رتبه های برتر استفاده خواهید کرد. 

لینک ثبت نام رایگان و سریع در سایت انسانیها: از  این لینک 

لینک مطلب طرح سوال از رتبه های برتر و مشاورهای متخصص: مشاوره با رتبه‌های برتر کنکور انسانی و مشاورهای متخصص

موفق باشیدو بمانید. رستم جو

جمعه 15 شهریور 1398

سلام بنده چاپ دوم روانشناسی و علوم و فنون رو دارم به همراه چاپ چهاردهم جامعه شناسی در اینجا گفتید مناسبه به بیشتر دوستان ولی بنده در بخش خرید کتاب پرسیدم گفتن مناسب نیستپس کدومش درسته ممنون میشم پاسخ بدید

پاسخ انسانی ها

شنبه 16 شهریور 1398

سلام. کتاب درسی روانشناسی چاپ سال 96 و 97 تغییراتی جزئی داشته. در این مطلب اشاره شده است: تغییرات منابع کنکور 99 انسانی نظام جدید

این تغییرات جزئی است. کتاب شما اگر چاپ دوم سال 97 هست، چند صفحه ای  مطالب اضافی خواهید خواند که میتونم بگم خیلی هم مفید هست برای تکمیل یادگیریتون. 

احتمالا به این خاطر بوده که گفتند چاپ 97 برای شما مناسب نیست. تغییرات جامعه شناسی هم همینطور در پایه 11 هست.

موفق باشیدو بمانید. رستم جو

پنجشنبه 14 شهریور 1398

سلام مشاوران من کتاب جامعه شناسی چاپ ۱۴ام ۹۸ رو دارم چون جامعه شناسی هم تغییر نکرده پس میتونم ازش برای ۱۴۰۰ استفاده کنم دیگه؟چاپ دوم روانشناسی و علوم و فنون رو هم دارماونا هم مشکلی ندارن؟میدونم توی مطلب نوشتید مناسبه خواستم بدونم با توجه سری چاپی که من دارم برای ۱۴۰۰قابل استفاده هستن؟ممنون از سایت خوبتون

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 14 شهریور 1398

سلام. بله میتونید .البته چاپ جدید کتابهای 99 تغییرات بهترترتری داشتند. 

موفق باشید و بمانید. رستم جو

پنجشنبه 14 شهریور 1398

سلام مشاوران دوست داشتنی کتاب منطق و فلسفه پایه مطابق ۱۴۰۰ رو کی ویرایش میکنین و عرضه و بازار میشه حدودا چون میخوام تا سال تحصیلی یازدهم شروع میشه استارت فلسفه رو بزنم

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 14 شهریور 1398

سلام. حتما زمانی که کتاب مطابق کنکور شما منتشر بشه اعلام خواهد شد در کانال انسانیها.

از کتابهای مشاوران برای درسهای دیگه استفاده کنید که براتون توصیه کردیم چون تعداد زیادی را دارید.

پنجشنبه 14 شهریور 1398

سلام یعنی بنده که چاپ دوم ۹۸ کتابهای پایه روانشناسی و جامعه شناسی و علوم و فنون رو دارم پس با خیال ازشون استفاده کنم؟ علوم و فنون رو گفتم چون تغییرات نداشته با کتابهای جدید مطابقت دادم!

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 14 شهریور 1398

سلام. مطلبی که زیر اون سوالتون را ارسال کردین برای کنکور1400 هست اما سوالتون ظاهرا برای کنکور 99 هست!!؟

با فرض اینکه کنکور 99 هستین جواب میدم: کتاب فنون ادبی چاپ دوم به نسبت چاپ جدید بسیار تغییرات خوب و مفیدی داشته. اگه بخشی از کتاب چاپ جدید را دانلود کنین، متوجه خواهید شد.

اما برای روانشناسی و جامعه شناسی، میشه گفت از همون کتاب استفاده کنین اگر دارید. البته جامعه شناسی چاپ ویژه کنکور 99 هم تغییراتی براساس تغییر در متن کتاب درسی یازدهم داشته.

موفق باشید و بمانید. رستم جو

پنجشنبه 14 شهریور 1398

سلام وقت بخیر علوم و فنون و دینی هم اضافه کنید چون تغییرات نداشته در چاپ ۹۸ کتابهای تحصیلی ولی فسلفه تغییرات داشته خواستم اطلاعرسانی کرده باشم مشاوران عزیز

پاسخ انسانی ها

پنجشنبه 14 شهریور 1398

سلام .ممنون که اینطور با دقت مطالب را میخونین.

مطلب زمانی که نوشته شده بود (هفته اول تیرماه) کتابهای یازدهم منتشر نشده بودند و ما هم نمیخواستیم منبع را بدون شناخت و اطمینان از هزینه یکباره برای شما انسانیها معرفی کنیم. 

اما همونطور که گفتید، ویرایش شد. 

تشکر از همراهی شما انسانیها. 

مرکز مشاوره انسانی یار

زهرا امساک پور

چهارشنبه 12 تیر 1398

سلام خسته نباشید برای ما دهمیها که یازدهم میریم برنامه مطالعاتی نمیزارید؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 12 تیر 1398

سلام زهرا خانم

در مقاله ای که خوندید منابعی که با اونها باید استارت بزنید و نحوه برنامه ریزی توضیح داده شده.

اگر درخواستتون برنامه ای مدون مشابه برنامه دوازدهمی هاست، حتما در اولویت هامون هست و سعی خواهیم کرد حداقل یک نمونه برنامه مطالعاتی روزانه ویژۀ دهم به یازدهم در اختیارتان قرار خواهیم داد. 

"نسرین دشتبان،انسانی یار"

حسین محمودی

یکشنبه 9 تیر 1398

سلام کتاب هایی که برای پایه کنکور ۱۴۰۰ نام بردین ، میشه ۱۰۰ درصد روشون حساب کرد؟؟؟واقعا ممنون از سایتتون مطالب خیلی خوبی دارین. انسانی ها همیشه طرفدار انتشارات مشاوران هستند

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 12 تیر 1398

سلام حسین آقا

blush. کتاب هایی که در مطلب بالا براتون فهرست کردم، چنانچه چاپ 98 و کنکور99 باشند، برای شما هم مناسب خواهند بود

. برای همه انسانیهای هدفدار آرزوی موفقیت دارم.

معلممشاور

حسین محمودی

یکشنبه 9 تیر 1398

سلام کتاب های پایه کنکور ۱۴۰۰ چه زمانی چاپ‌ میشن؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 12 تیر 1398

سلام به شما یازدهمی عزیز انسانی.....

فهرست کتاب هایی که می تونین از الان برای کنکور 1400 داشته باشید در مطلب آورده شده.:

به قسمت برنامه ریزی ساعتی بروید. البته تعدادی از کتاب ها را هم نمی توانید داشته باشید که می بایست منتظر کتاب درسی بمانید.

مرکز مشاوره انسانی یار

یکشنبه 20 مهر 1399

سلام دوسال دیگه کنکور دارم یعنی سال ۱۴۰۱پس باید منتضر کتابهای ۱۴۰۱ باشم شما و کتابهای تیزشیم بهتر هستند یا هدف دار

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 20 مهر 1399

سلام خدمت شما.

اکنون با کتایهای هدفدار و تستیک از انتشارات مشاوران آموزش پیش روید.

از اینجا مجموعه کتابهای پایۀ یازدهم را ببینید و به تست زدن و آمادگی برای کنکور از سال یازدهم حمله کنید. 

یکشنبه 20 مهر 1399

سلام کتاب فلسفه و منطق مشاوران چقدر تشابه داشته با کنکور ۹۸ ؟

پاسخ انسانی ها

شنبه 6 دی 1399

سلام و عرض ادب خدمت شما ، تشابه بسیار زیادی داشته است .angel

ﺳﻪشنبه 13 آبان 1399

من سال1401هستم کتاب ها برای من مناسب هست؟

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 14 آبان 1399

سلام.

به منظور خرید کتاب‌های مشاوران آموزش، ناشر تخصصی علوم انسانی با شمارۀ زیر در تماس باشید. 

تلفن : 02166975727 داخلی 203 الی 205

جمعه 14 آذر 1399

سلام من برای کنکو ۱۴۰۰ میخونم کتابای مدرسه فرق ندارع چه تاریخی چاپ شده باشع

پاسخ انسانی ها

شنبه 6 دی 1399

سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز ، بله فرق دارند و کتاب هایی که مربوط به کنکور 1400 است باید بخوانید.
"شقایق ذکری امیر"

پنجشنبه 4 دی 1399

سلام ممنون از انتشارات عالیتان

پاسخ انسانی ها

جمعه 5 دی 1399

ممنون از نظر مثبت شما smiley

عالیه درای

دوشنبه 6 مرداد 1399

سلام،من یازدهمی هستم و میخوام که از الان برای کنکور ۱۴۰۰ شروع کنم اما هنوز کتابای جامع کنکور خریداری نکردم ب نظر شما صبر کنم تا بعد کنکور ۹۹ تا کتاب های تازه تری منتشر بشه یا تغییری ایجاد نمیکنه و میتونم بخرم؟

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 7 مرداد 1399

سلام. با این شماره برای مشاوره خرید کتاب تماس بگیرید

02166975727

علی صائبی

یکشنبه 5 آبان 1398

سلام من الان یازدهم انسانی هستم و میخواهم با توجه حرف شما کتابای پایه بگیرم تا دهم و یازدهم را با هم بخونم وبتونم تست بزنم،،،،ایا کتابای پایه ی کنکور99 واسه من مناسبه؟؟؟

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 6 آبان 1398

سلام علی اقا.

اگر میخواین برای کنکور از الان بخونین که آبان ماه هست، از برنامه ریزی داده شده در سایت برای کنکور 1400 استفاده کنید که همزمان با دروس یازدهم هم پیش میرین. این مطلب در تابستان ویژه دانش آموزانی نوشته شده بود که زمان مطالعه بیشتری داشتند. پیشنهاد می کنم طبق برنامه ریزی داده شده و اون کتابهای پیش برین. لینک دانلود برنامه و مطالعه توضیحاتش: برنامه ریزی هفتگی یازدهم انسانی و کنکور 1400

موفق باشید و بمانید. رستم جو

Mahan Neshati

چهارشنبه 12 تیر 1398

سلام و وقت بخیر. ممنون از مطالب عالی و اهمیتی که به رشته ی انسانی میدین که خیلی برای ما ارزش داره مخصوصا که این روزا متاسفانه اکثر کانال ها و سایت های مشاوره ای صرفا فقط به رشته های ریاضی و تجربی اهمیت میدن و مطالبشون حول محور درس های اونا میچرخه. میخواستم بپرسم برای ما که سال 1400 کنکور داریم اگه کتاب هایی که خود مشاوران با عنوان مثلا «تاریخ دهم و یازدهم کنکور ۹۹» یا «عربی دهم و یازدهم کنکور ۹۹» منتشر کرده رو از تابستون امسال بخریم و بخونیم به دردمون میخوره تا کنکور1400 یا سال دیگه باید دوباره این ها رو عوض کنیم و کتاب های مخصوص 1400 رو بخریم؟ با توجه به اینکه مطالب کتاب های درسی هر سال دچار تغییرات میشه

پاسخ انسانی ها

چهارشنبه 12 تیر 1398

ماهان جان سلام. 

خیلی ممنون از انرژی مثبتی که دادی بهمون. اما درمورد کتابها، بجز اون کتابهایی که در مطلب براتون گفتم، میتونین از بقیه کتابهایی که ویژۀ کنکور 99 و چاپ جدید مشاوران هست، بهترین استفاده را ببرین چون براساس تغییرات کتاب درسی نوشته شدند. البته بعضی کتابها مثل تاریخ یا جامعه شناسی، چاپ دوم هم شدند که بزودی منتشر میشن.

 

موفق باشید و بمانید؛ رستم جو

محمد حاتمی نیا

جمعه 14 تیر 1398

سلام کتاب های پایه ای که برای کنکور ۱۴۰۰ گفتین مناسبه، نیاز به خرید ویرایش جدیدشون در سال آینده نداریم و آیا اصلا ویرایش میشن و سوال دیگه میشه برای کنکور ۱۴۰۰ باهاشون ۱۰۰ زد؟؟؟؟اگه تونستین پک کتاب های پایه کنکور ۱۴۰۰ رو منتشر کنید ممنون زمان دقیق چاپ دوم کتاب های جامعه شناسی و تاریخ پایه رو بگین و برای کنکور ۱۴۰۰ مطلب مشاوره ای بذارین و بیشتر بهمون توجه کنیدو در آخر ممنون از تلاشهای شبانه روزی انتشارات مشاوران ناشر تخصصی علوم انسانی بخصوص شماها مشاوران عزیز

پاسخ انسانی ها

جمعه 14 تیر 1398

سلام محمد جان.

کتابهای کنکوری هر ناشری که به فکر پیشرفت مخاطبانش باشه باید با هر تجدید چاپ ویرایش بشه. اگرهدف شما شروع برای کنکور دو اسل آینده است، کتابهای گفته شده بهترین کتابهای رشته شماستenlightened. اینکه ویرایش خواهد شد، شاید در حد اضافه کردن سوالات کنکور برگزار شده باشد یا تغییرات دیگری که مولف صلاح بداند. اما در این که متناسب با کتاب درسی شماست  یقین داشته باشید.yes

درخواست تهیه به صورت پک را می توانید از طریق انتشارات پیگیری کنید.

موفق باشید و بمانید

رستم جو

محمد حاتمی نیا

جمعه 14 تیر 1398

سلام یه سوال دیگه زمان تقریبی چاپ کتاب های پایه مطابق با کنکور ۱۴۰۰ رو هم بگین ممنون از پاسخگویتون

پاسخ انسانی ها

جمعه 14 تیر 1398

محمد جان برای این موارد با انتشارات تماس بگیرین.

محمد حاتمی نیا

جمعه 14 تیر 1398

ممنون بابت پاسخگویتون اگه تونستین برنامه ریزی درسی متناسب با کنکور ۱۴۰۰ بذارین❤❤

پاسخ انسانی ها

شنبه 15 تیر 1398

heart

Mobina Njfi

شنبه 15 تیر 1398

ببخشید اگه میشه برنامه مطالعاتی برای ما دهمی هارو زودتر بزارید❤️

پاسخ انسانی ها

شنبه 15 تیر 1398

سلام مبینا خانم

همکاران به طور پیوسته در حال کار روی برنامتون هستن تا هر چه سریعتر شما دهمی های عزیز هم بتونید با مناسبترین برنامه پیش برید.

"مرکز مشاوره انسانی یار"

رضا نظری فر

یکشنبه 16 تیر 1398

سلامکتابهای پایه ۹۹ تا اون موقع خیلی دچار تغییرات میشن این همه میخوان کتاب های پایه کنکور ۱۴۰۰ مشاوران رو بخرن که این خیلی خیلی عالیه یعنی ما انسانیها فقط به انتشارات خودمون اعتماد داریم.پس حداقل یه زمان تقریبی برای چاپ کتاب های پایه کنکور ۱۴۰۰ بگین که دانش آموزان تا اون زمان برنامه ریزی کننممنون میشیم این سوال رو از بخش تولید یا کارمندان انتشارات یا حتی خود مولفان بپرسید و به ما جواب دهید تا اقدامات لازم رو تا اون موقع انجام بدیم❤❤❤❤❤❤

پاسخ انسانی ها

یکشنبه 16 تیر 1398

سلام آقای رضا.

کتاب های 10 ام و11ام شما درحال حاضر موجودن و سال دیگه به محض چاپ کتاب های دوازدهمتون،ما هم شروع به نوشتن کتاب خواهیم کرد.

ممنونیم از لطفی که به ما دارید.

"مرکز مشاوره انسانی یار"

رضا نظری فر

یکشنبه 16 تیر 1398

سلام ممنون که جواب دادین ولی خیلی زمانش زیاده تا اون موقع میخواستیم تست بزنیم شهریور ماه یعنی یک ماه دیگه به محض چاپ کتاب های یازدهم۹۸ اگه تونستین شروع به چاپ کردن کتاب های پایه کنید این بهتره ممنون ایشالله همیشه بدرخشین

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 17 تیر 1398

آقای نظری عزیز

شما برای کنکور 1400 منبع می خواین که فهرستش را براتون توی همین مطلب نوشتیم از چه کتابهایی میتونین استفاده کنین. این کتابهاکه در فهرست بهتون گفتیم بدون تغییرات برای کنکور 1400 است. به همین خاطر هم درسهای فلسفه و منطق یا فارسی را نگفتیم.

بجز جامعه و تاریخ که منتظر چاپ جدیدش باشید، میتونین بقیه کتابها را با خیال آسوده بخونین.

موفق باشید و بمانید

 

مرضیه فرضی

یکشنبه 16 تیر 1398

سلام به شما دوستان همیشه حاضر دانش آموزان انسانی ✨از راهنمایی هاتون بی نهایت ممنونم واقعا اطلاعاتی که توی سایت میزارین جامع و کامل هستن من ورودی پایه یازدهم هستم و دوست دارم پایه دهم رو برای کنکور ۱۴۰۰ توی تابستون امسال جمع بندی کنم و خودمو آماده تر کنم می خواستم بدونم اگه میشه زمان تقریبی انتشار برنامه دهم به یازدهم رو بگید چون من الان تقریبا از امتحانات ترم به این ور درگیرم و دنبال یه برنامه استاندارد مثل اون نمونه ای که منتشر کردید می گردم ممنون میشم😊

پاسخ انسانی ها

ﺳﻪشنبه 18 تیر 1398

سلام به شما همراه خوب انسانی. 

ممنون از شما که سایت تخصصی رشته خودتان را انتخاب کردین. 

برای شما یازدهمی که کنکور 1400 دارید، برنامه ویژه داریم. حتما تا قبل از 22تیرماه اعلام می کنیم.

موفق باشید و بمانید

مرکز مشاوره انسانی یار

بهروز هاشمی نژاد

شنبه 5 مرداد 1398

سلام بر مشاوران آموزش میدونم که لیست کتاب های پایه برای کنکور ۱۴۰۰ رو هم نام بردین ولی تا سال دیگه حتما حتی یک خط هم باشه تو کتاب درسی دهم و یازدهم تغییراتی داریم چون که من از یک انتشارات کلی کتاب گرفتم که برای کنکور ۹۸ و ۹۹ مناسب بودن و الان نمیدونم چکار کنم .ولی میخوام ببینم زمان دقیق چاپ کتاب های کنکور

پاسخ انسانی ها

دوشنبه 7 مرداد 1398

بهروز جان سلام.

من نمیدونم کتابهایی که میگی از کدوم ناشر غیرتخصصی گرفتی ولی:

کتابهایی که توی این فهرست براتون گفتیم براساس تغییرات کتاب دهم شما به نسبت کتاب دهم سال های قبل هست. از طرفی دیگه کتاب یازدهم سال اینده هم اکثرا در سایت دفتر تالیف کتاب درسی منتشر شدن که برهمان اساس تغییرات کتاب درسی سال آینده به نسبت سال قبل مشخص شدند.

از مجموع این تغییرات به لیست کتابهایی رسیدیم که در متن براتون گذاشتیم.

برای همین هم منطق فلسفه و کتابهای دیگه ننوشیتم. 

 

موفق باشید و بمانید

رستم جو

Mohammadali Rashidi

جمعه 18 مرداد 1398

سلام این کتاب های رو که شما تو متن بالا گفتید با خیال راحت میتونیم بخریم از این نظر که تغیر نداشته باشه برای کنکور 1400 و تکلیف درس های جامعه شناسی فارسی تاریخ فلسفه و منطق و جغرافیا چی میشه؟؟؟ ممنون

پاسخ انسانی ها

جمعه 18 مرداد 1398

سلام محمد علی آقای عزیزheart

البته که اگر کتابهای معرفی شده از انتشارات مشاوران آموزش را بخونین، متناسب با تغییرات کتاب و با کیفیت ناشر تخصصی براتون خواهد بود.

ضمن انکه کتاب های تاریخ هم جزو فهرست هستش. لطفا متن را با دقت مطالعه کنید. کتاب جامعه شناسی هم با بروز رسانی متناسب با کتاب دهم و یازدهم شما، چاپ شده هست.

بجز فلسفه منطق و فارسی که باید منتظر چاپ کتاب کنکورش بمانید. برای منطق میتونین از کتاب منطق هدفدار دهم استفاده کنین اما حواستون باشه که کتاب منبع کنکور نیست و تستهای کمتری به نسبت کتاب کنکور داره. همین طور فلسفه یازدهم. پس توصیه می کنیم منتظر منبع متناسب با نیاز و تغییرات کنکور بمانید. همین طور فارسی.

 

موفق باشید

انسانی یار

نظر شما چیست؟