چگونه زبان انگلیسی را جمع بندی کنیم؟

چگونه زبان انگلیسی را جمع بندی کنیم؟

همان طور که می‌دانید درس زبان بسیار فرّار است و اگر مرور و دوره نشود حتما فراموشتان خواهد شد. اگر کلمات یادتان می‌رود یا نکات گرامر را اشتباه می‌کنید دلیل بر ناتوانی شما در یادگیری زبان نیست و یا اینکه چون با کیفیت مطالعه نکردید این اتفاق می‌افتد؛ شما فقط نیاز به دوره مطالب خوانده شده دارید.

دقت کنید که مرور با جمع بندی متفاوت است. مرور، مطالعه و روخوانی سریع برای بازیابی اطلاعات است و در واحد های زمانی 15 الی 30 دقیقه ای انجام می‌شود؛ اما در جمع بندی باید تست بزنید و آن هارا تحلیل کنید

( مطالعه ای هم صورت نمی‌گیرد) و واحد های زمانی آن بین 75 الی 90 دقیقه می‌باشد و می‌تواند چند درس یا کل دروس یک پایه را شامل شود.

مرور گرامر

در هر سه پایه شما تعدادی گرامر را یاد گرفتید. برای مرور می‌توانید هر شب یک تست از هر گرامر بزنید و یا هر هفته گرامر های مربوط به یک پایه را کار کنید به این صورت که هفته اول گرامر پایه دهم و بعد یازدهم و هفته آخر گرامر دوازدهم. در این تست زنی ملاک ما تعداد تست نیست؛ این کار صرفا برای بازگردانی اطلاعات مطالعه شده انجام می‌شود و زدن دو تست از هر گرامر کافی است.

برای مثال با گرامر درس اول پایه دهم شروع می‌کنید و تست میزنید، روز بعد سراغ گرامر درس 2 و به همین ترتیب پیش می‌روید. می‌توانید برای اینکه تمرین هایتان دسته بندی شده باشد قبل از شروع دوره جمع بندی، از تست های گرامر ها عکس بگیرید و همه را در یک پوشه(فایل) مرتب کنید و به ترتیب پایه ها قرار دهید  و یا یادداشت کنید، البته این کار از شما زمان زیادی می‌گیرد. ( از هر گرامر 1 یا 2 تست کافی است) می‌توانید تست هایی که غلط زده اید را در نظر بگیرید یا آن دسته از تست ها که برایتان سخت بوده است.

آخر هفته نیز بهتر است نکات گرامری را که در طول هفته تست زدید، از روی درسنامه و یا خلاصه نویسی و یادداشت برداری های خودتان مطالعه کنید.

بعد از انجام این کار شما خودتان را برای تمرین های 15 دقیقه ای آماده کردید و می‌توانید با شروع دوره جمع بندی این کار مهارتی را برای خودتان انجام دهید تا هر روز نکات برایتان مرور شود.

اینکه بدانید در کدام قسمت گرامر ضعیف تر هستید به شما کمک می‌کند روی آن مبحث بیشتر تمرکز کنید و تست بزنید تا مهارتتان افزایش پیدا کند.

مرور واژگان

 حجم زیادی از لغات در هر سه پایه وجود دارد و طبیعی است که تعدادی از آن ها فراموشتان شود. برای دوره واژگان هم می‌توانید تست بزنید و هم تمرین جمله سازی انجام دهید. چگونه؟؟

برای تست زدن می‌توانید به صورت تصادفی از هر درس یک تست بزنید؛ جمعا 10 درس زبان داریم پس 10 تا تست واژه می‌شود در 15 دقیقه. حتی می‌توانید سوالات مربوط به واژگان کنکور های قبل را پاسخ دهید و یا هر روش دیگری که برای تست زنی به ذهنتان می‌رسد. فقط لازم نیست بیشتر از ده یا پانزده سوال را پاسخ دهید. برای مثال ممکن است تصمیم بگیرید در این هفته تست های واژه درس 1 پایه دهم را کار کنید؛ همین که روزی 10 الی 15 تست بزنید برایتان کافی است و واژگان آن درس نیز دوره خواهد شد.

برای مشاهده و دانلود بخشی از کتاب تیزشیم زبان انگلیسی انتشارات مشاوران آموزش بر اینجا کلیک کنید.

پادکست زبان انگلیسی دوازدهم

چگونه زبان کنکور را 100 بزنید

جبران درصد پایین زبان در کنکور

0 نظر

نظر شما چیست؟